Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / İçinde Metal Olmayan Uçak

İçinde Metal Olmayan Uçakİçinde Metal Olmayan Uçak

Guardian gazetesinin haberine göre, ABD’li uçak üreticisi Boeing, yıllardır piyasaya sürmeye çalıştığı ve üretiminde metal kullanılmayan ‘rüya uçağı’ 787 Dremliner modelini teslim etti.

Şirketin, yeni nesil, hafif, karbon fiber uçağının, Japon All Nippon Airways’e (ANA) teslim etti.
Boeing, uçağın karbonfiber tasarımının, yakıt tüketimini yüzde 20 azalttığını, yolcuların daha rahat bir uçuş deneyimi yaşadığını ve elektronik olarak ayarlanabilen pencereler nedeniyle, kabindeki havanın çok daha iyi olduğunu ifade etti.

Boeing’in 200 milyon dolar değerindeki uçağının, planlanandan üç yıl sonra teslim edildiği de belirtildi. Bu ertelemenin şirkete milyarlarca dolar zarar ettirdiği biliniyor.

Uçağın Ekim’de kullanılmaya başlanacağı ifade edildi.

Boeing, şimdilerde ezeli rakibi Airbus’un A350 modeliyle yarışacak ve 2013’te tamamlanması beklenen 821 Dreamliner modeli için siparişler almaya başladı.

ANA, yeni uçağın metal gövdeli Boeing 767 modelinden yüzde 52 daha uzun mesafelere gidebildiğini, uçuş mesafesi açısından yüzde 20 yakıt tasarrufu sağladığını açıkladı.

Japon şirket, toplamda 11 milyar dolar değerinde, 55 adet Dreamliner sipariş etmişti.

  Saç Beyazlamasına ÇözümYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir