Şirket Haberleri

HP TÜRKİYE/PAZARLAMA STRATEJİLERİYLE ÖRNEK OLDU

Türkiye’de 23 yıldır faaliyet gösteren HP Türkiye bugün, 500 kişilik kadrosu ve 1 milyar TL’yi aşan cirosuyla hizmet veren bir şirket. Türkiye’de 5 binden fazla firmaya hizmet veren şirket; Afrika ve Ortadoğu’dan, Batı Avrupa ve Japonya’dan daha hızlı büyümesiyle dikkati çekiyor. Dünyada yüzde 1 oranında büyüyen şirket için Türkiye en hızlı büyüme yaşanan ülkelerden.

2010-2011 yılları arasında yüzde 10 oranında büyüme kaydeden HP Türkiye, IDC verilerine göre kişisel bilgisayar, baskı ve görüntüleme sistemleri ile endüstri standardı sunucular pazarında lider konumda bulunuyor.Türkiye’nin Avrupa’da bölge ülkelerine teknoloji sevk eden üç büyük merkezden biri olarak konumlandığını söyleyen HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar, 2010 yılında Çorlu’da açılan fabrikayla Avrupa’da bölge ülkelerine teknoloji sevk eden merkezlerden biri haline geldiklerine vurgu yapıyor.

Kadrolarının yüzde 15’ni yurt dışı satış pazarlamaya odakladıklarını anlatın Urçar, kendilerini başarıya götüren stratejilerini ise şöyle özetliyor:

“İzlediğimiz pazarlama stratejileri başarıya götüren en önemli etken. Hatta Türkiye, Ortadoğu ve Afrika bölgelerine örnek olan, pazarlama stratejilerinde örnek olay incelemeleri sunan bir pazar. Bu açıdan kendi bölgemiz ve köprü olduğumuz bölgeler arasında fikir alışverişi olduğunu söyleyebiliriz.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu