İş Fikirleri

Hızlı Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri

Müzik paylaşım mecrası

Müzik paylaşım mecrası
Müzik paylaşım mecrası

Whyd’ın ekran görüntüsünü ilk gördüğünüzde Instagram ile benzerliği dikkatinizi çekiyor. Uygulamanın arayüzü Ins-tagram’a benziyor. Ama burada içerik fotoğraf ya da video değil tümüyle müzik.

Facebook ve Twitter’da çoklukla Youtube’a ya da diğer mecralara link vererek kimi şarkıların paylaşıldığını görebilirsiniz. Bu iş fikri işte bu bu müzik paylaşım motivasyonu üzerinde şekilleniyor. Takip ettiğiniz kişilerin son zamanlarda ne dinlediğini başka hiçbir sosyal medya mecrasına ihtiyaç duymadan görmeniz mümkün. Kullanıcılar, tıpkı Instagram’da video ya da fotoğraf paylaşır gibi müzik paylaşımları yapıyorlar. Tüketicilerin dijital müzik alışkanlıkları da gittikçe artış gösteriyor. Dijital müziğin gerek online içerik gerekse müzik pazarı içindeki yeri giderek büyüyor. 2012’de dünyada dijital müzik mağazaları albüm satışlarında tarihte ilk kez fizikselin önüne geçti. Online müzik servisleri tüm albüm satışlarının yüzde 37’sine imza attı.

Kargo paylaşım platformu

Kargo paylaşım platformu

Bir paylaşım ekonomisi örneği olarak değerlendirebileceğimiz bir girişim olan Jwebi de sunduğu imkan sayesinde, farklı ülkelerden siparişi olan kullanıcılarla ilgili ülkeye seyahat edecek olan kişileri bir araya getiriyor.Örnek vermek gerekirse, yurtdışından bir e-ticaret alışverişi yaptığınızda bunun gümrükte takılması, sizin ülkenize gelmesinin çok uzun sürebiliyor olması hatta alışveriş yaptığınız sitenin ülkenize gönderim yapmaması gibi istenmeyen durumlar oluşabiliyor. Jwebi de bunu engellemeyi amaçlayan bir girişim. Jwebi üzerinden sizi yolculuk yapacak kişilerle bir araya getiriyor ve o kişinin size istediğiniz ürünü, kendi ürünü gibi taşıyarak teslim etmesini sağlıyor. Kendilerini bir “crowds-hipping” girişimi olarak konumlandıran Jwebi, Türkiye’den de oldukça tercih edilecek bir girişim olabilir. Bildiğiniz gibi dünyada ülkemize gönderim yapmayan pek çok e-ticaret sitesi mevcut.

Mobil CRM

Mobil CRM yazılımları

Türkiye’de geleceğe yönelik fırsat alanlarından bir tanesi yazılım. Türkiye’de kurumsal yazılım penetrasyonu çok düşük. Bireyler çok hızlı bir şekilde dijitalleşti ama aynısını Türkiye’deki şirketler için söylemek zor. Bir sürü şirket halen defter, muhasebeci gibi geleneksel unsurlarla uğraşıyor.

Halbuki bunların hepsi dijitalleşebilir. Dolayısıyla KOBİ yazılımlarında büyük bir fırsat var. CRM, ERP, muhasebe yönetimi gibi işler dijitale aktarılabilir. Bu aktarım süreçlerinde öne çıkacak olan mecralardan bir tanesi de mobil. Mobil CRM yazılımları, mobile geçen hem tüketiciler hem de profesyoneller için daha entegre ve hızlı çözümler sunuyor. Avrupa’nın yeni teknoloji merkezi Berlin’de yer alan Linko bu iş fikri dolayısıyla ciddi ilgi görüyor. Şirketin yazılımını talep eden şirketlerin oluşturduğu bekleme listesinde 2 bin şirket yer alıyor. Bu rakam mobil CRM uygulamalarına gösterilen ilginin somut göstergesi olarak değerlendirilebilir. Bir başka önemli gösterge bu iş fikrine verilen finansman desteği.

Müzik analizi

Echo Nest

Dünyada dijital müzik işi inişli çıkışlı da olsa yükseliyor ve beraberinde yeni iş fikirleri de getiriyor. Echo Nest’in sunduğu müzik analizi işi de bunun son örneklerinden. Amerika merkezli Echo Nest, geliştirici odaklı bir şirket ve özetle müzik içerik ve müzik sever verilerinden anlamlı bilgiler derliyor.

Echo Nest’in müşterileri arasında BBC.com, Foursquare, MTV, Twitter, VEVO, Yahoo, Coca-Cola, Intel, Microsoft ve Reebok gibi farklı endüstrilerin önde gelen oyuncuları yer alıyor. Echo Nest’in verilerine göre, şirket altyapısını kullanan 400’ün üzerinde uygulama her ay 100 milyondan fazla kişiye ulaşıyor. Echo Nest ayrıca Vevo’nun kişiselleştirilmiş önerilerinin ardındaki beyin olarak da biliniyor. Echo Nest, dünya çapında 30 milyon şarkıyı 5 milyar veri noktasından, dünyanın en büyük dinamik müzik veri depolarından birini kurmasıyla adından söz ettirmişti. Firmanın 340 kişilik geliştirici ekibinin desteğiyle sağlanan bu verilerin online müzik için önemli olduğu ortada.

Akıllı telefon kiralama

akilli telefon kiralama isi

Yurtdışına gidildiğinde en çok ihtiyaç duyulan konulardan bir tanesi iletişim, özelde de internete ulaşmaktır. ABD’li Explora ortaya koyduğu fikirle bu ihtiyaca cevap veriyor. Şirket turistler için akıllı telefon kiralıyor.

Doğrudan otelinize yapılan servis ile o ülkedeki operatörün hattına sahip bir akıllı telefon kiralayabiliyorsunuz. Başta internet olmak üzere tüm iletişim ihtiyaçlarınızı bu akıllı telefonlar üzerinden gidermeniz mümkün. Yerel operatörler olduğu için de internet çözümleri oradaki yerel ücretler seviyesinden ücretlendiriliyor. Şirket akıllı telefon kirası için günlük 8 dolarlık gibi bir ücret belirlemiş. Bu akıllı telefonlar üzerinden kontörlü paketler almanız da mümkün.

Şirket 4G altyapısına sahip akıllı telefonlarla turistlerin ve iş seyahatine çıkmış kişilerin tüm iletişim ihtiyaçlarını karşılamayı planlıyor. Türkiye, hem turizm hem de iş fırsatları bakımından gelişen bir ülke olarak akıllı telefon kiralama açısından uygun bir pazar sunuyor. Geriye sadece uygun bir servis altyapısı kurmak ve girişimi başlatmak kalıyor.

E-ticaret finansmanı

E-ticaret finansmanı

E-ticaretin küçük ölçekli şirketlere gelinceye kadar yaygınlaşması yeni bir ihtiyacı doğuruyor: Finansman.

İngiltere merkezli Iwoca şirketi, özellikle küçük ölçekli şirketlerin e-ticaret alanındaki finansman ihtiyaçlarını görüp bu alanda uzmanlaşmış finansman olanakları sunuyor. E-ticaret şirketlerinin fiziksel varlıkları ve dolayısıyla teminat gösterme konusunda yaşadıkları kısıtlar Iwoca’nın yarattığı iş fikrinin temellendiği ihtiyaçları oluşturuyor. Iwoca bu ihtiyaçları olan yaklaşık 9 bin küçük ölçekli işletmeye ulaştı ve e-ticaret operasyonları için özel finansman alternatifleri sundu.

Şirketin verdiği finansmanın toplam büyüklüğü 5 milyon sterlin civarında. Gittikçe önemli talep gören ve İngiltere’de yatırımcılar tarafından da dikkatle takip edilen Iwoca’nm yeni hedefi, 5 bin küçük işletmeye bu alternatif finansman paketlerini ulaştırmak. Türkiye gibi e-ticaret konusunda dinamik bir ülkede bankalar dışında alternatif ve uzmanlaşmış finansman paketleri arayan şirketler için bu iş fikri önemli bir potansiyel anlamına geliyor.

Dijital İK eşlemesi

Dijital İK eşlemesi

İşe alım süreçleri, şirketler için geniş operasyonel süreçler anlamına geliyor. Bu süreçlerin dijitalleştirilmesi bir zamandır iş dünyasının gündemindeydi.

Şirketler, bu alanda önemli adımlar atarken ürünler ve servisler de geliştiriliyor. Bu konudaki son örneklerden bir tanesi de İngiltere’deki Rolepoint… Şirket kurduğu yazılımla çalışanların mevcut işyerle-rindeki sosyal network’lerle potansiyel pozisyonlarım eşliyor. Başka tabirle şirketler için uygun adayları bulmak için geliştirilen bir yazılımdan söz ediyoruz. Bu yazılımın önerdiği adayların yaklaşık yüzde 80’i söz konusu pozisyonlara yerleştirildi. Bu durum başta bahsettiğimiz zaman ve yatırım isteyen süreçlerin kolaylaştırılmasına da olanak sağlıyor.

Rolepoint ile şirketlerin 250 bin dolarlık işe alım aracılık hizmeti bedelinden tasarruf ettiği öngörülüyor. Rolepoint’in müşterileri arasında KPMG ve Kone gibi dev şirketler de yer alıyor. Türkiye’nin insan kaynakları açısından zengin bir ülke olduğu düşünülürse bu gibi yazılım ve servislerin önemli işlevleri olacaktır. Teknoloji alanında girişim yapmak isteyen girişimciler için dijital İK eşlemesi ilgi çekici iş fikirlerinden biri olabilir.

Dijital medikal gereçler

Medtronic

Mobil sağlık, dijital sağlık gibi trendler gelişirken daha çok servis boyutuna vurgu yapılıyor. Peki bu teknolojik trendler hangi gereçlerle ilerleyecek.
Ya da dijitalleşme medikal gereçlerde de çığır açıcı işler yapılmasına olanak sağlayabilir mi? Bu soruya ABD’den bir girişimle cevap verildi: Medtronic. Şirket dijitalleşmenin imkanlarını kullanarak bu alanda birbirinden ilgi çekici işlere imza atıyor. 2 gram ağırlığındaki cihaz, bu alandaki geliştirmelerin en etkileyici örneklerinden birini oluşturuyor. Medtronic, teknolojik şirketlere yatırım yapmak isteyen yatırımcılar tarafından da dikkatle takip ediliyor. ABD, medikal alanda ürün geliştirmelerine evsahipliği yapan öncü bir ülke. Fakat sağlık hizmetlerinin ücretlendirilmesi ile ilgili söz konusu kısıtlar bu alandaki gelişmeleri de yer yer sekteye uğratabiliyor. Böylesi iş fikirleri, Türkiye gibi geniş pazarlarda önemli sonuçlar doğurabilecek iş planları olarak öne çıkıyor.

Bilgisayar kodu paylaşımı

Bilgisayar kodu paylaşımı

Dijital süreçlerin hızla sosyalleştiği bir ortamda yazılımların paylaşılmaması gibi bir durumun ortaya çıkmasını beklemek pek de doğal gözükmüyor.

Artık bilgisayar kodları, yazılımlar da verimlilik ve sosyallik trendleri doğrultusunda paylaşılıyor. Bu paylaşımlara yönelik bir platform kurmak da yeni iş fikirlerinden biri olarak ortaya çıkıyor. Bu iş fikrin uygulayan şirket olan GitHub, ABD’de büyük ilgi görüyor. Yukarıda bahsettiğimiz MIT listesine giren şirket yazılım paylaşımı açısından popüler bir platform olarak öne çıkıyor. Şirketin sunduğu verilere göre 10,7 milyon gibi yüksek rakamda veri seti kurulan platform üzerinden paylaşıldı. ABD bu açıdan dinamik bir ülke olduğu için bu rakamlar da üst seviyelere çıkıyor. Bunun yanında Türkiye de bu açıdan dinamik bir ülke olduğu için dijital alanda bu tip paylaşımlara uygun platformlar sunmak, yeni sinerjilerin ve dolayısıyla yeni ürünlerin ortaya çıkması açısından verimli bir alternatif sunuyor.

Sanal alışveriş merkezleri

Sanal alışveriş merkezleri

Tesco Güney Kore metrosunda billboard’lara, duvarlara ürünlerinin görsellerini ve QR kodlarını koyup tüketicilerin bunlar vasıtasıyla alışveriş yapmasına olanak sağladığından bu yana ilgi çekici rakamlara imza attı.

Şirket, bu uygulamasının ardından online satışlarında yüzde 136’lık artış yakaladı, kayıtlı online tüketicileri yüzde 76 arttı. Bu uygulamanın başarısının ardından ardıllarının ve yeni iş fikirlerinin gelmesi bekleniyordu. Bu anlamda Çinli bir şirket olan Yihaodian, geliştirdiği uygulama ile benzer alanda yeni bir iş fikri yarattı: Sanal alışveriş merkezi. Sokakta yürürken akıllı telefonunuzu uygun bir alana, kamusal bir alan ya da bunun gibi karmaşık görüntülerden uzak bir alana tuttuğunuzda sanal bir alışveriş merkezi görüntüsü ile karşılaşıyorsunuz. Uygulama bu sanal market raflarından alışverişe imkan sağlıyor. Bu örnek, Türkiye’de özellikle metropollerde hem perakende devleri hem de bilişim şirketleri tarafından uygulanabilir.

Uygun fiyatlı organik gıda

Organik ürünler pazarı

Organik ürünler pazarı, katlanarak büyümeye devam ediyor. Tüketicilerin organik ürünler konusunda bilinci gelişmeye devam ettikçe bu ürünlere olan talep de yükselecek. Rakamlar organik ürünler pazarının gerçekten dikkat çekici büyüklüklere ulaştığını ortaya koyuyor.

Buna göre 2012 yılında organik ürünler pazarının küresel olarak büyüklüğünün 63 milyar dolara ulaştığı tahmin ediliyor. Organik ürünlere olan talep artsa da halen orta-üst segment ürünler olarak algılanıyor olduğu da bir gerçek. Organik ürünlerin fiyatlarının görece daha yüksek olması da bu algıyı destekliyor. Ancak ABD’de bir zamandır uygun fiyatlı organik ürünlerin, görece daha pahalı olan ürünler karşısında ciddi rekabete girdiği görülüyor. Kısacası ABD daha uygun fiyatlı organik ürünler konusunda yeni bir iş fikrine evsahipliği yapıyor. Yarım kilo organik elma Whole Foods isimli daha pahalı organik ürünler satan zincirlerde 3 dolarken, Costco ya da Sprouts gibi bu yeni iş fikrini temel alan zincirlerde 2 dolara satılıyor.

Kurumsal havacılık

Kurumsal havacılık

Kimi ülkeler ya da bölgeler için etkili görünmeyen iş fikirleri bazı bölge ve ülkeler için önemli potansiyel sunuyor.

Çin ve bölgesi için kurumsal havacılık konsepti de bunlardan biri. Türkiye’de de önemli seviyeye gelmiş iş jetleri kullanımı Çin için çok kısıtlı düzeyde. Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olan Çin’de bulunan iş jeti sayısı 400’ü geçmiyor. Bu durumda Çin’de iş jetleri odaklı kurumsal havacılık işletmeciliği potansiyel sunan bir iş fikri olarak öne çıkıyor. Çin’de bu işin yeterince gelişememesinde hükümetin regülasyonlarmın etkisi vardı. Fakat son zamanlarda Çin hükümetinin bu alandaki düzenlemeler konusundaki yaklaşımının değiştiği görülüyor. Bu da girişimciler için önemli bir fırsat alanı yaratıyor.

Sanat danışmanlığı

sanat danismanligi

Sanatın izleyici kitlesinde 1980’lere oranla yüzde 200’e varan büyük artışlar oldu. Galerilerin ve müzayedelerin belli başlı takipçilerinin etrafında dönen piyasada 2000’li yılların başlarında, farklı bir alıcı profili olarak beyaz yakalıların sayısı arttı.

Sanata sahip olmanın yaşattığı hazzı ve prestiji yeni keşfeden hatın sayılır miktarda kişi de galeri ve müzayede salonlarında boy göstermeye devam ediyor. Batı’ya göre geç hareketlenmiş olsa da artık Türkiye’de de hatırı sayılır bir koleksiyonerler topluluğu oluştuğunu söylemek gerekiyor. Düzenlenen müzayede ve satılan eser sayısı azımsanmayacak düzeyde… Bugün müzayedelere ve sanat merkezlerine kayıtlı 3 bin 500 koleksiyoner bulunuyor. Türkiye’de koleksiyo-nerler klasik ve çağdaş Türk resminin yanı sıra ünlü oryantalistlerin İstanbul Osmanlı saray hayatı, harem, odalık, Osmanlı tipleri ve İstanbul temalı tablolan tercih ediyorlar. Bu tercihler gelecekte tıpkı bir borsa hissesine yatırım yapmak gibi algılanacak. Bununla birlikte sanat koleksiyonlarının da artması danışmanlık pazarında da gelişmelere sahne olacak.

Bilimsel danışmanlık

Bioassociate

Bilimsel araştırmalar günümüzde hiç olmadığı kadar büyük ölçüde ekonomiyi etkiliyor. Artık bir iş insanının bilimsel gelişmeleri göz ardı etmek, bu gelişmeleri takip etmemek gibi bir şansı yok.

Aksine takip etmesi ona önemli artılar getiriyor. Bununla birlikte iş insanlarının kuantum bilişime ya da nano-teknolojiye yeteri kadar hakim olmasını beklemek de mümkün değil. İşte burada yeni bir iş fikri devreye giriyor: Bilimsel danışmanlık. Bu danışmanlık şirketleri şirketlere, iş insanlarına teknik konularda danışmanlık hizmeti veriyor. Bu alandaki girişimlerden bir tanesi İsrail ve Fransa’da ofisleri bulunan Bioassociate. Bu şirket gibi yeni yeni şirketler de bu alanda faaliyet gösteriyor. Bilimin ve dijital ekonominin gelişmesiyle bu yeni iş segmentinin hızla yükseleceği tahminleri de yapılıyor. Somut tahminlere göre, bu iş alanının 2016 yılma kadar 28,6 milyar dolarlık bir hacim yaratması bekleniyor. Türkiye gibi bu alanlarda yeni yeni adımlar atan bir ülke için şimdiden bu iş fikrine yatırım yapmak potansiyel barındırıyor.Önceki sayfa 1 2 3 4
Etiketler

26 Yorum

 1. Merhabalar,

  Ben de konuyla alakalı detaylı bir bilgilendirme talep ediyorum.

 2. Tekrar Merhaba

  Telefon numaram 0532 558 90 38 selçuk havuz
  Aramanızı rica ediyorum.

 3. mrb size bi iş teklifim var .AVRUPA NETWORK… Pierre Cardin, Miorre ve bilinen markaların bir
  arada olduğu katalogla satış işidir.

  * Üyelik ücreti yok
  *her ay sipariş zorunluluğu yok,
  *%100 ÜCRETSİZ iade garantisi
  *günlük kampanyaları
  *ekip kurarak kazancı 2ye katlama fırsatı
  *üye kampanyaları
  *kapıda nakit yada kredi kartına 3 taksit kolaylıkları

  ve geniş ürün yelpazesiyle sizlerle..

  Fantazi gecelikler, korseler, sütyen ve sütyen takımları, pijama takımları, şortlu takımlar bay, bayan ve çocuk çorap çeşitleri,
  tayt ve daha neler nelerrrr!!! İster kendi ihtiyaçlarınızı ucuza alın,
  isterseniz %30-40 kârla satışını yaparak evinize katkıda bulunun..isterseniz ekip kurup kazancınızı artırabilirsiniz.
  . bu işte takıldığınız her yerde ben yardımcı olacağım.https://docs.google.com/forms/d/1rUFBhqAXEbmuLKeFRmJIkMMPhandNyVpwgF942wOVXQ/viewform formu doldurun ücretsiz üye olun
  0533152 75 12 ANKARA bölge direktörü berre şahin

 4. İşimiz ticaret yapan her kesimin en çok ihtiyacı olan şeyi ” MÜŞTERİ ARTIŞINI ” sağlayan çok özel bir projedir. Bizim görevimiz ise firmalara müşteri artışı sağlayan bu hizmeti onlara tanıtmaktan ibaret.Tanıtmak için ise sadece size verilecek özel linki paylaşmamız yeterli olacak.

 5. Güzel yazı . Ancak Fikir teoride başarılı bile olsa pratikte hataya geçirmek belirli aşamalar ister. Eğer Birden fazla işle uğraşıyorsanız ve haliyle geçiminizi bu işler ile sağlıyorsanız Fikrin pratiğe dökülmesi çok zordur . Sadece NİŞ fikirlerin önemli olduğunu düşünüyorum

 6. Tadilat ve bakım onarım işiyle uğraşıyorum oteller konusunda yardımcı olursan görüşelim
  SERDAR KUTLU
  05378399778
  05393801919

 7. Çok güzel işler var. Yeni iş fikirleri araştıranlar için süper.

 8. 2015 yılında yapılacak işler arasında güzel fikirler var evet ama bir çogumuz bu işlere başlamak için cesaret edemiyoruz tabi ama buda iyi bir yön çünkü para kaybetmekten korktukça dahada araştırmacı oluyoruz.

 9. Çok güzel işler var. tabi yapabilene, bu işleri yapmak için para lazım

 10. Merhaba Almanya Rusya gibi büyük devletlerde uretilen platformu vinç artık turkiyede uretiliyor bunun ilerlemesi için potansiyel ve maddiyat gereklidir ilgilenen firmalar mail atabilir daha kapsamlı görüşmek için ( türkiyede ilk imalattır bahsettigim ürün Arge çalışmaları devam etmekdedir) iyi çalışmalar.

  cmetin@kone.com
  05412091069

 11. geçi̇m sikintisina sabredeni̇ allah-u-teala fi̇rdevs cenneti̇ne koyar hz.muhammed( s.a.v:) lütfen i̇syana ve i̇nkara sakin düşmeyi̇n ve deyi̇nki̇ gece karanliğinda yürüyen karincanin çikardiği ayak sesi̇nden bi̇le gi̇zli̇ olan şi̇rkten allaha siğinirim.

 12. ÜLKÜ EKO TARIM
  HAYALİNİZDEKİ KÖYÜ BİZ KURDUK SİZDE BİZE BÜTÇENİZ ÖLÇÜSÜNDE KATILIN. MEMURUN EMEKLİNİN İŞÇİNİN ESNAFIN SANAYİCİNİN HAYALİNDEKİ KÖYÜ BİZ KURDUK SİZDE HELALİNDEN TARIMDAN AZ PARAYLA ÇOK PARA KAZANMAK İSTERMISINIZ ? İSTER BİR ERKEK DANAYLA İSTER BİN ERKEK DANAYLA ÜLKÜ EKO TARIM ÇİFTLİĞİNE KATILIN HELALINDEN KAZANIN HUZURLU BİR HAYAT SÜRÜN. CEVİZ DİKSEN ON SENE SONRA SANA TİCARİ ANLAMDA DÖNER MEYVE BAHÇESİ YAPSAN BEŞ SENE SONRA TİCARİ ANLAMDA DÖNER 600 DÖNÜM TAPULU ARAZİMİZ 3 BİN ADET KAPAMA BADEM BAHÇEMİZ İÇİNDEN AKARSU AKAN 70 BİN DÖNÜMDE MERA HAYVANCILIĞINA UYGUN MERAMIZ VAR BİN TL PARANIZ OLSA BUGÜN İÇİN NE ALABİLİRSİNİZ.? SADECE BİR CEP TELEFONU ALIRSINIZ BEŞ SENE SONRA ÇÖPE ATARSINIZ OYSA BİZİM SİSTEMDE BİN TLYE BİR ERKEK DANA ALIRSINIZ SİSTEMDE KALDIĞINIZ HER YIL DANANIZ 2 KATI ARATARAK ÇOĞALIR..
  ÖRNEK TABLO 1 NOT: BU BİR ÖRNEK TABLODUR. FİYATLAR PAZAR ŞARTLARINA GÖRE DEĞİŞMEKTEDİR…
  1.YIL BAŞLANGIÇ = 1 DANA ALIRSIN
  2.YIL= 2 ERKEK DANA’N OLUR
  3.YIL=4 ERKEK DANAN OLUR
  4.YIL=8 ERKEK DANAN OLUR
  5.YIL=16 ERKEK DANAN OLUR
  ÖRNEK TABLO 2
  BEŞ BİN TL’EN BUGÜN NE ALABİLİRSİN EVE MOBİLYA ALABİLİRSİN BEŞ SENE SONRA MODASI GEÇTİ DİYE ÇÖPE ATARSIN OYSA BİZİM SİSTEMDE BEŞ ERKEK DANA ALINIR.
  1.YIL= 5 ERKEK DANA ALIRSIN
  2.YIL= 10 ERKEK DANAN OLUR
  3.YIL=20 ERKEK DANAN OLUR
  4.YIL=40 ERKEK DANAN OLUR
  5.YIL= 80 ERKEK DANAN OLUR
  ÖRNEK TABLO 3
  ON BİN TL’N OLSA BUGÜN İÇİN NE ALABİLİRSİN SADECE 2.EL BİR ARABA ALIRSIN HERGÜN CEPTEN MASRAF YAPARSIN. BEŞ YIL SONRA HURDAYA ÇIKAR OYSA BİZİM SİSTEMDE ON BİN TLYE ON ERKEK DANA ALIRSIN
  1.YIL= 10 ERKEK DANA ALIRSIN
  2.YIL=20 ERKEK DANAN OLUR
  3.YIL=40 ERKEK DANAN OLUR
  4.YIL= 80 ERKEK DANAN OLUR
  5.YIL= 160 ERKEK DANAN OLUR
  ÖRNEK TABLO 4
  BUGÜN ELLİ BİN TL’EN OLSA NE ALABİLİRSİN SIFIR BİR ARBA ALIRSIN BEŞ SENE SONRA YARI FİYATINA DÜŞER OYSA BİZİM SİSTEMDE ELLİ TANE ERKEK DANA ALIRSIN
  1.YIL= 50 ERKEK DANA ALIRSIN
  2.YIL= 100 ERKEK DANAN OLUR
  3.YIL= 200 ERKEK DANAN OLUR
  4.YIL= 400 ERKEK DANAN OLUR
  5.YIL= 800 ERKEK DANAN OLUR
  ÖRNEK TABLO 5
  BUGÜN YÜZ BİN TL’N OLSA NE ALABİLİRSİN SADECE BİR DAİRE ALABİLİRSİN AYLIK 300 TL VEYA 400 TL KİRA GETİRİR BEŞ SENE SONRA ALDIĞINIZ KİRAYI DAİRE’NİN TAMİRATINA HARCARSINIZ OYSA BİZİM SİSTEMDE YÜZ BİN TL’YE YÜZ TANE ERKEK DANA ALIRSINIZ
  1.YIL= 100 ERKEK DANA ALIRSIN
  2.YIL=200 ERKEK DANAN OLUR
  3.YIL=400 ERKEK DANAN OLUR
  4.YIL= 800 ERKEK DANAN OLUR
  5.YIL=1600 ERKEK DANAN OLUR
  HESAP ORTADA İSTER SİSTEMİMİZDE 1 YIL KALIN İSTERSENİZ 5 YIL KALIN. BURADA SİZDE BİZİM ÇİFTLİĞİMİZE KATILABİLİRSİNİZ SÖZLEŞMELİ HAYVANCILIK SİSTEMİ AVRUPA VE AMERİKADA BAZI ÇİFTLİKLERDE YAYGIN OLARAK KULLANILMIŞ OLAN BU SİSTEMDE AMAÇ ÇİFTLİK KURAMAYAN İMKANI YETMEYEN YETSE BİLE BAZI NEDENLERDEN BU SEKTÖRE GİREMEYEN KİŞİLERİN BU SEKTÖRDEN PARA KAZANMALARINI SAĞLAMAKTIR.

  ÜLKÜ EKO TARIM ÇİFTLİĞİ
  FACEBOOK= must19_@msn.com
  TEL: 0541 440 81 51 SUNGURLU/ÇORUM

 13. 20 yıldır Akdeniz ve içanadolu bölgesinde turistik tesisler avm ler akaryakıt istasyonlarına teknik hizmet vermekteyim.
  Satın alma birimleriyle düzenli 2 li ilşkilerim mevcuttur.
  Sektörden veya sektör dışından yenilikler aramaktayım ilgilenenlerin
  05438543093 irtabat geçmesi rica olunur
  not
  1) bir ürünüm var ama piyasaya açılacak nakitim ve pazarım yok diyorsanız
  2)Veya türkiyede sadece bende bu üründen var diyorsanız
  iletişim 05438543093

 14. Merhaba,

  Ücretsiz sitenizi tanıtmak ister misiniz? 10 saniyede hızlı üyelik ile web sitenizi, sayfalarınızı tanıtıp arama motorlarındaki sıralamanızı etkileyebilirsiniz.

  Hemen sitenizi tanıtmak için -ücretsiz- profil oluşturun!

  goo.gl/1bQzpl

 15. TÜRKİYE’DE İLK OLAN KAR MAKİNASI DAKİKADA 20 KG KAR ÜRETMEKTEDİR. ÜRETİLEN KAR BUZLAŞ, BİCİ BİCİ, KAR HELVASI (KARSAMBAÇ), SIKMA MEYVE SULARINDA VE SOĞUK İÇECEKLERDE KULLANILMAKTADIR. –
  YENİ GİRİŞİMCİLER İÇİN MUTHİŞ KAZANÇ KAPISI AÇMAKTADIR. AZ MALİYETLE ÇOK PARA KAZANIN SEZONLUK KAZANCI GETİRİSİ 30 BİN DİR SADECE MAKİNAYI ALARAK KENDİ İŞİNİZ KURUN ÜCRESİZ YANINDA HAZIR SITAND ŞEYKIR SULAHİSİ KURUN BAŞLAYIN ZAMAN KAYBI YOK HERŞEY HAZIR.. İSTER PAZAR YERLERİNDE İSTERSENİZ KENDİ DÜKANINIZIN ÖNÜNDE KURUN RAKİBİNİZ YOK İLK YAPAN KAZANIR
  İLETİŞİM İÇİN ZEKERİYA KARTAL CEP: 0537 561 71 53 https://www.youtube.com/watch?v=UZQx0XZ8u0M

 16. Mail adresiniz yanlis galiba.
  Bana dönüş saglayabilirmisiniz.
  05456821918

 17. http://www.ganoexcelturkiye.org ULUSLARARASI FİRMAMIZA WEB SİTEMİZİN EN ALTINDA BULUNAN ONLİNE KAYIT LİNKİNDEN FORMUMUZU DOLDURARAK HEM SAĞLIKLI YAŞAMAK HEMDE ÖNEMLİ BİR KAZANÇ ELDE EDEBİLİRSİNİZ..0545 6342368 NO’LU TELEFONDAN BANA ULAŞIRSANIZ SİZLERE YARDIMCI OLMAKDAN MUTLULUK DUYARIM..SPONSOR ID :0000899 ERKAN BİÇER

 18. CİDDİ ANLAMDA İŞ KURMAYI DÜŞÜNEN, CEVRE SAHİBİ, TİCARİ FAALİYETLERDE KABİLİYETLİ VE İLERİSİNİ GÖREBİLEN ARKADAŞLARIMA BİR ÖNERİDE BULUNMAK İSTİYORUM.
  TÜRKİYE GENELİNDE PİYASAYA YENİ BİR TEKNOLOJİK ÜRÜN SUNULMAK ÜZERE VE BU KONUDA İL – İLÇE BAYİLİKLERİ OLUŞTURULUYOR. BU OLUŞUM DA TÜM İL VE İLÇE BAYİLERİNE SÜREKLİ BROŞÜR DESTEĞİNİ, REKLAM BRANDALARI DESTEĞİNİ GENEL MÜDÜRLÜK ÜCRETSİZ SAĞLAYACAK AYRICA İL ANA BAYİLERİNE ÖZEL HER İL İÇİN WEB SİTELERİ YAPILIYOR FİRMA TARAFINDAN. ULUSAL TV REKLAMLARI İLE DE BU ÜRÜN TANITILACAK. İLGİLİ İL ANA BAYİLERİNİN ÜNVAN VE İRTİBAT BİLGİLERİ DE ÖZEL OLARAK DIŞ AMBALAJLARA ORİJİNAL OLARAK YAZILACAK.
  ÜRÜNÜN KAR MARJI YÜKSEK OLDUĞU GİBİ ÜRÜNÜN SAĞLADIĞI FAYDA ANINDA MÜŞTERİYE GÖRSEL OLARAK GÖSTERİLEBİLİYOR VE MÜŞTERİ BU TEKNOLOJİK ÜRÜNÜNÜN FAYDASINI KENDİ ÇEVRİSİNE GÖSTEREREK ÜRÜNÜN REKLAMINI YAPMIŞ OLUYOR YANİ ÜRÜN PİYASADA KENDİ KENDİNİ SATTIRACAK BİR ÜRÜN. TÜM SEKTÖRLERDE, İNSANLARIN YAŞADIĞI TÜM ORTAMLARDA KULLANILMASI GEREKEN ÖNEMLİ BİR ÜRÜN. HER VATANDAŞIN RAHATLIKLA ALABİLECEĞİ UYGUN FİYATTAN PİYASAYA SÜRÜLECEKTİR. ÜRÜN AMBALAJI ÜZERİNDE FİYATI 99 TL. OLARAK BELİRTİLMİŞTİR. BULUNDUĞU İL YADA İLÇE DE BAYİLİK ALMAYI DÜŞÜNEN, BAYİLİK ALDIĞIN DA İL YADA İLÇE DE SATIŞ NOKTALARI OLUŞTURABİLECEK KABİLİYETTE VE ÇEVRE SAHİBİ SERMAYEDAR YADA TEMİNAT VEREBİLECEK CİDDİ ARKADAŞLAR BİZE ULAŞABİLİRLER. burhantunca@hotmail.com

 19. Satilik teknoloji avrupada cenevrede ve nurnbergte odul Alan denenmis yercekimi prensibi ile calisan asansör uygulama yangin deprem gibi afatlarda enerji gerektirmeden tehliye edebilen arkaarkaya indirme teleferik ve bbenzeri yalniz yukaridan asagii inmek icn uygulanan patentli ilgilenenlerin bize muracaat etmesini isteriz dum ulkelere ihracati mumkun askeriye ve polisler bilhassa uyguluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu