Anasayfa / Haberler / Harvard Üniversitesinin Türkiye’deki ilk yönetici programı

Harvard Üniversitesinin Türkiye’deki ilk yönetici programı

Harvard Üniversitesinin Türkiye’deki ilk yönetici programı

Harvard Üniversitesi’nin dünya liderlerini yetiştirdiği ve Amerika’nın en ünlü başkanlarından Kennedy’nin adının verilmiş olduğu ‘Kennedy Kamu Politikaları Fakültesi’, Özyeğin Üniversitesi’nin işbirliğiyle geçen 3-7 Haziran tarihleri arasında Türkiye’deki ilk yönetici eğitim programını gerçekleştirdi. Güneydoğu Avrupa’nın Kamu Liderleri (Public Leaders in Southeast Europe) adlı program, Harvard Kennedy Fakültesi’nin Güneydoğu Avrupa’da yürüttüğü Kokkalis Programı kapsamında gerçekleştirildi.Ev sahipliğini Özyeğin Üniversitesi’nin üstlendiği ve özellikle Güneydoğu Avrupa’daki üst düzey devlet görevlilerine yönelik olarak tasarlanan program, T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı’nın desteği ile gerçekleştirildi. Program, aralarında devlet başkanları, başbakanlar, bakanlar ve uluslararası kuruluşların üst düzey yöneticilerinin de olduğu 12 ülkeden 55 kişiyi ağırladı.

Program kapsamında liderler “müzakere ve anlaşmazlık yönetimi”, liderlik, iletişim ve inovasyon gibi alanlarda liderlik ve yöneticilik becerilerini geliştirme olanağı buldu. Özellikle liderlik, müzakere, stratejik iletişim ve yönetişimde yenilik konuları üzerinde yoğunlaşan program, Harvard Kennedy Fakültesi’nin her biri kendi alanında uzman öğretim üyelerinden Brian Mandell, Dean Williams, Elaine Kamarck ve Marie Danziger tarafından verildi.

Kokkalis Programının başkanlığını yürüten Dr. Brian Mandell, “Özellikle içinde bulunduğumuz kriz döneminde, Güneydoğu Avrupa’da içinde yaşadıkları toplumu iyileştirmek isteyen kişilerden, bu tür konuların öğretilmesine yönelik yoğun bir talep geliyor. Hedefimiz, Harvard Kennedy Fakültesi’nde geliştirilen eğitim modellerini, dünya genelindeki topluluklar için daha ulaşılabilir kılmak. Özyeğin Üniversitesi, dinamizmi, yenilikçi yapısı ve bölgesel işbirliklerine olan bağlılığı ile programa dünya standartlarındaki kampüsünde ev sahipliği yaparak, bu hedefimizi gerçekleştirmekte önemli bir rol oynadı,” dedi.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir