Anasayfa / Şirket Haberleri / HAFELE / ÖRNEK FRANCHISE SİSTEMİ

HAFELE / ÖRNEK FRANCHISE SİSTEMİHafele toplam 160 ülkede faaliyet gösteren ve dünya cirosu 1.2 milyar Euro olan bir şirket.

Hafele’nin Türkiye macerası uzun yıllara dayanmakla birlikte, asıl büyümesi 2004 yılında Almanya merkez yönetiminin Türk pazarında geniş çaplı yatırım karan almasıyla yaşandı. Yedi yılda 11 ilde 16 mağazaya ulaşan Hafele Türkiye, son yıldır da dünyada büyüme oranı olarak birinci durumda yer alıyor. Hafele Türkiye’nin başansı, bölgesinde 7 ülkenin de kendine bağlanmasını sağlamış bulunuyor.
Hafele Türkiye olarak perakende mağazaları ile küçük ve orta ölçekli mobilya üreticileri ve nihai tüketiciye ilk elden ulaşmayı hedeflediklerini ve bu girişimin marka bilinirliğinin kısa sürede ivme kazanmasını sağladığını ifade eden Hafele Türkiye Genel Müdürü Hilmi Uytun,

“Büyümede önemli olan nokta tüketici ihtiyaçlarını anlamak ve uygun çözümler üretmenin yanı sıra, tüketici ile daha çok noktada buluşmak olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden oluşturduğumuz franchise sistemine büyük önem veriyoruz ve yatırımlarımıza bu yönde devam ediyoruz” diye konuşuyor. Çok başarılı bir ekip kurgusu ile insan kaynaklanna gösterdikleri özenin iç işleyişlerinde başarının sırlarından biri olduğunu belirten Uytun, franchise iş modelini Almanya merkez tarafından örnek sistem olarak Çin, Hindistan, Ispanya ve Ukrayna’ya önerildiğini de anlatıyor.

2013’den itibaren dünyanın genel konjonktüründe ve Türkiye’nin özelinde, ekonomik konjonktürde sert bir dalgalanma olmadığı sürece benzer büyümelerin hem sektör hem de kendileri için süreceğine inanan Uytun, “Biz de bu büyümenin önemli tedarikçilerinden biri olmaya devam edeceğiz ve Türkiye çapında henüz girmediğimiz şehirlerde var olacağız” diyor.

  Nivea'nın Yeniden Medenileş Reklamına Tepkiler YağıyorYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir