Haberler

İnternet bankacılığına olan talep her geçen gün artıyor

TBB verilerine göre, Ocak-Mart 2011 döneminde internet bankacılığında aktif bireysel müşteri sayısı geçen yılın aynı dönemine göre 1 milyon 105 bin kişi artarak 6 milyon 505 bin kişiye yükseldi.

Verilere göre ilk çeyrek itibariyle internet bankacılığı hizmeti kullanılarak yapılan yatırım işlemleri dışındaki finansal işlemlerin toplam adedi 78 milyon, tutarı ise 269 milyon lira oldu.
TBB istatistiklerine göre, internet bankacılığı yapmak üzere sistemde kayıtlı olan ve en az bir kez giriş işlemi yapan toplam bireysel müşteri sayısı Mart 2011 itibariyle 16.3 milyon, son bir yılda en az bir kez giriş işlemi yapan toplam bireysel müşteri sayısı ise 8.5 milyon oldu.

Öte yandan mobil bankacılık yapmak üzere sistemde kayıtlı olan ve en az bir kez giriş işlemi yapmış müşteri sayısı, martta yaklaşık 913 bin kişi oldu.

Ocak-Mart 2011 döneminde mobil bankacılık ile yapılan 138 bin adet yatırım işleminin hacmi 735 milyon lira olarak gerçekleşti.

İlk çeyrekte mobil bankacılık hizmeti kullanılarak yapılan yatırım işlemleri dışındaki finansal işlemlerin toplam adedi 1 milyon, tutarı ise 1.1 milyar lira oldu.

AA

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu