Anasayfa / Kariyer ve İş / Hazine Müsteşarlığı, Sınavla 32 Uzman Yardımcısı Alacak

Hazine Müsteşarlığı, Sınavla 32 Uzman Yardımcısı AlacakHazine Müsteşarlığı, sınavla 32 uzman yardımcısı alacak.

23 Ocak 2013 tarihinde yapılacak yazılı sınav, iktisat, hukuk, istatistik, matematik, endüstri mühendisliği ve bilgisayar mühendisliği olmak üzere 6 farklı alanda yapılacak. Alımı yapılacak uzman yardımcılarının 10’u iktisat, 5’i hukuk, 4’ü istatistik, 3’ü matematik, 6’sı endüstri mühendisliği, 4’ü bilgisayar mühendisliği alanında istihdam edilecek.

hazine-mustesarligiHazine Müsteşarlığı’nın Hazine uzman yardımcılı giriş sınavı ile ilgili duyurusu Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre Hazine Müsteşarlığı’na giriş sınavı ile Genel İdare Hizmetleri sınıfından kadrolara atanmak üzere, 32 uzman yardımcısı alınacak. Bu uzman yardımcılarının 10’u iktisat, 5’i hukuk, 4’ü istatistik, 3’ü matematik, 6’sı endüstri mühendisliği, 4’ü bilgisayar mühendisliği alanında istihdam edilecek. Hazine Müsteşarlığı, yapılacak sınavlar sonucunda yukarıda belirtilen sayıda başarılı aday bulunmadığı takdirde, başarılı aday sayısı kadar Hazine Uzman Yardımcısı alabilecek veya belirtilen alanlar ve sayılar arasında değişiklik yapabilecek. Hazine Müsteşarlığı Hazine Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı için başvurular, 24 Aralık 2012 tarihinden itibaren 31 Aralık 2012 günü mesai saati bitimine saat 18.00’e kadar yapılacak.
SINAV YAZILI VE SÖZLÜ OLMAK ÜZERE İKİ AŞAMADA YAPILACAK
Sınav, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada yapılacak. Yazılı sınav, iktisat, hukuk, istatistik, matematik, endüstri mühendisliği ve bilgisayar mühendisliği olmak üzere 6 farklı alanda yapılacak olup, adaylar sınav başvurularında bu alanlardan mezun oldukları alanı tercih edebilecek. Yazılı sınav 20 Ocak 2013 tarihinde “Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde saat 10:30’da başlayacak, tek oturumda yapılacak ve 3 saat sürecek. Sınavı asil veya varsa yedek olarak kazananların isimleri Hazine Müsteşarlığı internet sayfasında ilan edilecek. Sınavda başarılı olanların Müsteşarlıkça kendilerine bildirilen süre içinde Hazine Müsteşarlığı Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekecek.

  Çalışma ortamında, dekolteye ne kadar yer var? Hangi düğme ne mesaj veriyor?

TPE SÖZLÜ SINAVLA 16 MARKA UZMAN YARDIMCISI ALACAK
Türk Patent Enstitüsü (TPE) ise marka uzmanı olarak yetiştirilmek üzere, 11 Şubat 2013 tarihinde sözlü sınavla 16 uzman yardımcısı alacak. Bu uzman yardımcılarının 10’u Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunlarından, 6’sı hukuk fakültesi mezunları arasından alınacak.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Konferanslara Katılarak Parlak Bir CV Yazmak

Parlak ve ilgi çekici bir CV yazmak. Orijinalinin simülasyonu olan Model Birleşmiş Milletler (MUN) konferansları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir