Anasayfa / Turizm ve Tatil / İkonyum Otel, Yerli Turistler Tarafından Büyük İlgi Görüyor

İkonyum Otel, Yerli Turistler Tarafından Büyük İlgi Görüyorİkonyum Otel, Konyalılar ve Yerli Turistler Tarafından Büyük İlgi Görüyor

Konya’da faaliyet gösteren Ikonyum Otel, kısa sürede yüksek ziyaretçi sayısıyla öne çıkmayı başardı. Ikonyum Otel Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Türkyılmaz, “Açıldığı günden bu yana yüzde 80 doluluk oranına ulaşan otelimiz, Konyalılar ve yerli turistler tarafından büyük ilgi görüyor” diyor.

Gelişen sanayisi ve artan ihracat rakamlarıyla Konya, makine sanayisinden kimyaya, tekstilden otomotiv yedek parçasına, elektrik-elektronikten gıdaya, ambalajdan kağıt sanayisine kadar oldukça değişik üretim alanlarında faaliyet gösteriyor. Böyle geniş bir ürün yelpazesine sahip Konya, son günlerde İkonyum Otel ile turizm alanında da adından sıkça söz ettiriyor. Akdeniz’in en bakir aynı zamanda en temiz sahiline sahip ilçesi Anamur’da kişiye özel hizmet sunan ve Türk aile yapısına uygun tatil yapmak isteyenlerin tercih ettiği İkonyum Otel, temmuz ayında rezervasyon almaya başlamasına rağmen kısa zamanda sektörünün en iyileri arasındaki yerini aldı. İkonyum Otel Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Türkyılmaz, İkonyum adıyla hizmet vermeye başlayan ve tüm yıl hizmet verecek olan otelin Türk aile yapısına uygun tatil sunduğunu belirterek, “İnsanları, kültürel yapısını koruyan ender yerleşim yerlerinden biri olan Anamur’da kitlesel
tatilden uzak, ailece huzurlu bir tatil bekliyor.
Açıldığı günden bu yana yüzde 80 doluluk oranına ulaşan otelimiz Konyalılar ve yerli turistler tarafından büyük ilgi görüyor” şeklinde konuşuyor. Türkyıl-maz, 3 bin 526 metrekare alan üzerine kurulu, bay ve bayanlara ayrı havuzlarıyla İkonyum Otel’in denize sıfır ve tamamı deniz manzaralı 40 dairesinde misafirlerin rahatı ve konforu için hiçbir ayrıntının ihmal edilmediğini belirtiyor. Sağlık merkezi, mescit, internet cafe, market, fitness salonu, vitamin bar ve restoranı ile misafirlerine unutulmaz bir tatil sunan tkonyum Otel’de ayrıca oyun parkı, animasyon sahnesi, basketbol sahası, plaj futbolu, voleybol sahası, masa tenisi, langırt, bilardo masası da bulunuyor.

  2017'in Turizm Trendleri Nelerdir?

“ANAMUR’UN TANITIMI İÇİN ÖNEMLİ BİR YATIRIM”

İkonyum Otel’in Anamur’un tanıtımı ve gelişmesi için önemli bir atılım olacağını düşündüklerini söyleyen Türkyılmaz, “Özellikle şu an kapalı bir kutu durumunda olan Anamur’un yapısının değişmesini, Türkiye ve dünyada tatil merkezi olmasını amaçlıyoruz. Anamur için bir ilki başlatarak bu bakir alanın turizm sektöründe adını duyurmayı planlıyoruz. Otelimizin turizm sektöründeki gelişmelere ayak uydurabilmesi için yatırımlarımıza devam edeceğiz.

Örneğin, halka açık olan plajımızı ileriki dönemlerde otelimize özel olarak yine aynı konseptle hizmete açmayı planlıyoruz. Plaj alanının halkı çekmesi, ticari bazı faaliyetlerin başlatılması için atılımlarımız mevcut. Plaj kantinini gelecek sezon daha aktif çalıştırmayı düşünüyoruz” diyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Turist başına gelir nasıl artırılacak?

Bacasız sanayi olarak adlandırılan turizmde Türkiye Akdeniz bölgesinin en hızlı gelişen, ülkelerinin başında yer alıyor. …

Bir yorum

  1. MUHAAMMED YAŞAR KILINÇ

    KONYALIYIM VE İKONYUMA GİTTİĞİME PİŞMAN OLDUM. AYDA TEK HAFTASONUM VAR, ONU DA REZİL ETTİLER. MAYIS ORTASINDA GİTTİM, OTELDE KALAN YALNIZCA 2 KİŞİYDİK. ODA TEMİZ DEĞİLDİ.BÖCEK DOLUYDU, PLAJ HİZMETİ YOKTU. ODADA SOĞUK SU YOKTU. ÇÖZÜM SIFIR, ÜCRETE GELİNCE TAM ÜCRET.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir