Anasayfa / Girişimcilik / İnsanlara Girişimcilik Ruhunu Aşılamak Çok Önemli

İnsanlara Girişimcilik Ruhunu Aşılamak Çok Önemli

Türkiye İş Kurumu ve Avrupa Birliği destekli ABİGEM tarafından gerçekleştirilen uygulamalı girişimcilik eğitimini başarıyla bitiren 50 kursiyere sertifikaları verildi. Kendi işini kuracak kişilere yönelik düzenlenen kurs 72 saat sürdü.

Türkiye İş Kurumu ve Avrupa Birliği destekli ABİGEM tarafından gerçekleştirilen uygulamalı girişimcilik eğitimini başarıyla bitiren 50 kursiyere sertifikaları verildi. Kendi işini kuracak kişilere yönelik düzenlenen kurs 72 saat sürdü.Toplantıda konuşan Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Karagözlü, “Bugün bizim mutlu günümüz. Çünkü girişimci yetiştirmek o kadar güzel. Girişimcilerimizin yetişmesinde İş-Kur gibi, KOSGEB gibi kurumlarımızın da işin içerisinde olması olayı daha da anlamlı hale getiriyor. İnsanlara girişimcilik ruhunu aşılamak çok önemli. Bugün Vehbi Koç’a veya Sabancı’ya baktığımızda küçük bir girişimci olarak başladıkları iş hayatlarının ne boyutlara kadar geldiğini hepimiz görürüz. Ben eğitimi başarıyla bitiren kursiyerlerimize atılacakları iş hayatlarında başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Eğitim boyunca kursiyerlere iş dünyasının farklı boyutları hakkında bilgi verildiğini kaydeden Tarsus İş-Kur Müdürü Ali Çekerbiçer ise “Aldığınız bu sertifika ile sizler KOSGEB’den yeni girişimci desteği almaya hak kazanacaksınız. Sizlerden isteğimiz bir an önce KOSGEB’e başvurarak uygun kredilerden ve diğer avantajlardan faydalananın” diye konuştu.

KOSGEB Müdürü Ali Çelik de kursu başarıyla bitiren girişimcileri kutlayarak, “Aldığınız bu sertifikalarla iş hayatında başarılı olacağınıza inanıyorum. KOSGEB olarak iş kurmanızda sizlere yardımcı olacağız. KOSGEB olarak birçok avantajlar sunuyoruz. Bu konuda sizlere uzmanlarımız yardımcı olacaklar” dedi.

Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikaları dağıtıldı.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir