Ekonomi Haberleri

Halit Narin Ortalığı Karıştırdı “O şişko iyi bir adam”

Tekstil dünyasında işler karıştı! Sıradışı üslubuyla tanınan Halit Narin ortalığı karıştırdı: “Kısa pantolonla gezerken gelip bana para verirdi. 100 dolarlık pantolonu indirimde 25 dolara satıyor.”

Türkiye Tekstil İşverenleri Sendikası (TÜTSİS) Başkanı Halit Narin, bölgesel asgari ücreti karşı olduğunu açıkladı.TÜTSİS’nin kuruluşunun 50’inci yıldönümü etkinliklerinin tanıtımının yapıldığı basın toplantısında soruları yanıtlayan Narin, “Bölgesel asgari ücrete insan olarak karşı olunmalı. Asgari ücretin bir de asgarisi olmaz” dedi. Birçok sektörde kayıtdışılığın mevcut olduğuna dikkat çeken Narin, “Bunu hayata geçirirsiniz, daha az para vermenin önünü açarsınız. Türk halkına ‘sen şu kadarını hak ediyorsun, sen de bu kadarını’ demek haksızlık olur. Bölgesel asgari ücret olmaz” dedi.

VERGİDE GEÇ KALINDI
Tekstil ve hazırgiyim ithalatına getirilen korunma önlemleriyle ek vergi konulması üzerine konuşan Narin, “Geç bile kalındı” yorumu yaptı. Hükümetin minimum vergiyi getirdiğini kaydeden Narin, “Bu vergi sayesinde iç piyasada tüketim artacak ve yeni çalışma sahaları ortaya çıkacak. Benim anlamadığım daha önce destek verenlerin şimdi buna karşı çıkması. Önce ‘250 bin kişiyi işe alırız’ diyorlar. İki ay sonra ‘500 bin kişi işsiz kalacak’ açıklaması yapıyorlar” diye konuştu.
‘100 dolara satıyor, o şişko aslında iyi adam’
Kiğılı’nın sahibi Abdullah Kiğilı’nın tekstil ürünleri ithalatına koruma önlemleri getirileceği ilk açıklandığında uygulamayı savunan kendisi için yaptığı “1000 dolara pantolon giyip bizi soyguncu gösteriyor” çıkışına tepki gösteren Narin’in yanıtı sert oldu. Narin, “O benden küçüktür. Kısa pantolonla gezerken gelip bana para verirdi. Aslında o şişko iyi bir adamdır. 200 tane mağazası var. Ama 100 dolarlık pantolonu indirimde 25 dolara satıyor. Ben de 1000 dolara değil 15 dolara pantolon giyiyorum” diye konuştu.

SÜSLÜ SÜLEYMAN BAŞKAN OLAMAZ
Damat &Tween’in sahibi Süleyman Orakçıoğlu’nun kendisinin artık başkanlığı bırakması gerektiği çağrıları hatırlatılınca Narin, ‘Süslü Süleyman’ ifadesini kullanıp, “O iyi giyinip, konuşmasını bilir. Başkanlığı istiyor. Buraya başkanlık yapamaz. Bulunduğumuz yer özveri ister, menfaat beklenmez” dedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu