Anasayfa / Emlak Haberleri / Home Ofis Projeleri 2012

Home Ofis Projeleri 2012Gayrimenkul sektörü, Gayrimenkul sektörü 2012, Markalı konut projeleri, Markalı konut projeleri 2012, home-ofis projeleri, home-ofis projeleri 2012, Ofis, Ofis 2012, Merkezi İş Alanı, Merkezi İş Alanı 2012, Emlak Mortgage, Emlak Mortgage 2012

Gayrimenkul sektörü, 2011 yılını küresel kriz söylentilerine rağmen hareketli geçirdi. Markalı konut projeleri birbiri ardına tüketicilere tanıtılırken; ofis ve home-ofis projeleri de hız kazandı. 2011i ‘konut yılı olarak ilan eden sektör temsilcileri, 2012 yılının da ‘Ofis‘ projelerinin hız kazanacağı bir dönem olacağına dikkat çekiyorlar.

Küresel kriz söylentilerinin gölgesindeki 2011’i çok hareketli ve verimli geçiren gayrimenkul sektöründe, 2011, ‘konut’ yılı ilan edilirken, 2012’nin yıldızının ‘ofis’ yılı olması bekleniyor.

Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkıın, Avrupa ülkelerinde ekonomik gelişme hızının düşmesinin yatırıma kitlenin ilgisini Türkiye’ye yönelttiğinin altını çizerek, 2012’de özellikle ofis projelerinin rağbet göreceğini ve Basın Ekspres Yolu başta olmak üzere yeni iş merkezlerinde kiralama fiyaüannın yüzde 20’ye varan oranlarda artış göstereceğini söylüyor.

2011 yılının ilk çeyreğinde iktisadi faaliyeüerin kuvvetli sürmesine bağlı olarak İstanbul ofis piyasasında canlanmanın devamı yaşandığını söyleyen Erilkun, “Reel kesimin yüksek beklentileri ve yabancı yatırımcıların artan ticari emlak ilgisi ile birlikte kiracı talebinde hissedilir bir artış yaşandı. Buna paralel olarak işlem sayısı ve ciro bazında ciddi bir yükselme görüldü” diyor.

2011’in ilk döneminde 62 bin metrekarelik yeni ofis arzının gerçekleşti. 2011 ’in ilk altı ayında yaşanan bu sıcak gelişmeler sonucunda A sınıfi ofislerde boşluk oranı yüzde 8,5, B sınıfi ofislerde ise yüzde 7,5’a kadar geriledi.

Kiralama açısından bakıldığında, ‘Merkezi İş Alanı’ olarak adlandırılan bölgelerde 2011 ’in ilk yarısında ciddi oranda bir artış yaşanmadı. A sınıfı ofislerde metrekare kira fiyatı 30 dolar civarındayken bu rakam B sınıfi ofislerde 16 dolar civarında seyretti. Bu yöndeki talepler artık köklü merkezlerin dışında, yeni yapılanmasıyla modern iş alanı haline gelen Basın Ekspres Yolu gibi alanlara kaymaya başladı. Bu bölgelerde özellikle Vizyon Park gibi İstanbul’un ofis ihtiyacına tam kapasite hizmet verecek yeni ve modem iş merkezlerinin yapılması ve A sınıfı kurumsal firmaların talebiyle hızla dolması; İstanbul’un iş merkezinde lokasyon değişikliğinin gerçekleşmeye başladığını gösteriyor.

Bu yıl devletin almakta olduğu hızlı ekonomik tedbirlerle emlak sektöründe makro açıdan riski minimize edeceğini belirten Erilkun, 2012’de asıl olarak ofis projelerinin rağbet göreceğini ve Basın Ekspres Yolu başta olmak üzere yeni iş merkezlerinde kiralama fiyatlarının yüzde 20’ye varan oranlarda artış göstereceğini söylüyor.

Biz de ‘ofis’ yılı olması beklenen 2012’nin ilk Emlak Mortgage eki için ofis projelerini araştırdık:

*****************************************************************

KÂĞITHANE OFİSPARK

Tekfen Emlak Geliştirme tarafından, avantajlı konumu ve gelişen ulaşım altyapısıyla öne çıkan Kâğıthane’de inşa edilen Kâğıthane OfisPark projesinin inşaatı tamamlandı. Kâğıthane’nin mevcut dokusuna uyumlu, A sınıfı ofis kompleksi olarak tasarlanan proje, konsepti, fonksiyonelliği ve sunduğu geniş yaşam alanlarıyla rahat ve çağdaş bir mekanda çalışma imkânı sunuyor.

İnşaatı tamamlanan ve satış-kiralama faaliyetleri hız kazanan Kâğıthane OfisPark projesi yaklaşık 75 milyon TL yatırım ile gerçekleşti. Ofis hayatının tüm detayları düşünülerek tasarlanan projede, ofislerin yanı sıra alışveriş, yeme-içme, ortak avlu gibi olanaklarıyla bir iş yerinden çok daha fazlasını sunan geniş sosyal yaşam alanları mevcut. Tek ve yüksek ofis bloğu yerine bölgenin dokusuna uygun olarak parçalı ve bir avlu etrafında yaşayan bir yerleşim olarak inşa edildi. Kağıthane OfisPark’ta, tek katta 230 m2’den 1.600 m2 büyüklüğe kadar kiralanabilir alanlar bulunuyor. Kullanım ihtiyacına göre ofis katından, müstakil bloklara kiralama alternatifleri sunuluyor. Cam köprülerle bloklar arası kolay geçiş imkânı bulunurken, sınıfından ve benzerlerinden farklı olarak, 4,30 metrelik kat yüksekliği ile ferah bir çalışma ortamı sunuyor.

Yerel ve nitelikli malzeme seçimi ve tüm kaynakların verimli kullanımı gibi her türlü yaşam, kullanım ve işletim standardanna uygun olmasına büyük önem verilen Kağıthane OfisPark ASHRE 90.1 (Amerikan Bina Eneıji Verimliliği Standardı) standardına kıyasla eneıji tüketimi olarak yüzde 24 daha verimli olarak tamamlandı. Bu da son kullanıcılara işletme giderlerinde önemli bir avantaj olarak geri dönecek. Kağıthane OfisPark, Amerikan Yeşil Binalar Konseyi tarafından verilen LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) Office Shell&Core (Çekirdek ve Kabuk) kategorisinde LEED gümüş sertifikası sahibi olacak.

Kağıthane OfisPark, açık ve ferah mimari konsepti ile 32 bin 700 metrekare A sınıfı ofis ve perakende alanları sunuyor.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Kağıthane OfisPark
Yeri: Kağıthane
Yapımcı firma: Tekfen Emlak Geliştirme
Teslim tarihi: Teslimler başladı
Ofis sayısı: m2 tercihine göre değişecek

*****************************************************************

İTOWER

FerYapı ve Sinpaş GYO ortaklığı ile yapılmaya başlanan iTower, İstanbul’un en önemli ticaret merkezi Şişli Bomonti’de yükseliyor. FerYapı’ nın geliştiriciliğini ve pazarlamasını üstlendiği İTovver Bomonti, Türkiye’nin iddialı ofis projeleri arasında yerini alırken Sinpaş GYO’nun bu alandaki ilk girişimi olma özelliğini de taşıyor.

iTower, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerine kısa sürede ulaşan tünellerin, metro istasyonlarının hemen dibinde, Çağlayan’da bulunan Avrupa’nın en büyük Adliye Sarayı’nın yakınında, hastanelerin tam ortasında yer alıyor.

A+ yeni ofis konsepti ile lanse edilen projede, 30 katlı tek blokta, her katında 60 ile 800 m2 arasında değişen 206 ofis ve 7 ticari alan bulunduruyor. İTovver m2 kare fiyatları ise 4 bin 300 dolar ve 7000 dolar arasında değişiyor. İçerisinde alışveriş merkezi, spor merkezi, back office – concierge hizmetleri, copy çenter, ortak toplantı salonları, özel yemek salonları, VIP lounge, VIP karşılama, hobi salonu, otopark, vale parking, arşiv odası, donanımlı güvenlik, depolama alanları, kat bahçeleri, İT hizmetleri gibi dev özelliklerle rezidans konforunu iş yaşamına taşıyor. Kat bahçelerinde, diğer İTovver çalışanlarıyla bir arada olma şansı sunacak.

Harcadığın kadar öde maliyet yönetim sistemi ile ortak kullanım alanları dışında, pay ölçerli ısıtma sistemi, kat bazında bağımsız çözümlenmiş havalandırma sistemi ve ofis için tasarlanmış soğutma sistemi sayesinde harcanılan kadar ödeyerek, yönetim giderlerini minimuma indirmek mümkün.

Konforu en üst noktaya taşırken cepleri düşünen, mekanik ve elektrik sistemleri tecrübeli mühendisler tarafından iTovver’a özel olarak diğer ofis kulelerinden farklı olarak tasarlandı.

Back-Up tarafından ilk kez İTovver’ da uygulanacak bu hizmet; kuru temizleme organizasyonu, 7/24 ilaç gönderimi organizasyonu, hediye ve çiçek gönderimi organizasyonu, özel davet organizasyonu, ofis çalışanları adına aracın muayene işlemlerinin yapılması, özel vvorkshop organizasyonu, 7/24 cali çenter ve bilgilendirme hizmeti, indirimli özel şoförlü transfer hizmetleri gibi bir çok hizmeti sunuyor.

Projenin künyesi:
Projenin adı: iTower
Yeri: Bomonti
Yapımcı firma: FerYapı ve Sinpaş GYO Teslim tarihi:
Ofis sayısı: 206

*****************************************************************

MALL OF İSTANBUL

Torunlar GYO, AVM, rezidans, ofis ve otel olarak tasarlanan Türkiye’nin en büyük karma kullanım projesi Mail of İstanbul’da 115 adet ofis bulunuyor.

Mayıs 2011’de rezidans satışlarına başlanan ve 1 ay gibi kısa bir sürede yüzde 90’ı satılan Mail of İstanbul’un ofis satışları da yoğun ilgi görüyor. Satışa çıkanları ofis adedinin 3 kat üzerinde ön talep alınan projedeki ofislerin fıyaüan ise 402 bin TL ile 4 milyon 187 bin TL arasında değişiyor.

Rezidans, AVM, ofis ve otelden oluşan konsepti ile Türkiye’nin en büyük karma projesi olmaya hazırlanan Mail of İstanbul’da toplamda 115 adet ofis bulunurken ilk etapta 75 adedi satışa çıkarılmıştı.

28 bin m2 toplam ofis bloğu bulunan Mail of İstanbul’da A tipi, B tipi, D tipi ve F tipi ofisler bulunuyor. 1071 rezidans bulunan Mail of İstanbul’da 1+1, 1,5+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olmak üzere farklı büyüklükte rezidans daireler yer alıyor. Avrupa’nın en büyük ve en eğlenceli alışveriş merkezini bünyesinde bulunduracak Mail of İstanbul’da; temalı eğlence parkı, snowpark, 18 salonlu sinema, temalı müze, dünya ve Türkiye’nin yöresel mutfaklarını bir araya getiren Gourmet Çenter, botanik park gibi farklı birçok özellik bir araya gelmeye hazırlanıyor. Projede ayrıca, restoran ve kafelerin yer alacağı açık caddede iç sirkülasyon için kullanılacak nostaljik ‘hatlı tramvay’ projenin öne çıkan özellikleri arasında dikkat çekiyor. Torunlar GYO tarafından İstanbul’un en önemli kavşak noktalarından biri olarak kabul edilen Mahmutbey’de yapımı süren Mail of İstanbul projesinin 2013 yılının ikinci yansında tamamlanması hedefleniyor.

Lokasyonu, konsepti ve tasarımı ile prestijli bir yaşam sunan Mail of İstanbul projesinde, ofis kulesinde her katta kat bahçeleri bulunacak. Benzer projelere oranla asansör sayısı da fazla tutulan Mail of İstanbul ofisleri açılabilen pencereleri ve engelliler için düşünülen olanakları ile de dikkat çekiyor. Karma kullanım projesi olması sebebiyle her geçen gün değer kazanacak Mail of İstanbul ofisleri hem sahiplerine hem de kullanıcılanna projede yer alan sosyal donatılar ile de ayn bir sosyalleşme alanı sunacak.

Mail of İstanbul Asya ve Avrupa yakasının önemli kavşak noktalarından İstanbul’un gelişen ve değişen bölgesi Mahmutbey’de, D-100, TEM ve iş dünyasının yeni merkezlerinden Basın Ekspres yollarının kesişim noktasında yer alıyor. Proje, havaalanına yakınlığı ve kısa süre içinde hayata geçmeye hazırlanan, Otogar-Bağcılar-Olimpiyat Köyü ve Havaalanı-İkitelli metro istasyonlanna direkt bağlantı imkanına sahip.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Mail of İstanbul
Yeri: Mahmutbey
Yapımcı firma: Torunlar GYO Teslim tarihi: 2013 Ofis sayısı: 115

*****************************************************************

TORUN TOWER

Tonınlar GYO tarafından Esentepe’de inşaatına başlanan Tonın Tower’ın konsepti ve mimarisi ile ofis anlayışına farklı bir bakış kazandırması planlanıyor. Projeyi, Esentepe’de 34 kadı tek bir blokta geliştiren Tomnlar GYO ofisleri satışa sunmayıp sadece kiralamayı amaçlıyor.

Tamamı A sınıfı ofislerden oluşacak Torun Tovver projesi 15 dönüm arazi üzerinde 34 kadı olarak yükseliyor. Gayrettepe metro istasyonuna bağlantısı olan Toıaın Tower’da kule ve yatay ofis olmak üzere iki farklı ofis tipi bulunuyor. Projedeki kule tipi ofis katı ortalama 1 bin 600 mÇ alanıyla, İstanbul’un en büyük kiralanabilir kule ofis katı olacak. Bahçe ve teras konseptiyle oluştumlan iki yatay ofis katında ise 150 mÇ ile 750 mÇ arasında değişen ofisler yer alacak. Tonın Tovver 400 milyon TL’lik yatırım değerine sahip.

Eneıji verimliliğini gözeterek geliştirilen Torun Tovver’da dünyanın en önemli yeşil bina sertifikalan ndan biri olarak kabul edilen “LEED” (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) Sertifikası’na başvurulacak.

Lokasyonu, konsepti ve tasannu ile prestijli bir ofis yaşamı sunan Torun Tower projesinde toplantı salonları, auditorium, restaurant ve cafeler gibi sosyal donatılar bir arada bulunuyor. Aralık 2011’de inşaatı başlayan Torun Tovver’m inşaatı Aralık 2013 tarihinde tamamlanacak.

Projenin künyesi:
Projenin adı:
Yeri: Esentepe
Yapımcı firma: Torunlar GYO Teslim tarihi: Aralık 2013 Ofis sayısı: Belli değil

*****************************************************************

TRUMP TOWERS

Dünya emlak piyasasının önde gelen ismi Trump International ve Doğan Grup, Trump Towers Office projesiyle Şişli’yi modern ve lüks bir anlayışla yeniden şekillendiriyor.

‘New Work’ konsepti ile yeniliklere imza atan Trump Towers Office’de, en büyüğü bin metrekare olan toplam 86 lüks ofisle her ihtiyaca yönelik akılcı çözümler bulunuyor. İstanbul’un ve iş dünyasının kalbi niteliğinde olan Şişli’de konumlanan proje, Şişli’yi modem ve lüks bir anlayışla yeniden şekillendiriyor.
Şikago’dan Havvaii’ye Seul’den Panama’ya kadar dünyanın farklı coğrafyalarındaki projeleriyle uluslararası saygınlığa sahip Trump International’m Avrupa’daki ilk projesi olarak dikkat çeken Trump Toweıs Office, ikonik mimarisi, stil sahibi iç dizaynı, yüksek teknolojik özellikleri, sunduğu çok özel hizmetlerle sadece yeni bir t>fis değil yepyeni bir hayat tarzı vaad ediyor.

  Girne’nin Kumsal Bölgelerinde Satılık Arsa Fiyatları

Türk iş dünyasının nabzını tutan İstanbul’un kalbi Şişli’de toplam 36 bin metrekarede 37 kat ile yükselen ikonik bina, hem iş dünyasına hem de tüm dünya piyasalarına hâkim olmak isteyenlerin yeni gözdesi olacak. ‘New Work’ konsepti ile yeniliklere imza atan Trump Towers Office, en büyüğü bin metrekare olan toplam 86 lüks ofisi ile her ihtiyaca yönelik akılcı çözümler sunuyor. Balkonlu ofisleriyle şık seçenekler sunan Trump Towers Office, gelişmiş teknoloji, hayatın içinde özel alternatif mekanlar, network ve eğlenceyi bir arada yaşatıyor.

Tasarım harikası olan proje, sadece stil sahibi ofisleriyle değil, resepsiyon hizmeti, vale ve özel servisleriyle de dikkat çekiyor.

Trump Towers Office, şimdiye kadar yerleşen ofis anlayışında ezber bozup alışılmış ofis hayatından çok daha farklı, aktif ve elit bir yaşam tarzı sunuyor. Burada gün içinde ya da sonrasında seçkin mağazalarda alışveriş yapıp, özel restaurantlarda yemek yemek, sinemalarında ilgi duyulan filmi izlemek mümkün olacak.

Yoğun iş hayatının stresini atmak için Pure Fitness Spor Kulübü’nde vakit geçirilebilecek. Farklı seçimleri ve alternatifleri ile Trump Towers Office, iş dünyasının son trendi Coffice ile iş hayatına yepyeni bir soluk getiriyor. Coffice, Trump Towers Alışveriş Meıkezi’ndeki iş dünyasına ayrılmış alternatif mekânlarda ziyaretçilerin alışılmışın dışında ağırlanmasını sağlıyor. Coffice daha yaratıcı fikirlerin ortaya çıkabileceği daha rahat ortamlarla iş yaşamını zenginleştiriyor.

Projede İngilizce kahve (coffee) ve ofis (office) kavramlarını bir araya getiren ‘Coffice’ konsepti yaratıldı. Tüm kompleks 2012 baharında tamamlanarak resmi açılışı gerçekleştirilecek.

Projenin künyesi:
Projenin adı:
Trump Towers Yeri: Şişli
Yapımcı firma: D-Yapı
Teslim tarihi: 2012
Ofis sayısı: 86

*****************************************************************

FLORYA EKŞİNAR KONAKLARI

Eroğlu iştirakleri olan Erk Pazarlama ve Erfa’nın Emiroğlu İnşaat ortaklığıyla TOKI kaynak geliştirme uygulamaları kapsamında gerçekleştireceği Florya Ekşinar Konakları, 76 ile 463 metrekare arasında, 1+1’den 7+2’ye kadar değişen 230 dairelik konut bölümüne sahip olan projede, 73 home-ofıs ve 5 mağaza da bulunuyor.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Florya Ekşinar Konaklan
Yeri: Florya
Yapımcı firma: Eroğlu iştirakleri olan Erk Pazarlama ve Erfa, Emir oğlu İnşaat ortaklığıyla
Teslim tarihi: Aralık 2012
Ofis sayısı: 73
Fiyatı: Metrekaresi 4 bin 500 TL’den başlıyor

*****************************************************************

DUMANKAYA FLEX

Dumankaya’nın Kurtköy’deki home ofis projesi Dumankaya Flex’te, 2 ayrı kütlede 5 blok ve 376 adet home ofis bulunuyor. Stüdyo, 1+1 ve 2+1 home ofisten oluşan projenin Ağustos 2012 tarihinde sahiplerine teslim edilmesi planlanan daireleri 106 bin TL’den başlıyor. Peşin ve banka kredili ödeme planlannda yüzde 10’a varan indirimlerin yer aldığı projede, peşinat ödemeden konut sahibi olunabiliyor. Dumankaya Finansman Sistemi ile ise vade farksız 40 aya varan taksitlerle ödeme seçeneği bulunuyor.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Dumankaya Flex
Yeri: Kurtköy
Yapımcı firma: Dumankaya İnşaat
Teslim tarihi: Ağustos 2012
Ofis sayısı: 376 adet home ofis

*****************************************************************

BATI ŞEHİR

Egeyapı Group, Emlak Pazarlama inşaat A.Ş. (EPP), TOKİ ve Emlak Konut GYO işbirliğiyle gerçekleştirilen Batışehir projesi, 800 milyon TL yatırım tutarına sahip, içinde 3 bini aşkın konut, rezidans, ofis, otel, alışveriş caddesi, kulüp binası, okul olan proje, dört etaptan oluşacak. 2014’te tamamlanacak projede, stüdyo daireden 4 + l’e, dubleks daireye kadar çok farklı seçenek var.

Projenin künyesi:
Projenin adı:
Batı Şehir Yeri: Bağcılar
Yapımcı firma: Ege Egeyapı Group, Emlak Pazarlama İnşaat A.Ş. (EPP)
Teslim tarihi: 2014 sonu
Konut sayısı: 3 bin
Fiyatı: Metrekaresi 2 bin 600 TL

*****************************************************************

RİTİM İSTANBUL:

Dumankaya İnşaat’ın Ritim İstanbul projesi, İstanbul, Maltepe E-5 karayolu üzerinde yükselecek ve 2 fazdan oluşacak. 176 daire, 35-116 m2 arasında değişen 31 adet mağaza, 42-121 m2 arasında değişen 33 adet ofis in bulunacağı l.faz toplam 19 bin 179 m2 satış alanına sahip. Proje, stüdyodan loft dairelere, home-officelerden cadde mağazalarına bin 225 bağımsız bölümden oluşacak.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Ritim İstanbul
Yeri: Maltepe
Yapımcı firma: Dumankaya
Teslim tarihi: Mayıs 2014
Ofis sayısı: 33
Fiyatı: 139.000 TL’den başlıyor

*****************************************************************

NEXT LEVEL

Pasifik İnşaat,TOKİ işbirliği ile Ankara’nın ofis, rezidans ve alışveriş merkezi (AVM) özellikli ilk karma kullanımlı projesi Next Level, 500 milyon TL’ye mal olacak. Next Level Rezidans’da 97-158 m2 arasında 40 adet süit daire ve 150-420 m2 arasında 65 rezidans dairesi yer alacak. Projenin Eylül 2013’te teslim edilmesi planlanıyor.

Next Level Ofis’in en önemli özelliklerinden biri olan ortak kullanım alanları ile ofis sahipleri mutfak, tuvalet, bekleme salonu için ekstra metrekare ayırmak zorunda kalmayacak.

Next Level Rezidans’da büyüklükleri 97 ile 158 metrekare arasında değişen ve mobilyalı olarak teslim edilecek 40 adet süit daire ve büyüklükleri 150 ile 420 metrekare arasında değişen 65 adet rezidans dairesi yer alacak. Next Level, yerden tavana kadar cam uygulaması ve 4 metrelik tavan yüksekliği ile Ankara panoramasına sahip bir proje olacak.

Next Level AVM’nin 42 bin metrekarelik kiralanabilir alanı, 2 bin 500 metrekarelik sinema alanı, Ankara’da olmayan mağaza ve restoran karması olacak. Next Level, bakanlıklar, üniversiteler, hastaneler, oteller, alışveriş merkezleri, iş dünyası, önemli demek ve odaların bulunduğu lokasyonda yükseliyor. Next Level, ofis, rezidans ve alışveriş merkezi nitelikli konseptiyle, Ankara’nın ilk karma kullanımlı projesi oluyor. Bu proje ile Ankara’nın dünyada kent yaşamının ulaşüğı son trend ile tanışacağına dikkat çekilirken Türkiye’de de İstanbul’dan sonra, iş, yaşam, alışveriş ve eğlcncenin bir arada olduğu yaşam tarzını insanların hizmetine sunan ikinci kent olacağı da belirtiliyor.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Next Level
Yeri: Ankara
Yapımcı firma: Pasifik İnşaat, TOKİ işbirliği
Teslim tarihi: Eylül 2013
Ofis sayısı: 40 suit, 65 rezidans
Fiyatı: Belirlenmedi

*****************************************************************

TEPE PRİME

Tepe İnşaat tarafından gerçekleştirilen ve Ekim 2011’de yaşamın başladığı 218 ofis, 100 business stüdyo ve 37 mağazadan oluşan Tepe Prime, Ankara’nın iş ve sosyal yaşamını buluşturuyor. Mey İçki, British American Tobacco (BAT), Oracle, Ak Eneıji, Nitromak, Kuruçayırlı Grubu gibi önemli şirketler tarafından tercih edilen Tepe Prime, 40 şirketin daha yeni adresi olmaya hazırlanıyor.

Daha küçük metrekareli olarak planlanan Residence bloğundaki tüm ofislerin satışı ise henüz inşaat aşamasındayken tamamlandı. Business bloklarında kalan 40 ofis sahiplerini bekliyor.

Tepe Prime’daki satışta bulunan 40 ofisin büyüklükleri 174 ile 234 metrekare arasında değişirken metrekare fiyatı ise ortalamada 5 bin TL.

Tepe Prime Business bloklarında satışı gerçekleşen 178 ofis ile Residence’de yer alan 100 business stüdyonun yüzde 70’inde yaşam başlarken diğer ofislerde ise hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Tepe Prime
Yeri: Ankara
Yapımcı firma: Tepe İnşaat
Teslim tarihi: Yaşam başladı
Ofis sayısı: 218
Fiyatı: m2’si ortalama 5.000 TL

*****************************************************************

VARYAP PLAZA PENDİK

Varyap şimdi de 100 milyon TL yaünmla, Anadolu yakasının yeni cazibe merkezi Pendik’te, yeni bir iş ve yaşam projesi sunuyor. Anadolu yakasının ilk yatay ofis projesi olan Varyap Plaza; E-5 karayolu üzerinde, Gebze Organize Sanayi Sitesi, Tuzla Tersanesi ve Pendik Marina’nın yanı başındaki konumuyla öne çıkıyor.

Geçtiğimiz yıl yolcu sayısındaki yüzde 26’lık rekor arüşla dünyanın en hızlı büyüyen havalimanı unvanını kazanan Sabiha Gökçen Havalimanı’na yakınlığı ile bankalar, ilaç firmaları, sigorta acenteleri, lojistik-kargo şirkeüeri, mali – gümrük müşavirleri, avukatlar, doktorlar ve bölgedeki KOBİ’ler için ideal ofis seçenekleri sunan plaza, 44.000 m2’lik alana kuruluyor. 7.300 m2 kiralanabilir alanı ve 21 bin m2 satılık ofis alanıyla, Varyap Plaza, bölgenin özellikle küçük ve orta ölçekli kuruluşlarının A tipi ofis ihtiyacına cevap verecek.

Pendik’te yer alan ve artan A tipi ofis ihtiyacını karşılamayı hedefleyen Varyap Plaza, 49 m2’den 3 bin 590 m2’ye kadar büyüklüklerde 123 adet ofis ve ticari alan sunuyor. Geliştirdiği projelerde her zaman yaünmcılanna kazandırmayı hedefleyen Varyap, bu projede de 2 bin 950 TL ile 3 bin 500 TL /m2 arasında değişen başlangıç fiyatlarıyla, yatırımcılarına avantaj sağlamayı hedefliyor. Saüşa çıkacak 107 adet ofisten ilk 37’si 199.000 TL’den başlayan lansman fiyatlarıyla saüşa sunuluyor.

Varyap bütün projelerinde olduğu gibi Varyap Plaza’da da ‘Yeşil Bina’ kriterlerini yerine getirerek, bölgedeki ilk yeşil bina ofis yaünmını hayata geçiriyor. Varyap Plaza, İngiliz Yeşil Bina Değerlendirme Sistemi BREEAM’den alınacak sertifikayla; bina yönetimi, sağlık ve iyi hal, eneıji,ulaşım, su, malzeme, atıklar, arazi kullanımı, ekoloji ile kirlilik gibi kriterler göz önüne alınarak çevreyle uyumlu olarak tasarlandı.

Varyap Plaza, Aralık 2014’te teslim edilecek.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Varyap Plaza Pendik
Yeri: Pendik
Yapımcı firma: Varyap
Teslim tarihi: Aralık 2014
Ofis sayısı: 107 adet A+ ofis
Fiyatı: 199.000 TL’den başlıyor

*****************************************************************

ARLUXİA HOME OFFICE

AR Şirketler Grubu, Arluxia Home Office ile Beykent’te yeni bir projeye imza atıyor. Arluxia Home Office projesi kapıdan ilk girdiğiniz andan itibaren lüks karşılama hizmetleriyle dikkat çekiyor.

Büyükçekmece Gölü ve Marmara Denizi’ni gören Arluxıa Home Office, 60 milyon dolar yatırımla hayata geçirildi. Kasım 2011 ’in son haftası satışa çıkarılan ve yüzde 30’u satılan proje zemin + 7 kat + çatı + 2 bodrum kattan oluşuyor. Binanın tasarımı 2 Design Group tarafından yapıldı. Her katta 71 metrekareden başlayan home ofis dairelerden kat başına 3447 metrekare flat ofislere uzanan modüler 156 ofis + 29 mağaza + 10 restaurant + 1 fıtness salonunun bulunduğu projede daireler birleştirilerek kullanılabiliyor. Metrekaresi 1.500TL’den başlayan fiyadarla satışa sunuluyor.

Ar Şirkeüer Grubu’nun Arista Bomonti Business ile hayata geçirdiği ulaşılabilir maliyetine lüks kavramı Arluxia Home Office’de de uygulanıyor. Projenin en önemli özelliği, kar amacı gütmeden, maliyetine yapılan toplu alım manuğıyla müşterilerine daha uygun fiyaüı hizmeder sunmak.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Arlında Home Office
Yeri: Beykent
Yapımcı firma: Ar Şirketler Grubu
Teslim tarihi: 2012
Ofis sayısı: 165
Fiyatı: m2 1.500 TL’den başlıyor

*****************************************************************

ÇINARLI BAHÇE TUZLA

İş GYO tarafından Tuzla’da inşaaüna başlanan Çınarlı Bahçe, aynı bölgede gerçekleştirilecek İş Bankası’nın Teknoloji ve Operasyon Merkezi’ni tamamlayıcı nitelikte bir konut projesi olarak hayata geçirilecek.

Aynı lokasyonda bulunan karma proje kapsamında ise alışveriş merkezi, otel ve ofis alanlarının da yer alması planlanıyor. Bunların çok yakınında bulunan ikinci arsa üzerinde ise sözkonusu karma proje ile sineıji yaratması planlanan 476 ünitelik bir konut projesine başlandı.

Yükleniciliğini Mesa Mesken Sanayii A.Ş’in üsüendiği Çınarlı Bahçe’de, İş GYO’nun deneyimi ve güçlü markası, yüksek bir yapı güvenliği garand ediyor.

E-5 Karayoluna yaklaşık 2 km. mesafede, Tuzla ilçesi, Hatboyu Caddesi üzerinde konumlanacak proje yüksek standartlarda, donanımlı ve özgün olmasının yanı sıra, işyerleri Tuzla ve civarında olan çalışanlar için avantajlı bir lokasyonda yer alıyor. Ekim ayında satışlarına başlanan ve yoğun ilgi gören Çınarlı Bahçe projesinin teslim tarihinin Ağustos 2013 olması öngörülüyor.

Projede büyüklükleri 58 m2 ile 211 m2 arasında değişen 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire tipleri bulunurken fiyatlar 180 bin TL’den başlıyor.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Çınarlı Bahçe
Yeri: Tuzla
Yapımcı firma: İş GYO, Mesa Mesken Sanayii
Teslim tarihi: Ağustos 2013

*****************************************************************

Levent Gökmen
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Emlakçı karmaşasına teknolojik çözüm

Emlak hizmetleri Türkiye’de standardının artması gereken alanlardan biri. Teknoloji ve online çözümler L bunu hızlandırabilir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir