Anasayfa / Şirket Haberleri / İnovasyon gurusu eğitim için geliyor

İnovasyon gurusu eğitim için geliyorİnovasyon gurusu eğitim için geliyor

Dünyadaki birçok şirketin sürdürülebilir, başarılı ve verimli bir inovasyon sürecine sahip olmak için aldığı Inovation Master Workshop, 29-30 Mart tarihlerinde Türkiye’de gerçekleştiriliyor. Idevo’nun ev sahipliğinde yapılacak bu eğitimlere katılanlar Jeffrey Phillips’ten eğitim alacak.

Sustainable Rapid Innovation

İdevo, inovasyon ve inovasyon süreçleri konusunda uzmanlaşmış bir şirket. Profesyonel ekibiyle müşterilerine inovasyon hakkında uçtan uca danışmanlık ve eğitim hizmetleri sunan şirket müşterilerinin kendi pazarlarında fark yaratabilecekleri inovasyonları verimli ve sürekli bir şekilde üretebilmelerini sağlamak için çalışıyor.

Başarıyı hızlandırmak, maliyetleri azaltmak, en uygun fikri belirlemek ve başarıyla geliştirmek için inovasyon metodolojisinin baştan sona her adımında müşteriyle birlikte çalışan Idevo’nun kurucu ortağı Mehmet Yitmen bugünlerde 29 – 30 Mart tarihleri arasında yapılacak Innovation Master Workshop’u üzerine odaklanmış durumda. Eğitimi Kuzey Amerika, Ingiltere başta olmak üzere dünyanın pek çok bölgesinde eğitim programlarına katılacak Jeffrey Phillips verecek.

Philips, Fortune 500 şirketleri, akademik enstitüler ve kar amacı gütmeyen organizasyonlar için inovasyon süreçleri tasarlayan, kurumların inovasyon süreçlerini tanımlayan ve bunları kurumsal stratejik hedefleri ile uyumlu hale getirmeye yardımcı oluyor.

Phillips’in bu eğitimine çoğunlukla üst düzey yöneticiler, şirket bünyesinde bulunan inovasyon ekibi çalışanları, pazarlama uzmanları ve Ar-Ge personellerinin ilgi göstermiş. Yitmenle Inovation Master Workshop eğitimi üzerine konuştuk.

KOBI Girişim: Böyle bir etkinliği daha önce yapmış mıydınız?

Mehmet Yitmen: Innovation Mastcr Workshop eğitimi bugüne kadar dünyanın birçok ülkesinde binlerce katılımcıya verilmiş olan bir eğitimdir. Inovasyonun önemini bilen ve bu doğrultuda sürdürülebilir, başarılı ve verimli bir inovas-yon sürecine sahip olmak isteyen dünyadaki birçok şirket bu eğitimi alarak kendi inovasyon süreçlerini şekillendirmiş. Türkiye’de bu yıl ilkini yapıyoruz.

Bu etkinlik fikri nereden çıktı1 Apple’m cirosunun yüzde 72’sini iPhone ve iPad’e borçlu olduğunu biliyoruz. Oysa bundan 5 yıl öncesine kadar bu ürünlerin adı bile yoktu. Ya da bir diğer önemli örnek IBM. Dünya teknoloji devinin yaklaşık 50 bin civarında patente sahip olduğunu biliyoruz. Bu şirketler geliştirdikleri inovas-yonlarla fark yaratmış dünya liderleri. Bu örneklerde olduğu gibi, başarı için Türkiye’de de şirketlerin günü kurtarmak yerine orta ve uzun vadeli stratejiler oluşturmaları, bu stratejilerini de mutlaka inovasyonla desteklemeleri gerekmektedir. Idevo olarak biz de sunmakta olduğumuz eğitim ve danışmanlık hizmetlerimizle birlikte şirketlere sürdürülebilir, başarılı ve verimli inovasyon süreçleri oluşturmaları için yardım ediyoruz.
Belki her şirket bir Apple ya da IBM olmayacak, olamayacaktır. Ancak, inovasyonla birlikte her şirketin kendi alanında ve pazarında avantaj yaratacağı kesin, işte biz de bu avantajın yaratılması için hizmet üretiyoruz.

  Vakko'ya Yabancı Ortak

Neden Jeffrey Phillips?

Jeffrey Philips, Fortune 500 şirketleri, akademik enstitüler ve kar amacı gütmeyen organizasyonlar için inovasyon süreçleri tasarlamakta, kurumların inovasyon süreçlerini tanımlamakta ve bunları kurumsal stratejik hedefleri ile uyumlu hale getirmeye yardımcı olmakta.

Bu doğrultuda Jeffrey, T. Rovve Price, Hewlett-Packard, Raytheon, AIG, Wellpoint ve US Bank gibi dünayanın birçok önemli firmaları için inovasyon programları tasarlamış bir kişi. Yeni trendleri yakalamak ve senaryo planlamadan fikir üretimine, inovasyon süreçleri ve inovasyon kültürünü geliştirmeye kadar inovasyonun bütün aşamalarında deneyimli olmasının yanında Kuzey Amerika, İngiltere, Batı Avrupa, Ortadoğu, Güneydoğu Asya ve Latin Amerika’da ve 29 – 30 Mart 2012 tarihlerinde ise de İstanbul’da inovasyon eğitimi verecek.

Katılımcılara neler anlatacak?

İki günlük eğitim süresince; inovasyon süreçlerine genel bir bakış kazanmakla beraber etkin fikir geliştirme ve yönetimi, yeni ürün ve hizmetlerin başarı oranlarının arttırılması ve kurum içerisinde inovasyon kültürü yaratma gibi konular katılımcılarla paylaşılacak.

Bu eğitimin amacı katılımcılara temel inovasyon modellerini aktarmak, katılımcıların kendi şirketlerinde verimli inovasyonlar üretebilmeleri için oluşturmaları gereken inovasyon kültürü ve süreci hakkında yön göstermek.

Bugüne kadar yapılan inovasyon etkinliklerinden farkı ne olacak?

Sürekli olarak inovasyonun öneminden, inovasyonlarıy-la öne çıkmış şirketler ve onların başarı hikâyelerinden bahsediyoruz. Ancak, nasıl inovasyon üretir bir hale gelebiliriz, bunun için şirket stratejimiz, kültür ve sürecimiz içerisinde neler yapmamız gerekir çok fazla bilmiyoruz, inovasyon üretebilmek için sadece buna istekli olmak ve iyi fikirlerin biz-leri bulmasını beklemek maalesef yetmiyor. İnovasyon ciddiyetle, disiplinle ele alınması gereken bir süreçtir. İşte bu doğrultuda Idevo olarak biz, kendi stratejileri doğrultusunda inovasyondan fayda elde etmek isteyen şirketlere kendi bünyelerinde nasıl bir inovasyon kültürü ve süreci yaratabileceklerini, ne gibi modellerle başarılı ve verimli inovasyonlar üretebileceklerini anlatıyoruz.

Doğru bir inovasyon süreci ve bunu destekleyen bir şirket kültürü ile birlikte tüm şirketler çeşitli alanlarda ve büyüklüklerde inovasyon üretebilir hale gelebilmektedir. Idevo olarak bizim amacımız da daha çok şirketin inovasyonla fark yaratmasını sağlamak.

Kaç kişinin katılımı bekleniyor1 Şirketlerde hangi düzeyde katılım olacak?

Eğitimlerimiz 25 kişilik sınıflarda gerçekleştirilmekte. Mart ayındaki Innovation Master Workshop eğitimimiz için kapasitemizin hemen hemen dolduğunu söyleyebilirim.

Eğitimlerimize çoğunlukla üst düzey yöneticiler, şirket bünyesinde bulunan inovasyon ekibi çalışanları, pazarlama uzmanları ve ARGE personellerinin ilgi gösterdiğini söyleyebiliriz.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir