Anasayfa / Ekonomi-Finans / Iğdır Yatırımları Topluyor

Iğdır Yatırımları TopluyorIĞDIR YATIRIMLARI TOPLUYOR
YATIRIM İÇİN EN CAZİP SEKTÖRLER
TEKSTİL – SERACILIK – ÇAĞRI MERKEZİ – OTELCİLİK İNŞAAT MALZEMELERİ – YUMURTA ÜRETİMİ – GIDA

igdir yatirimİğdır, pamuk üretim potansiyeliyle tekstil sektöründen yatırımlar çekerken, tarıma dayalı sanayide de önemli yatırımcıların ilgi odağı olmayı başardı. 28 parselli birinci etap OSB’de yer kalmadığı için ikinci etap için alt yapı çalışmalarına başlanmış. Şu an 9 şirketin üretim için çalıştığı İğdır OSB’de 19 fabrikanın ise temellerinin atılması bekleniyor.
Faaliyete geçmesi beklenen yatırımlardan biri Kosi T ekstil’in atölyesi. 130 kişiye istihdam sağlaması beklenen fabrika 3 milyon TL bütçeyle hayata geçecek. LC VVaikiki gibi önemli markalara fason üretim yapan şirket, İğdır’da tişört üretecek. Bir diğer tekstil yatırımını ise FG Tekstil yapmış. Şu an 200 kişinin istihdam edildiği bu şirket İğdır’da kot üretiyor. İzmirli yatırımcı burada yaptığı üretimi Çin’e ihraç ediyor. Sadece Çin değil 17 ülkeye ihracatın yapıldığı bu atölyeye ek yatırımla çalışan sayısının 800’e çıkması gündemde. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kamil Arslan, yatırımcılardan talep geldiğini söylüyor. Arslan, Ünal Aysal’ın patronu olduğu Belçika merkezli Unit Grup’un ilde salça üretecek fabrikanın temellerini attığını kaydediyor. Arslan, yurtdışından Sadak Grup’un da meyve ve konserve sebze üretim tesisi inşa ettiğini söylüyor.

  Turcoin'in Üretimi BaşladıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Değer yatırımı stratejilerine dönüş

Bu hafta “Değer Yatırımı”yaklaşımının ünlü ismi joseph D.Piotroski’nin F-Skor kriterlerini kullanarak yaptığımız puanlamayı, BİST-TÜM’de işlem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir