Anasayfa / Teknoloji / İnternetiniz neden yavaş?

İnternetiniz neden yavaş?Ağınızda veya internetinizde yavaşlık varsa hiç akla gelmeyen bu şey yavaşlığın sorumlusu olabilir!

Yerel ağınızda veya internet bağlantınızda sorunlar yaşıyorsanız, şüphelenmeniz gereken şeylerin arasında Ethernet portlarını da hesaba katmalısınız.
Analizci Richi Jennings’e göre Ethernet portlarının bozulması hiç de az rastlanan bir sorun değil. Jennings yaşadığı sorunu şöyle anlatıyor: “Dört gündür internet bağlantı sorunları yaşıyordum. Servis sağlayıcım kendine ait hiçbir sorun bulamadı ama bağlantım çevirmeli bir bağlantıdan bile yavaştı. Ağ donanımımdan şüphelenmedim çünkü kablo modemiyle direkt olarak internete bağlanan PC’lerde de aynı sorun mevcuttu. Servis sağlayıcımın tavsiyesiyle modemimi değiştirdim ama sorun düzelmedi. Yavaşlık her zaman meydana gelmiyordu ve bazen normal hızına geri dönüyordu. Komşularımın bant genişliğini harcadığını düşündüm ama sorunun meydana geldiği saatlerde herkes uyuyor olacaktı. Sonunda oturma odamdaki Netgear GS605 switch’i değiştirmeye karar verdim. Ve inanması zor ama GS605’i ağımdan kaldırır kaldırmaz sorun düzeldi.”

Eğer sizin de ağınızda sebebini bir türlü bulamadığınız bir yavaşlık varsa, ağ donanımlarınızı gözden geçirmeniz iyi bir fikir olabilir. (Chip)

  Mutluluk Geni AraştırmalarıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Yerli Telefon Pazarı ve Yerlilik Oranları

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın “iPhone boykotu” çağrısı ve yerli üretim telefonların kullanımını teşvik eden konuşmasının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir