Anasayfa / Haberler / İnternette 1 Dakika İçinde Neler Oluyor Hiç Merak Ettiniz mi?

İnternette 1 Dakika İçinde Neler Oluyor Hiç Merak Ettiniz mi?İnternette 1 Dakika İçinde Neler Oluyor Hiç Merak Ettiniz mi?

60 saniye size kısa bir zaman gibi gelebilir ama bakın, bu sürede internette neler oluyor neler…
Zaman çok hızlı akıyor ve 60 saniye çoğumuz için çok kısa bir zaman dilimi. Fakat söz konusu internet olunca bu kısa zamana çok şeyler sığdırmak mümkün. Go-Globe’un yayınladığı bir infografik bunu son derece güzel bir şekilde ortaya koyuyor. Bu sayfada da yer alan infografikte de görebileceğiniz gibi internet üzerinde her 60 saniyede çok fazla şey olup bitiyor.

Örneğin her dakika Google’da 694.445 arama gerçekleştiriliyor. Yani saniye de 100 binin üzerinde… Çoğu istenmeyen mesajlardan oluşsa da 60 saniyede 168 milyon yeni e-posta gönderiliyor. Tam 370 bin dakikalık görüşme Skype üzerinden gerçekleştiriliyor. Her 60 saniyede 60 yeni blog açılıyor ve 1500 yeni blog yazısı yayınlanıyor. Bu sürede 70 yeni alan adı kaydediliyor. Yani her saniyede kaydedilen yeni alan adı sayısı 1’in üzerinde ve tüm günü düşündüğümüzde bir gün içerisinde kaydedilen yeni alan adı sayısı 6 milyonun üzerinde.

  İnternetten Alış Verişlerde Dikkat Edimesi GerekenlerYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir