Anasayfa / Kariyer ve İş / İflastaki Şirketi Satın Aldı Şimdi 12 Milyon Euro’luk Ciro Yapıyor

İflastaki Şirketi Satın Aldı Şimdi 12 Milyon Euro’luk Ciro Yapıyor

İflastaki Şirketi Satın Aldı Şimdi 12 Milyon Euro’luk Ciro Yapıyor, Hüseyin Bağcı Kimdir, Hüzeyin Bağcı Resimleri, Omtek Otomotiv Sahibi Hüzeyin Bağcı

Hüseyin Bağcı

Mali müşavir olarak defterini tuttuğu firmayı iflasın eşiğindeyken satın alan Hüseyin Bağcı, şu anda 30 ülkeye ihracat yapıyor.

Çalışanlarının maaşını ödeyemez haldeki şirketi Avrupa’nın en önemli oto aksesuar üreticileri arasına sokmayı başaran Omtek Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Bağcı, “Alman ortağın buradan çekilip Çin ve Tayvan’a gitmesiyle firma darboğaza girmişti. Biz de zor durumdaki firmayı satın aldık. Bugün ABD başta olmak üzere Almanya, Fransa, İngiltere gibi 30 ülkeye ihracat yapıyoruz.” dedi.1995 yılında mali müşavir olarak iş hayatına atılan Hüseyin Bağcı, Bursa’da otomotiv aksesuarı üreten OMSA şirketinin de defterini tutmaya başladı. 2002 yılında OMSA’nın Alman büyük ortağının Türkiye’deki iş gücü maliyetlerini gerekçe göstererek yatırımını Tayvan ve Çin’e kaydırmasının ardından firmanın darboğaza girdiğini gören Bağcı, Avrupa’da marka değeri bulunduğunu düşündüğü şirketi satın aldı.

Bursa’da 160 çalışanıyla otomobiller için krom, alüminyum, ahşap, karbon ve deri aksesuar üreten fabrika ABD, Almanya, İngiltere, Fransa, İtalya, İspanya, Hollanda, Rusya, Arjantin, Cezayir ve İran’ın yanı sıra Türk cumhuriyetlerinin de aralarında bulunduğu 30 ülkeye ihracat yapıyor.

Yıllık 12 milyon Euro ciro yaptıklarını belirten Bağcı, paslanmaz otomotiv aksesuarında Avrupa’da bir numara olduklarını ifade etti. Hüseyin Bağcı, yıllık 12 milyon Euro’luk ciroyu artırma gayreti içinde olduklarını söyledi.

Fatih Karakılıç/Zaman
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir