Anasayfa / Girişimcilik / Hakkari’de Girişimcilik Kursu

Hakkari’de Girişimcilik Kursu

Hakkari İş Kur Müdürlüğü ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası iş birliği ile girişimcilik kursu açılacağı belirtildi.

Girişimcilik eğitimi kursu ile ilgili Atatürk Kültür Merkezi Salonu’nda düzenlenen programda konuşan İş Kur İl Müdürü Mehmet Abi, Esnaf ve Sanatkarlar Odası iş birliği ile 25 kişiyi kapsayan 12 günlük girişimcilik eğitimi kursu açacaklarını söyledi. Girişimcilik eğitimi için 83 kişinin başvuruda bulunduğunu belirten Abi, ”83 kişinin başvurduğu kurs için 25 kişi seçilecek. Bu 25 kişinin belirlenmesi için başvuruda bulunanlar arasında girişimcilik anketi ve sınav yapılacaktır. Bu 25 kişi girişimcilikanketi ve sınav olmak üzere iki aşamalı değerlendirme sonucunda seçilecektir. Belirlenen kişilere kurs boyunca günlük 15 TL cep harçlığı verilecektir. Kursu başarı ile bitiren kursiyerlere girişimcilik eğitimi kursu sertifikası verilecek. Kursiyerlerin kurs sonunda kuracakları iş ile ilgili hazırlayacakları projeyi KOSGEB’e sunacaklardır. Kursiyerlerin KOSGEB’e sundukları projelerinin kabul edilmesi halinde işlerini kurmaları için kendilerine 27 bin TL hibe, 70 bin TL ise geri ödemeli olarak kredi verilecektir” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından kursa tabi tutulacak 25 kişinin belirlenmesi için başvuruda bulunan 83 kişi girişimcilik anketi ve sınava tabi tutuldu.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir