Anasayfa / Şirket Haberleri / İnternet Girişimi Lidyana.com’un Başarısı

İnternet Girişimi Lidyana.com’un BaşarısılidyanaGeçen yılın başında kurulan aksesuar ve takı sitesi Lidyana Robert Kolej’in ardından Amerika’da endüstri mühendisliği ve ekonomi alanında lisans eğitimi alan ve altı yıl Wall Street’te çalışan Derya Erdemli’yi Türkiye’ye getirdi.

Internet, girişimciler için gerçekten ufuk açıcı. Birincisi konvansiyonel girişimciliğin en büyük handikabı olan ilk sermaye, internette çok büyük bir sorun değil. O olmadan da ilk adımı atabiliyorsunuz.

İkincisi girişimcilik seçeneğiniz yetenek ve ufkunuza göre neredeyse sınırsız. Başarı ise sizin o işi ne kadar iyi yapabildiğinize endeksli. Bugün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de birçok konuda sayısız internet portalı var. Bunların önemli bir bölümü ticari. Başarıyı yakalayanların oranı yüzde 30’larda olsa bile, başarılı siteler bu işe adım atacakları cesaretlendirmeye yetiyor.
Örneğin Lidyana.com… Daha geçen yılın başında faaliyete geçen bir site… Aksesuar ve takı alanında faaliyet gösteriyor ve daha kurulalı 1.5 yıl bile olmadan Türkiye’nin bu alandaki hatırı sayılır sitelerinden biri oluverdi.

Türkiye’nin her yerine bir iş günü içerisinde ürün teslimi, ürünün beğenilmediği takdirde iade kabulü ve herhangi bir deformasyon halinde ise ücretsiz bakını servisi gibi internette en çok gözetilen hizmet faktörlerinde iddialı olduğunu açıklayan şirketin çalışan sayısı da her geçen gün artıyor. Son olarak aralarına yeni bir strateji direktörü katıldı.

Adı Derya Erdemli. Uzun yıllar yaşadığı Amerika’dan Türkiye’ye dönüş yapan Erdemli, belli ki bu işin membasmdan buraya yoğun bir know how ile geliyor. Lidyana.com’un büyüme stratejilerine katkıda bulunacağına ve başarılarını arttıracağına inandığını söyleyen Erdemli, Robert Koleji mezunu. Sonrasında lisans eğitimini Comell Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve ekonomi bölümlerinde tamamladı. Altı yıl Wall Street’te farklı pozisyonlarda görev alan Erdemli, JP Morgan Chase’de teknoloji, medya ve telekomünikasyon sektörleri üzerine hisse senedi araştırmaları yaptı.

  BİMCell'den Sonra A101Cell GeliyorYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Pizzabulls’un Yurt Dışındaki İlk Şubesi Londra’da Açıldı

BİR DÜNYA MARKASI OLMA HEDEFİYLE YOLA ÇIKAN YEREL PİZZA ZİNCİRLERİNDEN PIZZABULLS, 12 YILDA 46 ŞUBEYE …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir