Anasayfa / Kariyer ve İş / ING Bank Yurtdışında Çalışma İmkanı Sağlıyor

ING Bank Yurtdışında Çalışma İmkanı Sağlıyor
YURTDIŞINDA ÇALIŞMA İMKAN!

2013 yılında yeni şube konsepti kapsamında 29 şubesini yenileyen ING Bank, birkaç yıl içinde bankanın tüm şubelerini benzer şekilde yenilemeyi hedefliyor. Yenilenen şubeler sayesinde bankanın müşteri odaklı yaklaşımını, daha az kâğıt ve daha çok dijital anlayışına çevirerek çevreci şubeye dönüştürdükleri bilgisi veren ING Bank İnsan Kaynakları Marka Yönetimi ve İletişim Genel Müdür Yardımcısı Seçil Refik, ayrıca yeni şubelerinde yeni bir çalışma prensibi ile müşterilere hizmet götürdüklerini vurguluyor. Banka mevcut şubelerini yenilemenin yanı sıra yeni şubeler açmak için de çalışıyor. Özellikle dış ticaret hacmi yüksek, bireysel ve KOBİ potansiyeli yoğun mikro pazarlarda yoğunlaşacakları bilgisi veren Refik, bankanın bu konudaki stratejilerini şöyle özetliyor:

ingbank personel alim ilani

“2014 yılı şube ağı planlamamızda 331 olan mevcut şube ağımızı 15 – 20 şube açılışıyla büyütmeyi, şubemizin bulunmadığı noktalarda ise alternatif bankacılık stratejileriyle şubesiz bankacılık çözümlerimizi sunmayı hedefliyoruz. Yeni stratejilerimizle şubelerimiz sahada hizmet veren birçok ünitenin merkezi olarak hizmet verecek. Biz şubelerdeki bankacılık anlayışımızı nasıl mobile taşırız diye bakmıyoruz, şube bankacılığında bile mobil altyapı kullanarak bankacılığın şeklini nasıl değiştiririz ona bakıyoruz. Mobil teknoloji kullanarak yeniden bir bankacılık yaratıp, şubelerin de bunu kullanmasını sağlayacağız. Yılsonu itibarıyla adım adım bu altyapıya geçeceğiz.”Seçil Refik’in verdiği bilgiye göre, ING Bank’ın Eylül 2013 sonu itibariyle 5 bin 714 çalışanı bulunuyor. 2014 yılsonunda bu sayının 6 bin 381 kişiye ulaşması hedefleniyor. Planlanan işe alımların ağırlıklı olarak şubelerde görevlendirileceğini vurgulayan Refik, personel alımı ile ilgili de şu bilgiyi veriyor:

“Bankamızda işe alımlar iki türlü oluyor: Ağırlıklı olarak yetiştirilmek üzere genç mezun alımı ile ihtiyaç durumunda deneyimli personel alımı. Yeni mezunların bankamıza kazandırılmasını önemsiyoruz. Bu kapsamda, şubelerimizde bireysel, KOBİ ve ticari satış kadrolarında görevlendirilmek üzere satış yönetici adayı (sales trainee) ve genel müdürlük departmanlarında çeşitli kadrolarda görevlendirilmek üzere yönetici adayı (management trainee/MT) alımı yapıyoruz.

Yönetici adayı (management trainee) pozisyonunda işe alınanları bir rotasyon sürecine tabi tutuyoruz. Altı ay boyunca yetenek ve isteklerine göre gençler farklı departmanlara yönlendiriliyor. MT sürecini, ING Uluslararası Yetenek Programı (IITP) ile birleştiriyor, yurtdışmda iş tecrübesi edinme imkânı sunuyoruz. 2012’de üç kişiyi Amsterdam, Brüksel ve Singapur’a gönderdik.

Geçtiğimiz yıl tüm insan kaynakları süreçlerimizi performans odaklı olarak yeniden düzenledik. Bu kapsamda hazırladığımız Turuncu Yetenekler Programı ile halihazırda Şube Müdürü atamalarını kendi içimizden, yetenek havuzumuzdan yapıyoruz. Genel müdürlük için de bu havuzu geliştireceğiz.”

Banka işe alımlarda genellikle, her iş koluna özel farklı takımlar oluşturup bilinçli olarak personel seçiminde çeşitliliğe odaklanıyor. Bu arada farklı altyapılardan gelen öğrencileri staja teşvik eden ING Bank, yine bu kapsamda farklı alanlarda eğitim almış öğrenciler için de tercih edilen bir işveren olmayı hedefliyor.”

ingbank.com.tr


İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir