Anasayfa / Şirket Haberleri / Haksat Aydınlatma Armatürleri Üretiyor

Haksat Aydınlatma Armatürleri Üretiyor

Aydınlatma armatürleri üreterek imalat alanında adını duyuran Haksat’ın Yönetim Kurulu Üyesi Halil İbrahim Hamamcıoğlu en büyük hedeflerinin imalat alanlarını genişletmek olduğunu söylüyor.

aydinlatmaELEKTRİK malzemeleri ve aydınlatma konusunda sektörünün önemli firmaları arasında yer alan Haksat, yatırımcılara sunduğu profesyonel çözümler ile dikkat çekmeyi başarıyor. 40 bin çeşit ürüne sahip olan ve bunun yanında üretim de gerçekleştirebilen Haksat, üretim ayağında ürünlerini Türkiye geneline sunmak için çalışmalara başladı.

Aydınlatma çözümlerinde lider

Hamamcıoğlu Ailesi’nin Antalya’da 1950’li yıllarda başladıkları ticari tecrübelerinden aldıkları güç ile 1989 yılında hayat verdikleri Haksat, başta elektrik, aydınlatma ve otomasyon olmak üzere birçok alanda faaliyet gösteriyor.

Faaliyet alanları elektrik, aydınlatma, otomasyon, hırdavat, otel hijyen ekipmanları, eğlence merkezleri için sis ve köpük kimyasal sıvıları, iş güvenliği malzemeleri olan Haksat, Antalya’da üç mağaza, iki büyük lojistik depo, İstanbul’da ise satın alma ve sevkiyat deposuyla hizmet veriyor.

Markalaşma adına önemli adımlar

Haksat’ın ürün gamında aralarında distribütörlüğünü üstlendiklerinin de yer aldığı bin 500 markadan oluşan 40 bin çeşit ürün bulunuyor. Nitelikli istihdamın başarıya ulaşmanın en büyük anahtarı olduğu gerçeğini misyon edinen marka, insan kaynaklarına da sürekli yatırım yapıyor. Tüm yatırımlarına “Önce insan” düsturu ile başlayan Haksat, teknolojik yatırımlarına yenilerini ekleyerek Türkiye çapındaki markalaşma serüveninde önemli adımlar atıyor.

Otellerin tercihi haline geldi

Antalya’da aydınlatma sektörünün lider kuruluşları arasında yer alan Haksat, Akdeniz ve Ege Bölgesi’nde ulusal ve uluslararası nitelikli firmalara, sayısı iki yüzü bulan beş ve dört yıldızlı otellere, binin üzerinde üç yıldız ve muadili turistik tesise hizmet veriyor. Firmanın hizmet ağında sanayi tesisleri, ticaret, iş vc alışveriş merkezleri ile toplu konutlar da bulunuyor. Projelendirme bazında da çalışan firma, tesislere inşaattan işletme aşamasına kadar geçen süreç içerisinde ihtiyaç duydukları tüm ürünlerin imalatını ve satışını gerçekleştiriyor. İP adresli akıllı bina otomasyonu ve güvenliği sistemleri üzerinde de uzmanlaşan Haksat, tesisler için enerji tasarrufu ile ilgili projelendirme çalışmaları da yapıyor.aydinlatma armatur

Ürünleri dayanıklılığıyla tanınıyor

Haksat’ın Yönetim Kurulu Üyesi Halil İbrahim Hamamcıoğlu büyümenin en güçlü anahtarının üretim olduğunun altını çizerek, aydınlatma armatürleri üretimleri hakkında şunları söyledi: “Aydınlatma armatürleri üzerine üretim yapıyoruz. Piyasadaki mevcut armatürler 200-300 derecelik ısılar karşısında erimeye, yağ bağlamaya ve yıpranmaya başlıyor. Bu mevcut sorunu ortadan kaldırmak, daha dayanıklı armatürler üretmek için konuyla ilgili Ar-Ge çalışmaları yaptık, Malzeme satın alma ofisimiz İstanbul’da. 10 yıldır İstanbul’da faaliyet gösterdiğimiz için bu piyasayı çok iyi biliyoruz. Teknik çizimleri ve tasarımları İstanbul’da yapıyoruz. Üretim ise kalıplar alındıktan sonra Antalya’da gerçekleştiriliyor. Sonuç memnuniyet verici. İstediğimiz tarz armatürleri daha dayanıklı ve daha kaliteli bir şekilde kendi bünyemizde üretiyoruz.”

Hamamcıoğlu, ürettikleri ısıya dayanıklı armatürlerin etkili bir şekilde tanıtımını yaparak İstanbul’dan başlayarak tüm Türkiye geneline satış yapmak istediklerinin de altını çizdi.

Üretim ayağında hedef büyük

Halil İbrahim Hamamcıoğlu “Biz sürekli olarak üretimimizi nasıl daha kaliteli hale getiririz sorusunun cevabım arıyor, çalışmalarımızı bu sorunun çerçevesinde şekillendiriyoruz. Üretimi biz yapıyoruz, dolayısıyla da kaliteyi belirleme konusundaki tüm kozlar bizim elimizde. Piyasadaki ürünlerin kalitesini çok iyi biliyoruz. Bu da bize büyük artılar getiriyor” sözleriyle Haksat’ın sektöründe sahip olduğu avantajları anlattı.

Aydınlatma sektöründeki trendlerin çok hızlı geliştiğine dikkat çeken Ha-mamcıoğlu, trendleri takip etmek ve tüm yenilikler hakkında bilgi sahibi olmak için Avrupa ve Çin’deki tüm fuarları takip ettiklerini de ifade etti.

10 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor

Haksat, tedarik ettiği ve kendi ürettiği ürünlerin ihracatını da gerçekleştiriyor. Firma ihracat rotasındaki ülkelere son olarak Mozambik, Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs’ı da ekledi.

Perakende satışla birlikte internet üzerinden de satış yapan Haksat’ın Yönetim Kurulu Üyesi Halil İbrahim Hamamcıoğlu, yeni bir yapılanmaya girdiklerini, bu yapılanma çerçevesinde insan kaynaklarını ve teknolojik altyapılarını güçlendirdiklerini de belirtiyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir