Anasayfa / Haberler / Hediyeli ramazan kredileri

Hediyeli ramazan kredileriHediyeli ramazan kredileri

Ramazan ve bayram nedeniyle artan masraflar bankaları harekete geçirdi. Yüzde 0.84’ten başlayan faizlerle uzun vadeli kredi kampanyaları başlatan bankalar, kredi kartı müşterilerine ise özel taksit yapıp 50 TL’ye varan para puan hediye ediyor…

11 ayın sultanı ramazanın, özellikle zengin iftar sofralarıyla masrafları artırdığı bir gerçek, iftarı kalburüstü bir restoranda açıp ardından ramazana özel bir eğlenceyle günü sonlandırmak isterseniz faturanın daha da kabarması kaçınılmaz olacaktır. Tabii bunun bir de bayram alışverişi var…

Bayram sonrası ise ramazan nedeniyle ertelenen tatil ihtiyaçları devreye girecek. Kısacası nakde ihtiyaç artacak. İşte bu gerçeği gören bankalar, geleneksel olarak bu ramazan ve bayram için de özel paketler hazırladılar. Sadece ihtiyaç kredileri değil kredi kartları üzerinden düzenledikleri kampanyalarla “kabaran faturalarımı nasıl ödeyeceğim” diyenlere alternatif sunmaya başladılar. Dosya masrafsız, 36 hatta 60 ay vadeli yüzde 0.84’ten başlayan faizlerle kredi veren bankalar, kredi kartlarına ise özel taksit yapıp artı para puan kazanma imkanı sağlıyor.

Ramazan Bayramı’nda tatile çıkacak olanlara ise anlaşmalı acenteler üzerinden para puan kazanma imkanı sunuluyor. Ayrıca tatildeki müşterilerin alışveriş dahil tüm harcamalarına 4 aya varan taksit uygulanıyor…

DOSYA MASRAFI YOK

Ramazan ayı boyunca devam edecek bir kampanya başlatan 1NG Bank, kampanya kapsamında 199 TL’lik dosya masrafını üstleniyor. Banka, örneğin 5 yıl vadeli 5 bin TL’lik krediyi 79 TL’den başlayan taksitlerle

kullandırıyor. Taksitler her yıl yaklaşık yüzde 30 oranında artıyor. Müşterilerden alınan tek masraf ise yıllık 49 TL tutarındaki hayat sigortası.

Bonus kart programına dahil olan banka, bu kapsamda ramazan ayı boyunca müşterilerine Bonus’un düzenlediği kampanyayla artı bonus kazanma fırsatı da sunuyor.

“ING Bonus ile bin 500 TL alışveriş yapana 100 TL bonus hediye” kampanyası ise 16-29 Temmuz arasında geçerli. Kampanyaya dahil acentelerden tek seferde yapılan bin 500 TL ve üzeri peşin veya taksitli işlemlerde her müşteri en fazla 100 TL bonus kazanabilecek.

MİL PUAN HEDİYELİ

Garanti Bankası, Ramazan Bayramı’na özel yüzde 0.99 faizli ve 9 TL dosya masraflı kredi veriyor. Banka, kampanya süresince yüzde 0.99 ile 1.26 faiz oranlı 60 aya varan vadelerle 50 bin TL’ye kadar kredi sağlıyor. Bu kredilerde dosya masrafsız seçenekler de bulunuyor.

Bonus kart programını yöneten Garanti Bankası ramazan kampanyası kapsamında a.   50 TL’ye varan bonus da kazandırıyor.

Bankanın diğer kartı Flexi Card sahipleri Bonus’un ramazan kampanyasına, sadece 2.99 TL ücret karşılığında katılabiliyor.

Miles&Smiles kredi kartı sahipleri ise 20 Temmuz-18 Ağustos arasında gerçekleştirecekleri yurtiçi market ve süpermarket alışverişlerinde, farklı günlerde yapılacak her 100 TL üzeri harcamada 200, toplamda ise bin mil kazanma fırsatı elde ediyor.

KURUŞLARI İADE EDECEK

DenizBank, ramazan ayına özel kredi kampanyasını ağustos ayında başlatıyor. Bunun için cep telefonu ve internetten başvurulabiliyor. Bonus kart programına dahil olan DenizBank’ın müşterileri, Bonus’un ramazana özel kampanyasından yararlanabiliyor. Banka ayrıca ramazan ayı boyunca DenizBank banka kartıyla yapılacak gıda ve market alışverişlerinde kuruşları müşterilerinin hesabına iade ediyor.

Örneğin, 15.57 TL tutarında bir işlem yapılması durumunda hesaba 0.57 kuruş iade ediyor. Toplanı iade tutarı ise 30 TL ile sınırlı tutuluyor.

TEB’DEN 2 AY ÖTELEME
Türk Ekonomi Bankası (TEB), “şimdi al, 2 ay sonra öde” sloganıyla ramazana özel kredi kampanyası düzenliyor. İhtiyaç kredisi kapsamında sunulan kredide yüzde 1.19’dan başlayan faiz uygulanıyor. TEB hem Bonus hem Worldcard programına dahil. Banka TEB bu kapsamda “TEB Bonus Ramazan” ve “TEB VVorld Ramazan” kampanyalarına katılıyor. Ayrıca ramazan ayı boyunca müşterilerine “Yerel Market Ramazan”, avans puan ve yurtdışı kampanyaları da uyguluyor. TEB, bayram tatili içinse kredi kartı müşterilerine dünyanın dört bir yanında 4 taksit imkanı sunuyor. internetten yapılan yurtdışı harcamalarda da yine 4 taksit imkanı sağlanıyor.

RAMAZANA ÖZEL 0.84 FAİZ

Yapı Kredi, müşterilerine ramazan ayı ve bayrama özel günde 6 TL’den başlayan taksitlerle 6 bin TL’lik “Ramazan Kredisi” kullandırıyor. Kampanya kapsamında 36 ay vadeli kredinin faizi yüzde 0.84. Banka, 6 bin TL ve 36 ay vadeli bu kredi için müşterilerinden 59 TL dosya masrafı, 502 TL katkı payı ve 33 TL hayat sigortası (30 yaş için) talep ediyor. Tüm maliyetler dahil edildiğinde aylık maliyet yüzde 1.63; yıllık maliyetse 19.55’e ulaşıyor. Yapı Kredi, Worldcard’ın ramazan ayına özel kampanyası kapsamında müşterilerine 50 TL değerinde VVorldpuan kazanma imkanı da sağlıyor.

  Abramoviç'in yatına dev rakip: Yüzer Monako

AKBANKTAN RAMAZAN PAKETİ

Akbank ramazan ayı boyunca “Mini Ramazan Paketi”nde 85 TL’den başlayan taksitlerle 5 bin; “Standart Ramazan Paketi”nde 175 TL’den başlayan taksitlerle 10 bin TL kredi kullandırıyor. Vadelerse 48 aya kadar uzayabiliyor. Akbank, kredi kartı müşterileri için de 40 TL chip para kazandıran özel bir kampanya başlattı. Tüm kredi ve banka kartları için geçerli olan bu kampanyayla Akbank müşterileri, 16 Ağustos’a kadar farklı günlerde ve tek seferde yapacakları 100 TL ve üzeri 5’inci market alışverişlerinden 40 TL çip-para kazanıyor.

KOMİSYONSUZ FAİZSİZ 500 TL

Şekerbank ramazan ayına özel iki kampanya düzenledi. Şekerbank’la yeni tanışan, II | ücretli çalışan veya emeklilerin 500 TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçları faizsiz ve komisyonsuz olarak karşılanıyor. 500 TL’yi kullananlar bir yıl süreyle faiz ve komisyon ödemiyor.

Şekerbank “işinize Ramazan Bereketi” kampanyasıyla ise esnaf ve küçük işletmelerin finansman ihtiyaçlarını karşılıyor. Kampanya kapsamında işletmeler 3 ay taksit öte-lemeli, 60 aya kadar vadeli finansman sağlıyor. Banka, esnafın 75 bin TL’ye kadar olan kredi taleplerinde, 60 aya varan vade için ayIık yüzde 1.59 faiz alıyor. 250 bin TL’ye kadar olan taleplerde ise 36 ay vade için uygulanan faiz yüzde 1.49. Bu kampanya 17 Ağustos’a kadar devam edecek. Bonus kart programına dahil olan Şekerbank müşterileri, 50 TL bonus kampanyasına da katılabiliyor.

İŞ, GELENEĞİ BOZMADI

Iş Bankası “Geleneksel Bayram Kredisi” kampanyasını bu yıl da düzenliyor. 17 Ağustos’a kadar devam edecek kampanya kapsamında serbest meslek sahipleri, ücretli çalışanlarla emeldiler, aylık yüzde 0.59 faizle 12 ay vade ve 5 bin TL’ye kadar kredi kullanabiliyor. Bu kredi için banka 225 TL ücret, 45 TL de sigorta bedeli talep ediyor.

Iş Bankası, daha yüksek nakit ihtiyacı olanlar içinse 60 ay vade ve 30 bin TL’ye kadar farklı kredi seçenekleri sunuyor. Banka bu hizmetlerinin yanı sıra ramazan ayı boyunca Maximum Kart ile market harcamalarına ilave MaxiPu-an veriyor. Bu kampanya kapsamında 20 Temmuz-18 Ağustos tarihleri arasında anlaşmalı marketlerden tek seferde ve farklı günlerde 100 TL ve üzeri 4 peşin alışveriş yapan kredi kartı sahiplerine 40 TL MaxiPuan hediye ediliyor. Ziraat Bankası müşterileri de bu kampanyadan faydalanıyor.

AYLIK MALİYET YÜZDE 1.65

VakıfBank, ramazana özel kredi kampanyası kapsamında 12 ile 60 ay vade arasında 5 bin ile 40 bin TL arasında-VaklfBank ^ tutarlara yüzde 0.49 ile ı.34 arasında faiz uyguluyor. 12 ay vadeli 5 bin TL’lik bayram kredisine yüzde 0.49 faiz uygulayan banka, 315 TL toplam ücret talep ediyor. “Diğer ücretler” adı altında da 8.53 TL talep ediliyor. Böylece toplam aylık maliyet yüzde 1.65, yıllık toplam maliyetse 19.8’e ulaşıyor.

VVorldcard programına dahil olan Vakıf-Bank, ramazan ayı boyunca müşterilerine 50 TL VVorld puan kazanma fırsatı sunuyor. VakıfBank, VVorldcard ile 18-26 Ağustos tarihleri arasında yurtdışında yapılacak alışverişlere yüzde 10 indirim hediye ediyor.

GÜNDE 6 TL’YE 5 BİN TL

Ramazan bayramına özel kredi veren bankalardan bir diğeri de ABank… Banka bu kapsamda günde 6 TL taksitle 36 ay vadeli 5 bin TL, lik bayram kredisi veriyor. Bu kredinin bir özelliği de dosya masrafsız oluşu. 31 Ağustos’a kadar sürecek olan kampanyayla kişi başı azami 10 bin TL kredi kullandırılacak.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir