Anasayfa / Şirket Haberleri / HAS Frigo Yeni Fabrikasıyla Büyüyecek

HAS Frigo Yeni Fabrikasıyla BüyüyecekHAS Frigo yeni fabrikasıyla büyüyecek

Hüseyin Sarı

Günlas Group’un en genç üyesi durumundaki HAS Frigorifik Kasa, belirlediği hedefler doğrultusunda büyümesini sürdürüyor. Firma 2012 yılında faaliyete geçecek olan yeni fabrikası ile büyük bir ivme kazanacak. Günlas Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Sarı, yeni fabrikaları ile hizmet kalitesini daha da yukarıya çekeceklerini söyledi.

Günlas Group’un 2009 yılında faaliyete geçirdiği HAS Frigorifik Kasa, yaptığı çalışmalarla Akdeniz Bölgesinde kendisini kanıtladı. 2010 yılında altyapıya büyük önem veren firma, altyapısını geliştirmek için çalışmalanna halen devam ediyor. HAS Frigo, yeni fabrikası için de çalışmalara başladı. Firma yurtdışına sipariş verdiği makine parkuru ile yine Antalya Organize Sanayi Bölgesinde yer alacak 26.000 m2’si açık, 12.000 m2’si kapalı fabrikası ile daha da büyüyecek. 2012 yılında faaliyete geçmesi planlanan bu fabrikanın açılması ile HAS Frigo; soğutmalı frigorifik kasa, 13,60 m şase, 13,60 tenteli treyler, 13,60 frigorifik treyler, o4 şase, o4 tam römork üretimi gerçekleştirecek. HAS Frigo, frigorifik kasa, konteyner, özel amaçlı kasa, açık sac kasa, kapalı sac kasa, panel araçlar iç izolasyonu, soğutucu ve klima montajı, meşrubat kasası, tenteli kasa, hidrolik yükleme lifleri üretimi, tamir ve bakımını gerçekleştiren HAS Frigorifik Kasa, aynca Antalya’da frigorifik kasa üretiminde enjeksiyon sistemini kullanarak üretim yapan tek firma durumunda. HAS Frigo için sorduğumuz soruları Günlas Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin San yanıtladı;

HAS Frigo kısa bir süre de başarıyı yakaladı. Has Frifo büyümeye devam edecek mi?

HAS Frigorifik Kasa küçük bir atölyede faaliyetlerine başladı. Antalya Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikamızın faaliyete geçmesi ile büyük bir gelişim gösterdik.

HAS Frigorifik Kasa, genç bir oluşum. Kısa sürede sunduğumuz kaliteli hizmet ile dikkat çekmeyi başardık. Şimdi yeni bir fabrika için çalışmalara başladık. Daha kaliteli üretim için altyapı önemli. Yeni kuracağımız fabrikamızda yurtdışından gelecek olan makine parkuru sayesinde daha iyi hizmet ve daha yeni ürünler sunabileceğiz.

HAS Frigo’ya ilgi nasıl? Has Frigo’ya gösterilen ilgi beklentilerinizi karşıladı mı?
Kalite ve müşteri odaklı bir çalışma anlayışı ile hareket ediyoruz. Avrupa standartlarında üretim gerçekleştiriyoruz. Ucuz üretim yaparak sorun yaşamak istemiyoruz. Bu yüzden HAS Frigorifik Kasaya olan ilgi her geçen gün büyüyor. Bu ilgi kalite odaklı üretim sonucu oluştu. Müşteri gözünde Günlas Group güvencesini ön plana çıkarma amacındayız. Gelişimimizi devam ettirerek hizmet kalitemizden ödün vermeden öncelikli olarak kendi bölgemizde, daha sonra komşu ülkeler ve bulunduğumuz coğrafi bölgede kendinden söz ettiren ve aranan bir firma olacağız.

Üretim kapasiteniz hakkında bilgi verir misiniz? ihracat yapıyor musunuz?

Özellikle Antalya bölgesinde önemli firmalara işler yapıyoruz. Yıllık 200 adet frigo kasa üretme kapasitesine sahibiz. 2012 yılında açılacak olan fabrikamız ile ihracata yönelik çalışmalara başlayacağız. Çünkü dünya standartlarında üretim gerçekleştiriyoruz. Bu üretimimizi daha geniş bir pazarda göstermek istiyoruz. Kalitemizi görenler zaten bizimle çalışmaya devam ediyor. Biz de bu motivasyonla daha iyi işler çıkarmak ve kalite adına daha iyi çalışmalara imza atmak için çalışıyoruz.

  Polinas,Nuroll SpA’nın tüm hisselerini satın aldı

Yaptığınız işte işçilik de büyük önem arz ediyor. Kalifiye eleman konusunda sıkıntı yaşıyor musunuz?

Kaliteli üretim sadece kaliteli malzeme ile olmuyor. İşini bilen personele de ihtiyacınız var. Bizim personel konusunda bir sıkıntımız yok. Büyük bir aile gibi çalışıyoruz. Yapılan ürünlerde ince işçilikler dikkat çekiyor. Bu konuda personelimize çok güveniyoruz. Onlar da bizim kaliteye ne kadar önem verdiğimizi biliyorlar.

Ürün kaliteniz hakkında neler söyleyebilirsiniz ?

Tabi ki ürünlerimizde kaliteli ürünler kullanıyoruz. Malzemelerimizi kesinlikle ve kesinlikle konusunda iyi olan firmalardan tedarik ediyoruz. Yaptığımız kasalarda çoğunlukla gıda ürünleri taşındığı için hijyenik ve kolay temizlenebilen malzemeleri kullanmak durumundayız, insan sağlığı her şeyden önemli. Bunun bilincinde hareket ederek işimize de bu bilinci aktarıyoruz. Ürünlerimizde sorunları en aza indiriyoruz. Sonuç olarak yük taşındığı için belli bir deformasyona uğruyor. Ancak hiçbir zaman ürünlerimiz müşterilerimizi yan yolda bırakmaz.

Has Frigo’nun hedefi nedir? Antalya bu hedefe nasıl katkı sağlar?

Sektörümüzde iddialıyız. Antalya bölgesinin değil Türkiye’nin önemli firmaları araşma girmeye adayız. Zaten ürettiğimiz ürünlerimiz ile bunu başardığımıza inanıyorum. Antalya bölgesinde frigorifik kasa üretimi konusunda eksiklikler var. Antalya üreten bir şehir. Antalya tanm sektörü ve farklı gıda sektörlerinde büyük firmalara sahip. Bu firmaların ürünlerini taşımak için belli özellikte araçlara ihtiyacı var. Bu araçlan HAS Frigo olarak firmanın isteğine göre hazırlayabiliyoruz. Yeni fabrikamızın açılması ile birlikte üretim sayımız daha da yukarıya çıkacak. Böylece firmaların isteklerine daha kısa sürede cevap verebileceğiz. Şu ana kadar müşterilerimizin bütün isteklerini yerine getirmeyi başardık. Teknolojiye yaptığımız yatırım bizi her geçen gün daha yukarıya taşıyor. Ürünlerimizden memnun olanlar bize bu memnuniyetlerini iletiyor. Bu nedenle her geçen gün artan bir ilgi ile karşı karşıyayız. Frigo kasa konusunda daha da gelişmek istiyoruz. Bu konuda her türlü fedakarlığı yapacağız.

Antalya’nın önemli markalan ile çalışıyoruz. Ozgörkey, Ankutsan, Gülel Gıda, Maki Fide, Üntar, Yörükoğlu, PeyArt, Dersu Balık, Örnek Ekmek, Önder Gıda gibi firmaların işlerini yaptık. Referans konusunda çok güçlüyüz. Bu gücümüzü yaptığımız kaliteli işlere borçluyuz. Müşterilerimizin istekleri bizim için her zaman önemli. Bu istekleri karşıladıktan sonra sorun olmuyor. Müşteri o zaman tesislerimizden memnun ayrılıyor. Müşterilerimizin mutluluğu bizim de mutluluğumuzdur.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir