Anasayfa / Haberler / İki Büyük Turizm Etkinliği Bir Arada!

İki Büyük Turizm Etkinliği Bir Arada!İstanbul, aynı hafta içinde iki büyük turizm etkinliğinin ev sahipliğini yapacak. 13 yıldır ITB Berlin Fuarı ile aynı hafta içinde düzenlediği IHIF- Otel Yatırım Forumu ile tanınan Bench Events’in İstanbul’a kazandırdığı CATHIC Konferansı, bölgede artan otel yatırımları konusunda yeni trendleri takip etmek ve iş bağlantıları bulma imkanı sağlamak amacıyla İstanbul Ceylan InterContinental Otel’de yapılacak. TÜYAP’ta gerçekleşecek olan EMITT ise dünyanın dört bir yanından turizm profesyonellerini buluşturmak ve onlara tanıtım imkanı vererek iş imkanlarını arttırmak amacıyla düzenleniyor. EMITT katılımcılarına CATHIC konferansına katılımda özel indirim uygulanıyor. Katılım ücreti 1390 Euro olan konferans için EMITT ziyaretçilerinin 890 Euro ödemeleri yeterli. Bu indirimden yararlanabilmek için 10 Ocak’a kadar CATHIC’e kayıt olmak yaptırmak gerekiyor.

Bench Events Yönetim Kurulu Başkanı Jonathan Worsley, ‘CATHIC konferansı için İstanbul’u seçmemizin altında Türkiye’deki turizm yatırımlarında giderek artan hareketlilik yaşanması yatıyor. Zaman olarak da CATHIC’in bölgenin en büyük turizm fuarı olan EMITT ile aynı hafta içinde yapılmasını özellikle tercih ettik’ dedi.
Bölgeden ve uluslararası çevrelerden gelen 300’ün üzerinde üst düzey yatırımcının, imarcının ve operatörün katılacağı CATHIC Konferansı’nda Türkiye’deki turizm sektöründe her geçen yıl yüzde 5–20 arasındaki büyümeye karşın bu pazarlardaki finansmanın artan önemi tartışılacak. Konferansta konuşacak olan BDO Turizm Danışmanlığı yönetici ortağı Mehmet Önkal ‘Türkiye’de özellikle 3–4 yıldızlı otellere çok ihtiyaç var. Uluslararası 3 yıldızlı marka örneklerini daha çok görmek istiyoruz. Accor, Novotel, Ibis, Courtyard by Marriott ve Rezidor gibi otellerin markalarını geliştirmeleri için çok iyi fırsatlar var’ diye yorum yapıyor.

Ayrıca konferansta Orta Asya’daki en hareketli pazarlar konu edilecek. Uluslararası Liderlerden Görüşler ve Başarılı Resortlar Yaratma başlıklı oturumlar da yer alacak. Konferans programı hakkında detaylı bilgiyi www.cathic.com adresinde bulabilirsiniz.

EKİN ve ITE Group tarafından bu yıl 15.’si düzenlenen EMITT, iç ve dış turizm alanında yarattığı fırsatlar nedeniyle turizm profesyonelleri tarafından büyük ilgi görüyor. Fuar için Türkiye’nin belli başlı tüm seyahat acenteleri, tur operatörleri, otelleri, 150’nin üzerinde belde ve il hazırlıklarını sürdürüyor. Bu yıl 60 farklı ülkeden katılımcıların bulunacağı fuarda Türkiye’nin farklı bölgelerinin kalkınma ajansları da stant açmaya hazırlanıyor. EMITT hakkında daha fazla bilgiyi www.emittistanbul.com adresinde bulabilirsiniz.

Ekin Grubu Hakkında:

Ekin Grubu, Türkiye’nin turizm yayıncılığı ve fuarcılığı alanında uzmanlaşmış en eski ve köklü kuruluşudur. Turizm konulu İnternet yayıncılığı alanında da birçok ilke imza atan Ekin Grup, 1997 yılında Ekin Fuarcılık’ı kurmuştur. Ekin Fuarcılık, turizm-seyahat ve otel-lokanta gereçleri alanında Türkiye’nin en büyük fuarlarını düzenlemektedir. Grup bünyesinde yer alan bir diğer kuruluş da 1984 yılında faaliyete başlamış olan Ekin Kitap Görsel Yayıncılık A.Ş.’dir. Yayınevi bugüne kadar yüzlerce rehber, katalog, periyodik yayın, kitap yayımlamıştır.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir