Anasayfa / Emlak Haberleri / ING Mortgage Barometre Nedir ?

ING Mortgage Barometre Nedir ?ING Mortgage Barometre aylık olarak yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre tüketicilerin konut alma düşüncelerini, ekonomik beklentileriyle harmanlayarak ifade eden bir endekstir.

Endeksin en yüksek değeri 200, en düşük değeri ise sıfırdır.

Tüketicilerin konut piyasasının durumunu konut alımına uygun olmadığı yönünde değerlendirmeleri ve hiç birşekilde ev almak istememesi durumunda barometre 0 değerini gösterir , konut piyasasının genel gidişatını çok olumlu bulmaları ve ev alma iştahlarının en üst düzeyde olması durumunda ise barometre 200 değerini gösterir.
ING Mortgage Barometre’sini bir başka açıdan özetlemek gerekirse; “İnsanlar ev almak için doğru zaman olduğunu düşünüyorlar mı? ” sorusuna genel bir bakış açısıyla cevap verir.
ING Mortgage Barometre’nin verdiği bilgiler ve araştırmanın içeriği, konut piyasası hakkında tüketicilerin ne düşündüğünü anlatır. Farklı aylardaki endeks değerini takip ederek ev almak için doğru zamanı bulabilmeniz için size bir bakış açısı sağlar.

Bunun yanı sıra araştırma sonuçlarından tüketicilerin ev alım tercihlerini, piyasa hakkındaki beklentilerini de takip edebilirsiniz. Kısacası ev alma kararı vermeye çalıştığınız aşamada akrabalarınıza, arkadaşlarınıza, çevrenizdeki emlakçıya sorduğunuz “ev almak için doğru zaman mı?” sorusunu ING Bank olarak her ay 1000 kişiye soruyoruz ve cevabını sizin için yorumluyoruz.

Çalışma kapsamında: 25+ yaşında, A,B,C1,C2 sosyo-ekonomik statü gruplarına mensup, Kadın ve erkeklerle görüşülmüştür.

  Anadolu: Evimizin Direği!Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Emlakçı karmaşasına teknolojik çözüm

Emlak hizmetleri Türkiye’de standardının artması gereken alanlardan biri. Teknoloji ve online çözümler L bunu hızlandırabilir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir