Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Halkbank’ı kim yönetiyor?

Halkbank’ı kim yönetiyor?Halkbank, 17 Aralık tarihli operasyondan bu yana genel mü-dürsüz. Mahkeme tarafından tutuklanan Süleyman Aslan’ın yerine henüz bir atama yapılmadı. Kimi haberlere göre, halen bankanın yönetim kurulu başkan vekili olan ve Vakıfbank’ın bir önceki genel müdürlüğünü üstlenen Süleyman Kalkan, bankayı fiilen yönetiyor. Hatta bir söylentiye göre genel müdürlüğe atanacak.

halkbank yonetimi
Ancak bizim edindiğimiz bilgilere göre, Kalkan’m atanma olasılığı zayıf. Bir bankacı, “Süleyman Kalkan, Vakıfbank Genel Müdürlü-ğü’nden alınmıştı. Görevden alman bir bankacı, bir başka kamu bankasına genel müdür yapılmaz” diyor.

Genel müdürlük için bir ara Ziraat Bankası’nın genel müdür yardımcılarından Cengiz Göğebakan’ın adı geçtiği bilgisine ulaştık. Ancak sonrasında bu isimlerden vazgeçildiği söyleniyor.

Bir bankacıya göre, Halkbank’ın-fiili genel müdürü Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın. Aynı bankacı, “Hüseyin bey, zaten eski Halkbanklı. Ayrıca, Halkbank ile Pamukbank’ın birleşme sürecini o yönetti. Ziraat Bankası’nın üst yönetimine bakın, Pamukbank kökenli dört yardımcısı var. Aslında, her iki bankayı Hüseyin bey yönetiyor demek yanlış olmaz” iddiasında bulunuyor.

Aynı zamanda Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Başkanlığı görevini yürüten Hüseyin Aydın’m, Başbakan Erdoğan gibi Rizeli olduğunu söyleyen bir başka bankacı da, “Hüseyin bey direkt olarak Başbakan Erdoğan ile çalışıyor. Onun onayı olmadan Halkbank’a yeni genel müdür atanacağını zannetmiyorum” diyor.

  Nakde çevrilmesi kolay 13 hisseYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Momentum odaklı stratejide öne çıkan hisseler

BIST-100 endeksi 2019 yılının geride kalan 13 işlem gününün 11’inde günü yükselişle tamamlamış durumda. Yılın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir