Anasayfa / Haberler / İnternette ışık hızına doğru

İnternette ışık hızına doğruTürk Telekom, genişbant erişiminde kullanıcıların hızına hız katmaya hazırlanıyor. Türkiye’yi VDSL2 teknolojisiyle 50 Mbps ve 100 Mbps hızlara taşıyacak olan Türk Telekom, ADSL2+ teknolojisiyle de  16 Mbps’ye kadar hızda genişbant erişim sağlayacak. 1 Ocak tarihinden itibaren geçerli olacak yeni internet paketleri tüm internet servis sağlayıcıları aracılığı ile kullanıcıları yeni bir boyuta taşıyor.

Daha önce pilot uygulamaların gerçekleştiği VDSL2 teknolojisiyle en yüksek 32 Mbps sunan ve ADSL’de 8 Mbps kadar hızları sağlayan Türk Telekom, VDSL2 ve ADSL2+ teknolojileriyle Türkiye’yi yeni bir boyuta taşıyacak.

VDSL2 teknolojisiyle  50 Mbps ve 100 Mbps’ye kadar hız paketlerini sunmaya başlayacak olan Türk Telekom ADSL2+’da ise hızı 16 Mbps’ye kadar yükseltecek.

TÜRK TELEKOM ARTIK BÖLGESEL BİR DEV
Türk Telekom’un yeni internet paketleri Kartepe’de düzenlenen bir toplantıyla basın mensuplarına duyuruldu. Toplantıya Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt, Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan ile Türk Telekom Operasyon Başkanı Memet Atalay katıldı.
“Genişbant internet alanındaki  öncülüğümüzü hızımıza hız katarak sürdürüyoruz”
Türk Telekom’un 2010 yılında art arda gerçekleştirdiği proje ve yatırımların Türkiye’nin bulunduğu bölgede yeni bir iletişim merkezi haline gelmesini sağladığını belirten Türk Telekom CEO’su Gökhan Bozkurt, 2010 yılında, adı daha sonra Türk Telekom tarafından Pantel olarak değiştirilen Invitel International’ın satın alınması ile Cidde, Amman, Şam ve İstanbul’u birbirine bağlayacak olan JADI Link projesinin hayata geçirilmesinin Türkiye’nin Doğu ile Batı arasında bir ses ve data köprüsü haline gelmesinde büyük önem taşıdığını belirtti.

8 MİLYAR TL’DEN FAZLA YATIRIM YAPILDI
Son 5 yılda 8 milyar TL’den fazla konsolide yatırım gerçekleştirdiklerini söyleyen Gökhan Bozkurt, son iki yılda uluslararası alanda 50’den fazla ödül kazandıklarının altını çizdi. 2010 yılının üçüncü çeyreğinde 6.5 milyon civarında ADSL hat sayısına ulaşmalarının, öncü konumlarını perçinlediğini ifade eden Bozkurt, “Hızımıza hız katarak,Türkiye’ye, geleceğin internet hız ve kapasitelerini sunuyoruz. Bu alanda yeni bir dönemin kapılarını daha güçlü altyapımızla açmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

ADSL KULLANICISINA 16Mbps MÜJDESİ
“İnternet kullanıcılarını VDSL2’de 100 Mbps’ye kadar, ADSL2+’da 16 Mbps’ye kadar hızla tanıştırıyoruz”
Müşteri memnuniyeti odaklı bir anlayış ile geliştirdikleri paketlerin sunduğu avantajlara dikkat çeken Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan da şöyle konuştu:
“Ürün ve hizmetlerimizi güçlü altyapımızla sürekli geliştirerek ülkemizde internetin dönüşümüne öncülük ediyoruz. En son olarak kullanıcıları VDSL2’de 100 Mbps, ADSL’de 16 Mbps hızla tanıştırıyoruz.”
KOTALAR YÜKSELDİ ARTIK 512Kpps’YE DÜŞMEK YOK
Demircan şöyle devam etti: “Hızımızı artırırken internet kullanıcılarına, müşteri odaklı bir yaklaşımla bu yeni internet paketlerini daha yüksek hızlarda ve kotalarda sunuyoruz. Bu kapsamda adil kullanım noktasına ulaştıklarında kullanıcıların internet hızları 512 kbps yerine 1 Megabit olacak. Kullanıcılar önümüzdeki dönemde yeni kota ve hız seçenekleri eklediğimiz avantajlı internet paketlerimiz arasından kendilerine uygun olanı seçerek yararlanabilecekler.”
5 SENEDE YURTDIŞI ÇIKIŞ HIZI 20 KAT ARTTI
Toplantıda son olarak söz alan Türk Telekom Operasyon Başkanı Memet Atalay ise modern bir iletişim altyapısının kurulması, yeni nesil şebekelerin geliştirilmesi ve dijital uçurumun kapanmasına katkı ilkeleriyle çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Son dört yılda fiber optik kablo ağlarını yüzde 30 oranında büyüterek yaklaşık 128 bin km kablo uzunluğuna ulaştıklarını söyleyen Atalay, “Bu dünyanın çevresinde 3 kez tur atmaya denk geliyor” dedi. Son 5 senede yurtdışı çıkış hızlarını 20 kat artırarak 30 Gbps’ten 590 Gbps’e çıkarttıklarını ve kırsal alandaki 10.270 santrali dijitale dönüştürdüklerini belirten Atalay, “Türkiye’nin en büyük, en güçlü IP altyapısı ile yüksek hızlı internet, IPTV, Web TV ve video hizmetlerini sunuyoruz. Sahip olduğumuz güçlü altyapımızı daha da güçlendirmeye devam edeceğiz. İnternet dünyasını yeni ürün ve hizmetlerle tanıştırmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

  Türkiyede Meslek Hastalıkları ve İş Kazaları

600 BİN ABONE EN YÜKSEK HIZA HAZIR
En yüksek hızı, santral ve merkezlere 500 metre mesafede olan herkes alabilecek, bu da 600 bin abonenin bundan yararlanabileceği anlamına geliyor. Şu anda bundan faydalanıp faydalanamayacağını öğrenmek isteyen aboneler çağrı merkezlerinden bilgi alabilirler. Çağrı merkezindeki ekipler ve çalışanlar konuyla ilgili detaylara hakimler.
16 mb hızı kullanabilecek abone sayısı ise 5.5 milyon ve zaten toplamda 6.5 milyon abone var

300Mbps ÇOK YAKINDA DEVREDE
300 mbps hız için yapılan tüm testler olumlu sonuç verdi. bu hız artışı için şu yöntem izlenecek: Şebeke birleştirme yöntemiyle 50 mbps’ye, vektörleme denilen bir yöntemle 200 mbps’ye ve MIMO ile de 300 mbps’ye ulaşılacak.
Bunu yapacağını söyleyen Avrupa’da Türk Telekom dışında sadece 1 operatör var.

Türk Telekom internet paketleri

Yüksek hızda yeni limitsiz paketler
VDSL2 100 Mbps’ye kadar     (100 GB Adil kullanım noktaları)
VDSL2 50 Mbps’ye kadar     (100 GB Adil kullanım noktaları)
VDSL2 32 Mbps’ye kadar    (50 GB Adil kullanım noktaları)
ADSL2+ 16 Mbps’ye kadar     (50 GB Adil kullanım noktaları)

Mevcut limitsiz paketler için yeni adil kullanım noktaları
ADSL 8 Mbps’ye kadar     (Yeni 25 GB Adil kullanım noktaları)
ADSL 8 Mbps’ye kadar     (Yeni 100 GB Adil kullanım noktaları)

Yeni limitli paketler            Kotalar
ADSL2+ 16 Mbps’ye kadar     5 GB
VDSL2 32 Mbps’ye kadar       10 GB
VDSL2 50 Mbps’ye kadar       15 GB
VDSL2 100 Mbps’ye kadar      20 GB
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir