Anasayfa / Şirket Haberleri / Hangar Ayakkabı İflasmı Etti?

Hangar Ayakkabı İflasmı Etti?Geçtiğimiz hafta basında Türkiye’nin en büyük ayakkabı üreticisi konumunda olan Hangar’ın, 40 milyon lira borçla iflas ettiğine dair haberler yer almıştı. Bugün Hangar Grup Ayakkabı Tekstil San. ve Tic. Ltd. Şti. Vekili Av. Nejla Arısoy tarafından yapılan açıklamada söz konusu haberlerin asılsız olduğu iddia edildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ finansgundem.com sitesinde çıkan, ‘Ayakkabı devi iflas etti’ v.b gibi başlıklı haberlerde, müvekkillerimiz Alpaslan Selçuk ve Hangar Grup Ayakkabı Tekstil San. ve Tic. Ltd.Şti hakkında toplumda ve ticari hayatta yanlış görüş ve kanılara neden olabilecek tarzda ifadelere yer verilmiştir.

Haber içeriğinde Hangar Ayakkabı-Alpaslan Selçuk’un ve şirketinin yüksek vergi borcu olduğu, devletten beklediği desteği alamadığı,40 milyon borçla iflas ettiği ve iflas erteleme kararı aldığı yolunda asılsız haberler yapılmıştır.
Hangar Ayakkabı-Alpaslan Selçuk ve Şirketinin haberde iddia edildiği gibi yüksek vergi borcu yoktur. Devletten herhangi bir destek beklememiş ve istememiştir.40 milyon borçla iflas ettiği asılsız olup, iflas erteleme kararı da alınmamıştır.

Hangar Ayakkabı –Alpaslan Selçuk işinin başındadır. Çıkan bu asılsız haberler şirketin ve yönetim kurulu başkanı Alpaslan Selçuk’un şahsi ve ticari itibarını zedelemekte, yapılmış ve yapılacak anlaşmaların önünü tıkamaktadır.

Anlaşılacağı gibi haber asılsız iddialara, var olmayan uydurma vakalara dayanmaktadır. Müvekkillerimizin şeref ve haysiyetleriyle oynar nitelikteki bu tarz ifadeler, bu tekzip yazısının hazırlanarak, kamuoyunda uyanan yanlış kanaatlerin düzeltilmesi amacıyla yayımlanmasını ve internetteki haberlerin kaldırılmasını zaruri kılmıştır. Bu nedenlerle, Basın Kanunu’nun 14. maddesi gereğince, işbu tekzip yazısını, üzerinde herhangi bir değişiklik yapmadan, ilgili haberin yayımlanmış olduğu aynı sayfanın aynı sütununda, aynı puntolarla yayımlamanızı vekaleten talep ederiz.”

Hangar Ayakkabı Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Selçuk ise hükümetten destek istemediklerini, her zaman hükümete nasıl destek olabileceklerini düşündüklerini; 2008 ve 2009 yıllarındaki çalışmalarının ithalattaki azgın artışı durdurmaya sebep olduğunu söyledi.

  Sampi Pide Ortadoğu’da BüyüyecekYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir