Anasayfa / Kariyer ve İş / Haftanın Atamaları – 05.12.2010

Haftanın Atamaları – 05.12.2010Sedat Müderrisoğlu, Erdem Tavas, Johan De Wit, Barış Kökoğlu, Ali Coşkun…

PHILIP MORRIS/SABANCI’DA DEĞİŞİM
Philip Morris / Sabancı’nın yeni Genel Müdürü Sedat Müderrisoğlu oldu. Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ni bitiren Müderrisoğlu, Philip Morris/Sabancı’ya 1993’te Tütün Müdürü olarak katıldı. Mayıs 2003’te Baltık Ülkeleri Operasyonlar Müdürlüğü’ne terfi etti. Mart 2005’te Türkiye Operasyonlar Müdürlüğü’ne atandı. Ardından Tütün İşleme ve Teknoloji Müdürü olarak Lozan’daki Operasyonlar Merkezi’ne geçti. 2008’den bu yana ise Latin Amerika ve Kanada Operasyonlar Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

ERDEM TAVAS, TERFİ ETTİ
Yapı Kredi Koray GYO A.Ş.’nin Genel Müdürlüğü’ne Erdem Tavas atandı. Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu Tavas, iş hayatına Ak Bilgisayar Hizmetleri A.Ş.’de eğitmen olarak başladı. Ardından Inco İnşaat A.Ş.’de Satış Mühendisliği, Koray Yapı Endüstrisi ve Tic. A.Ş.’de Maliyet Kontrol Mühendisi, İş-Koray Turizm Orm. Mad. İnş. Taah. ve Tic A.Ş. ve GAP İnşaat Yatırım ve Dış Ticaret A.Ş.’de Planlama Müdürü, Oyak İnşaat A.Ş.’de yatırım geliştirme alanında danışman olarak görev yaptı. Tavas’ın son görevi ise Yapı Kredi Koray GYO A.Ş. Genel Müdür Vekilliği idi.
ING BANK’TA TECRÜBELİ İSİM
ING Bank, İngiltere’deki CEO’su Johan De Wit’i Türkiye’de Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna getirdi. De Wit, Hollanda Rotterdam Erasmus Üniversitesi ve New York’taki Rochester Üniversitesi Simon Eğitim Kurumu’nda İş İdaresi Master’ı yaptı. ING Grubu’na 1989’da katıldı. Hollanda, Meksika, Şili, Japonya ve Birleşik Krallık’ı kapsayan değişik coğrafyalarda ve farklı pozisyonlarda çalıştı. De Wit, yeni görevinde bireysel bankacılık dışında bankanın iletişim grubu ve nakit yönetimi grubundan da sorumlu olacak.

BORUSAN’A YENİ CFO
Borusan Holding finansman ve yatırımcı ilişkileri ile mali planlama ve kontrol fonksiyonlarını tek bir çatı altında birleştirmeye karar verdi. Birleşmenin ardından Finansman ve Yatırımcı İlişkileri Fonksiyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Kökoğlu ise CFO’luğa atandı. İş hayatına bankacılık sektöründe başlayan Barış Kökoğlu 1994-2003 yılları arasında Garanti Bankası’nın çeşitli bölümlerinde yönetici olarak çalıştı. Kökoğlu, ardından Borusan Holding ailesine katıldı.

UNILEVER’DE ATAMA
Ali Coşkun, Unilever Kuru Gıda, Margarin ve Soslar Kategorileri Pazarlama Direktörü oldu. Coşkun, Boğaziçi Üniversitesi Fen – Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü’nü bitirdi. 2000 yılında Unilever Satış Departmanı’nda çalışmaya başlayan Coşkun, başarılı projelere imza attı. 2004 Eylül – 2008 Mart döneminde Zincir Mağazalar Sorumlusu olarak yürüttüğü görevinin ardından 2008 Nisan ayında Pazarlama Departmanı’na Knorr Ürün Müdürü olarak atandı.

İş Kurmak İçin Bayilik Veren Firmalar


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir