Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / İnternetten Para Kazanmanın 23 Farklı Yolu

İnternetten Para Kazanmanın 23 Farklı Yolu

11- Tasarımcılar/Grafikler İçin

Grafik tasarımcıları, sayfa tasarımcıları, illüstratörler vb. için serbest işler bulmak aslında oldukça kolay, çünkü dünyanın her yerinde şirketlerin sürekli olarak bu tür ihtiyaçları doğuyor; ama bu alanda rekabetin de bir o kadar fazla olduğunu belirtmeliyiz. Logo, grafik, kartvizit, broşür, hatta tişört tasarımı gibi işlerde deneyimliyseniz ve yaratıcılığınıza güveniyorsanız hemen hemen tüm “freelance iş ilanı” sitelerinde size yönelik işler bulunuyor. Bazen tasarım gereksinimlerini okuyup açık azaltmaya katılmanız, bazen de sabit teklifi kabul etmeniz gerekebiliyor. Bazı servislerse sadece kendine güvenenlere hitap ediyor çünkü teklif veren, başvurular arasından en iyi tasarımı seçip parasını ödüyor ve diğerleri eli boş dönüyor. Yaratıcılığınızı değerlendirmek istiyorsanız bu sitelerde şarap etiketi tasarımı gibi eğlenceli işlerle bile karşılaşabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek şey tasarım ihtiyaçlarını iyi anlamak. Grafiklerin dili yoktur ama ilanlar genelde İngilizce olduğundan, İngilizceniz yetersizse işe girişip yanlış bir şey yapmadan önce bir arkadaşınızdan yardım almak isteyebilirsiniz.

www. designcrowd. com
www.99designs.com
www.mycroburst.com
www.crowdspring.com
www.logovendor.com
www. logomyway. com

12- 5 Dolara Ne Yaparsınız?

Eğlenceli ve ilginç iş fikri modeli. Fiverr ile başlayan ve hızla yayılan bu akımda fikir basit: 5 dolar karşılığında başkaları için yapabileceğiniz işleri anlatan ilanlar veriyorsunuz. Fiverr’da çizgi karakter tasarlamadan hikâye seslendirmeye, sörf yaparken adınızı haykırmadan üniversite tavsiyesi vermeye kadar ilginç fikirler karşımıza çıkıyor. Zaten Fiverr’ı ünlü yapan da 5 dolar karşılığında adınızın yazılı olduğu bir yaprağı yiyen tavşan videoları olmuştu. Aklınızda böyle ilginç ve eğlenceli fikirler varsa Fiverr’da hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Sitenin yerli bir örneği olan Yapanzi.com’da ise biraz daha ciddi işlerle karşılaşıyoruz ve fiyatlar 0-50 TL arasında değişiyor. Örneklerimizdeki diğer sitelerde de fiyat aralığı farklılık gösterebiliyor.

http://yapanzi.com
http://fiverr.com
http://zeerk.com
www.fourerr.com
http://taskarmy.com

13- Anketlere Katılın Para Kazanın

Anket doldurarak ve e-posta okuyarak para kazanmak internette yapılabilecek en basit işlerdendir. İnternetten para kazanmanın en eski yöntemlerinden biri olan anket doldurmak ve e-posta okumak, herhangi bir beceri gerektirmemekle beraber ne yazık ki pek kazançlı bir iş değil. Bu modellerin dezavantajı, genellikle anket/e-posta başına ücretin çok düşük olması, az sayıda anket/e-posta almanız ve dolayısıyla kabul edilebilir bir para miktarına ulaşmanın aylar sürebilmesi. Bu nedenle çoğu kişi ya sıkılıp sisteme katılmayı bırakıyor ya da alt ödeme miktarına ulaşamadığı için parasını alamıyor.

Biz yine de denemek isteyenler için birkaç örnek siteyi paylaşalım:

www. benderimki .com
www.surveyscout.com
www.thepanelstation.com
www.surveyhead.com
paidviewpoint.com

14- Bilgisayar Bilginizi Teknik Destek İle Paraya Çevirin

Bilgisayar bilginize güveniyorsanız yardım arayan kullanıcılara teknik destek vererek de para kazanabilirsiniz. Bu tarz işlere aracılık eden siteler genellikle size bir uzaktan bağlantı yazılımı sunuyor ve karşı tarafın bilgisayarına bağlanarak masaüstünü kendi fare ve klavyenizle yönetebiliyorsunuz. Genellikle çalışma süresine göre bir ücret biçiliyor ama bazı klasik işler için sabit fiyatlar da olabiliyor.

Bu tarz siteler -tahmin edebileceğiniz gibi-ingilizce sistemleri kullanabilme ve yazışabilirle becerisi gerektiriyor, çünkü karşı tarafın işletim sistemi muhtemelen İngilizce olacak.

Bir diğer alternatif, elbette yerli kullanıcılara teknik destek vermek. Bildiğimiz kadarıyla bu işi otomatikleştiren Türkçe bir site henüz yok, o yüzden geleneksel ilan siteleri yoluyla müşteri aramak veya kendi siteniz varsa böyle bir hizmet verdiğinizi oradan duyurmak zorundasınız. Uzak bağlantı kurmak için TeamViewer, Log-Meln Rescue, BeAnywhere Support Exp-ressgibi kendini kanıtlamış yazılımları kullanabilirsiniz. Ödeme almak için de Pay-Pal kullanılabilir.

Teknik destek siteleri:

www.crossloop.com
corporate.supportspace.com

15- Bilginizi Paraya Çevirin

Belli bir konuda uzman veya iyi bir araştırmacı mısınız? Başkalarının merak ettiği sorulara kaliteli yanıtlar verebilir, ödevlerine yardımcı olabilir misiniz? Öyleyse sizin için de gelir kaynakları var.

Mesela studentoffortune.com’da öğrencilere sanal bir şekilde ders anlatabilir, problemlerini çözmelerine yardımcı olabilirsiniz. www.liveperson.com ise pek çok farklı konuda danışmana/uzmana ihtiyaç duyan kişilerle sohbet etmenizi sağlıyor.

16- Müzik ve Bestelerinizi Satarak Para Kazanabilirsiniz

Amatör müzisyenler genellikle ilk parçalarını ücretsiz olarak dağıtarak olabildiğince fazla kişiye ulaşmayı hedefler ama müziklerinizin gerçekten değerli olduklarını düşünüyorsanız onları satabilirsiniz. Bu konuda en başarılı servislerden biri CD Baby (www.cdbaby.com). CD Baby, albümlerinizi ve single’larınızı kendi sitesinin yanı sıra Facebook ve iTunes Store üzerinden de satmanıza olanak tanıyor.

Hatta kendi müzik sitenizi bile oluşturabilirsiniz. Şarkılarınızı “piyasaya sunmanın” ufak maliyetleri var ama kaliteli müziklerin gelir elde etmesi de çok zor değil, www.tunecore.com da belli bir ücret karşılığında şarkılarınızı farklı sanal müzik mağazalarına dağıtarak satış başlatabiliyor. Tavsiyemiz, amatör müzikleriniz için ciddi fiyatlar biçmemeniz.

17- Oyun Oynayarak KazanınOyun oynayarak para kazanma işi, genellikle online oyunlarda özel nesneler (item) veya sanal para kazanıp bunları gerçek para karşılığında satmaya dayanıyor. Tabii genelde oyun kurallarının bu tip alışverişleri yasakladığını belirtmekte fayda var. Buna rağmen bu alanda ciddi bir piyasa oluşmuş durumda. MMORPG denilen çok oyunculu çevrimiçi oyunlarda kazandıklarınız için alıcı arıyorsanız, yine o oyunlarla ilgili yerli ve yabancı forumlara bakmanızda fayda var. Facebook’taki birtakım sosyal oyunlarda da sanal değerler (mesela poker çipleri) paraya dönüştürülebiliyor. Tabii bunların hiçbiri yasal olarak oyun yapımcıları tarafından kabul görmediği için örnek adresleri paylaşamıyoruz. Kumar tarzı oyunlar içeren siteler Türkiye’de yasal olmadığı için bunlara uğramanızı da tavsiye etmiyoruz.

18- Bilginizi Eğitim Videosu Hazırlayarak Satın

Uzman olduğunuz konuda başkalarına hem yardım etmek hemde para kazanmak amaçlı eğitim videosu sunumu hazırlayarak paraya çevirebilirsiniz.

Belli bir konudaki uzmanlığınız o konuda eğitim videoları ve dersler hazırlayacak düzeydeyse, kaliteli eğitimler hazırlayıp bunları kolayca satışa sunabilirsiniz. Hazırlayacağınız eğitim bilgisayarla ilgili bir şeyse (örneğin Photoshop, web tasarımı, Ex-cel vb.) ekrandan video kaydı (screencast) yapabilen yazılımlara başvurmanız gerekecek. Bu yazılımlar sayesinde ekranda yaptığınız her hareket video olarak kaydedilirken mikrofonunuza konuşarak sesli anlatımla da eşlik edebilirsiniz. Eğitimleriniz tek bir konuya odaklanan (örneğin Photoshop’ta fotoğraf rötuşlama) kısa dersler olabileceği gibi saatler süren eğitim setleri de olabilir.

Bilgisayar dışında bir eğitim (örneğin yemek pişirme veya gitar) vermek istiyorsanız iyi bir video kamerayla güzel bir kayıt yapmanız gerekecek. Mümkünse bir video düzenleme programıyla videonuzu şık bir hâle getirmeniz de yararınıza olacaktır. Ardından, video dosyalarınızı DVD’lere yazarak satışa hazır hâle getirdikten sonra git-tigidiyor.com gibi siteler üzerinden güvenli bir şekilde satışa başlayabilirsiniz. Eğitim setlerinizi tanıtan bir web sitesi kurmanızı da ayrıca tavsiye ederiz.

Ekran kaydı yazılımları:

www.techsmith.com
www. allcapture. com
www.hyperionics.com
atomisystems.com
camstudio.org

19- E-Ticarete Atılın Para Kazanın

Hâlihazırda bir mağaza sahibiyseniz veya internetten düzenli olarak satabileceğiniz bir şeyler üretiyorsanız, e-ticarete atılarak internet üzerinden ürünlerinizi satabilirsiniz. Kapsamlı bir sanal mağaza oluşturmayı hedefliyorsanız bir e-ticaret sistemine ihtiyacınız olacak. Türkiye’de bu işi oldukça başarılı şekilde yapan şirketler var. Maliyet, paketin sunduğu özelliklere göre birkaç yüz lirayla birkaç bin lira arasında değişebiliyor. Hemen hemen tüm paketlerde kolay şekilde ürün fotoğrafını ve özelliklerini girme, kredi kartıyla ödeme modülü, kargo modülü gibi özellikler oluyor. Bu konuda tek tavsiyemiz, piyasa “genel amaçlı” alışveriş sitelerine doyduğu için, belli bir konuya ve ürün segmentine yönelen site fikirleri geliştirmenizden yana.

Daha düşük maliyetli bir diğer alternatif, sahibinden.com ve gittigidiyor.com site-lerinde “mağaza” kurmak. Bu siteler de ürünlerinizin satışı kolaylaştırıyor ve sitelerin zaten mevcut olan yüz binlerce üyesine ulaşabiliyorsunuz. Üstelik mağaza ilanları daha dikkat çekici oluyor.

E-ticaret sistemi sunan yerli firmalar:

www.hepsiburada.com
www.gittigidiyor.com
www.n11.com
www.ideasoft.com.tr
www.neticaret.com
www.hemenal.com
www.kolaymagaza.com
www.tsoft.com.tr
www.platinmarket.com

20- Başkalarının Ufak İşlerini Görün

Pek çok insan, zamanı yetersiz olduğu için yapamadığı bazı işlerini görebilecek kişilere ufak meblağlar ödemeye hazırdır. Bu sitelerde karşılaşacağınız işlerin bir kısmı deneyim gerektirmiyor ama zaman harcamanızı gerektirebiliyor. Tabii bazı işler için belli alanlarda uzmanlık sahibi olmanız da gerekebilir.

Örneğin Amazon tarafından geliştirilen ve adını “Türk” adlı satranç otomatından alan Mechanical Turk (www.mturk.com), uzmanlığınızı da test ederek çeşitli işlere aday olabileceğiniz bir sistem. Burada çeviri işlerinden tutun da fotoğrafların sınıflandırılması ve YouTube videolarına yorum yazılması gibi işler bulunabilir. www.clickworker.com ise çeviri, veri sınıflandırma ve etiketleme, araştırma gibi işlere ev sahipliği yapıyor. Bir diğer alternatif olan microworkers.com; YouTube, Facebook, bloggibi kaynaklardaki içerikleri beğenecek, yorum yazacak, forumlara mesaj gönderecek kişiler arıyor.

21- Makale Yazarak Para Kazanın

Türkçenize veya İngilizcenize güveniyorsanız, pek çok şirketin ve kişinin tanıtım yazıları veya makaleler yazacak kişiler aradığını duymak hoşunuza gidebilir. Kaliteli ve özgün içerik, web sitelerini arama motorlarını üst sıralara çıkarır. Bu yüzden birçok site sahibi, sitelerine uygun olabilecek içeriklerin yazılması için para ödemeye hazır. Bu tarz teklifler daha çok webmaster forumlarında karşımıza çıkıyor. O yüzden önce yerli forumlarda gezinmekte fayda var. Hatta makale yazabileceğinize dair kendi tekliflerinizi de sunabilirsiniz.

Tabii metin yazarlığı sadece sitelere yönelik bir iş değil. Daha çok İngilizce projelerde karşılaştığımız belli bir konuda araştırma makalesi yazma, kullanım kılavuzu yazma, ödev yazma gibi işler de karşınıza çıkabiliyor. Genellikle kelime sayısına göre bir ücret belirleniyor. Bu tarz işler “freelance ilan” sitelerinde kolaylıkla bulunabiliyor.

KISA KISA

www.ideaoffer.com: Fikir almak isteyen şirket ve kişilerle görüşlerinizi paylaşın.
www.namingforce.com: Şirketler ve siteler için yeni isim önerilerinde bulunun.
www.livemocha.com: Bildiğiniz bir dili (Türkçe dâhil) yabancılara öğretin.
www.utest.com: Yeni yazılımları ve çevirileri test edin.

22- İş Fikirlerinizi Gerçekleştirin

Çok iyi olduğunu düşündüğünüz bir projeniz var ama ilk maliyetlerini karşılayamıyor musunuz? Kickstarter (www.kickstarter.com) ve benzeri ‘‘fon toplama” siteleri imdadınıza yetişebilir. Kickstarter’da yaratıcı fikrinizi ve projeyi gerçekleştirmek için gereken para miktarını açıklıyorsunuz, projeye güvenen kişiler size maddi destekte bulunuyor. Projeyi gerçekleştirdiğinizde de onlara karşı vaatlerinizi (örneğin ürün gönderimi) yerine getiriyorsunuz. Proje sonucunda elde ettiğiniz deneyimi paraya dönüştürmekse tabii size kalıyor.

Etsy (www.etsy.com) ise el emeği göz nuru ürünlerinizi, yani kendi tasarladığınız eşsiz nesneleri satışa çıkarmanıza olanak tanıyor. Site sayesinde dünya çapında alıcılar bulabilirsiniz, www.pasaj.com da bunun yerli ve güzel bir örneği.

Girişimcilere yönelik diğer siteler:

www.myfikirler.org
www.etohum.com
http://peerbackers.com
www.sponsume.com

23- Serbest iş ilanları

Bu sitelerde hemen hemen tüm alanlarda serbest çalışanlara yönelik iş ilanları bulabilirsiniz.

www.projekurdu.com
www.uzmankirala.com
www.ifreelance.com
www.freelancer.com
www.elance.com
www.guru.com

Yazar : Selim ŞUMLU
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

28 Yorumlar

 1. Hadımköy Nakliyat

  en iyi para reklamcılık

 2. Ücret Karşılığı Anketler

  Tarafından teklif edilen internet anketleri, ufak tutarları, bazen de ilginç hediyeleri biriktirmenin cazip yoludur. Mesele çok basittir.

  Anketler doldurularak ne kadar kazanılabilir?

  Potansiyel kazancınız aldığınız anketlerin sayısına, tipine ve uzunluğuna bağlıdır.

  Alınan anketlerin tipi ve gönderilme sıklığı, araştırmayı yaptıran şirketin ihtiyaçlarına bağlıdır. Şirketlerin halen yürüttükleri kampanyaya bağlı olarak bir ay daha fazla anket alabilirsiniz, sonraki ayda ise gelen anket sayısı azalabilir. Standart anket 2 – 30 dakikanızı alır, anketi doldurarak ise 0.50 – 10 dolar, bazen daha fazla da kazanabilirsiniz.

  Market Agent firmasının en güzel yanı Kayıt olur olmaz , kayıt Bonusu 1,5 Euro Hesabınıza Yüklenmektedir.

  Başarılı bir anketin ödülü anketin uzunluğuna ve karmaşıklığına bağlıdır. Bu nedenle, başarılı anketin ödülü 20 – 250 Puan arasında yer almaktadır, puanlık bir anketin ödülü 0,50 – 8 Euro’dur…

  ŞİMDİ KAYDOL:

  Kaynak: http://internetpanell.azillo.com
  Kaynak: http://internetpanell.npage.de

 3. Günümüzde bilgisayar ve internetin girmediği çok az yer kaldı. Özellikle evlerimize. Maalesef iyi yanları olduğu kadar kötü yanları da var. Çocuklarımızı eğitirken aynı zamanda onları korumanın da mümkün olabileceğini biliyoruz. Bu amaçla hazırlamış olduğumuz ürün sayesinde bunu gerçekleştirirken hem siz kazanın hem de biz kazanalım. Bir çok “evde iş” veya “ek iş” ilanlarında olduğu gibi sizden hiç bir ücret talep edilmeyecektir. Hatta önce siz kazanacaksınız, sonra bizim kazancımızı sizler bize göndereceksiniz. Sanal ortamda çalışmayacaksınız. Saçma sapan satış ortaklığı yapmayacaksınız. Gerçek bir iş yapmış olacaksınız. Ürünün nasıl satılacağı size telefonda bildirilecek. Çok uygun ücretli bir ürün olduğu için satması kesinlikle zor olmayacaktır. Her Şehirden (Büyükşehirler hariç) sadece 1 veya 2 kişiye iş verilecektir. Arayın detayları görüşelim. 0.555. 535 86 56 Herkese bol ve hayırlı kazançlar. Elemanımız değil Emeğinizle ortağımız olun.

 4. Sosyal ağlarda reklam yapma veya paylaşıp kazanma imkanı sunarken casback ve network m. sisteminide sisteme dahil eden netlioo türkiyenin yeni kazanc fenomeni oldu arkadaşlar…Davet ettiginiz kişilerin ve ondalrında davet etigi kişilerden kısacası refinin refindende kazandıran cok güzel bir sistem …Alışveriş siteleri paylaş kazan ve daha bir cok şey 250 tlik ödeme kanıtım youtubede var arkadaşalr kısaca bunu yazmak istedim sizleri fazla yormucam sisteme refsiz üyelik acamıyoruz sistem bi zaman sonra sizleri refli üye yapıyor..refimden üye olursanız sevinirim ki sosyal agı geniş olan kişilerin alt üyesi olmanız yararınıza olucaktır..internetten para kazandıran bu yeni sistem 50 bin üyesiyele yola devam ederken sizde katılın sizde kazanın… üye olmak icin tıkla : 
  https://netlioo.com/register/netkazanbgn

  Sosyal MEDYADA GÜCÜNÜ GÖSTER KAZAN 
  üye olmak icin tıkla : https://netlioo.com/register/netkazanbgn
  Not: aktivasyol mailleri bazen gereksiz (spam) klasörüne düşebiliyor
  HAYIRLI KAZANCLAR…

 5. merhaba internet tabanlı iş hakkında bilgi almak istiyorum

 6. Merhaba, öncelikle şunu samimi bir şekilde söylemeliyim ben de internetten para kazanma yollarını çok araştırdım. Bu iş sabır gerektiren bir iş. Uğraş gerektiriyor. Ama benim zamanım var, günde 2 3 saatimi buna ayırabilirim diyorsanız benim karşılaştığım en iyi site bu http://www.clixsense.com/?6535745

 7. Tüm android telefonlar için para kazandıran ücretsiz uygulama RİNGPARA google playde

  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ringpara.main

 8. Merhaba dostum, bu sistemin adresi yokmu? Varsa söylede lütfen bizde katılalım…
  533.461 62 98

 9. sevgili rain iletini okudum ama sana nasıl uşlaşacğımı bilmiyorum bu konuda yardımcı olursan sevinirim .inci

 10. nasıl olacak bu iş bide detay anlatsaydınız harika olurdu

 11. İnternetten en kolay para kazanmanın yöntemleri ve sırlarını inceleyerek en doğru rehber ile siz de ciddi şekilde kazançlar elde ederek hayat standartınızı yükseltebilirsiniz.
  http://www.xticaretsirlari.com

 12. http://tr.fanslave.com/?ref=622295 bu linkle üye olun facebooktan para kazanın saygılarla …

 13. Size ait hiçbir ücret ödemeden e-ticaret sitesi sahibi olmak ister misiniz ?

  Satabileceğiniz el işi ürünleriniz olabilir,imalatını yaptığınız özel ürünler olabilir,işletmenizde ürettiğiniz ender bulunan ürünleriniz olabilir,kapı kapı dolaşarak satmaya çalıştığınız ürünleriniz olabilir,toptan alıp perakende satarak kazanç elde etmek istiyor olabilirsiniz,yörenize mahsus gıda ürünlerini Türkiye nin her şehrine satmak ya da yurt dışına pazarlamak istiyor olabilirsiniz. Gelir elde etmek isteyen ev hanımı,öğrenci,emekli olabilirsiniz.

  Hemen bağlantı kurun lütfen
  enlerler@hotmail.com

 14. bit.ly/onlinesunum

 15. evet link görünmüyor nerede !!!!!!!!!!!!

 16. Yukardaki yazan arkadaşlardan bir tanesi aylık 1000 tlnin üzerinde kazandığını belgelerle ispat ederse evet derim.. ama yok böyle beleşten para kazanma kardeşim nerde yaşıyorsunun yahu…

 17. para kazanmamın bir çok yolu vardır en kolay yolu çalışarak kazanmak diyemeyiz… alın teri zorlar insanı bu da bizlerin işine gelmez… kısa yollar aramaya iter bizleri:

  bizde bu yolda yeni yollar izlemek isteriz
  en kolay para kazanma yolu bir mucit olarak sizlere tavsiyem beyin gücü
  ile yeni iş fikirleri bulmanız veya beyin gücü yüksek olduguna inandıgınız. beyin fikir adamlarıylaaynı masaya oturmanız en mantıklısı olabilir…

  hali hazırda çalışan bir firmanın adı almak yerine kendi adınızı hiç bilinmeyen yeni bir iş fikriyle yeni bir marka oluşturmanız hem de bu alanda yeni bir fikirler belki de kendi alanında dünya da bir ılk olabilme şansınız olacaktır…

  örnegin benim çok projelrim şu an da bile var dünyada ilk olabilecek 5 adet fikrim var ama türkiyede güvenilir yatırımcı bulmak zor iş….0537 039 49 60 genç mucit musa dalbudak henüz geliştiremedim ilerki zamanlarda oda olur…. görüşmek üzere:)

 18. ÖN YARGILARINIZI BİR KENARA BIRAKARAK
  LÜTFEN YAZIMIZIN DEVAMINI OKURMUSUNUZ?
  BU YAZIYI OKUMAK BİZİM GİBİ BİR ÇOK İNSANIN GÜNLÜK YAŞAMINI DEĞİŞTİRDİ !!!
  Yaklaşık 12 Senelik Bir sistem
  Kaptı-Kaçtı Bir Sistem İçin Oldukça Eski
  ABD ‘den Patent Hakkını Almış
  Güvenirlilik,Risk,Uygulanabilirlilik Testlerini Geçerek Onay Belgesi Almış
  Dünya Çapında 5 milyona yaklaşan Üye Sayısı
  Türkiye’de 10.000 civarı Üye Sayısı
  Ve Bu Sayı Hergün Artmakta
  Yanlızca İnternetteki Web Sayfasının Değeri
  4.5 Milyon Dolar Eden Bir Sistem
  Ürün Satışı YOK
  Alt Üye Zorunluluğu YOK
  Saatlerce İnternet Başında Beklemek YOK
  Kayıt Ücreti YOK
  Konferanslara Katılım Zorunluluğu YOK
  Tıklamak YOK
  Reklam Yapmak YOK

 19. süleyman doğan

  EVİNİZDEN GÜNDE 2-4 SAAT AYIRARAK AYDA 1000TL VE ÜSTÜ PARA KAZANMAK İSTERMİSİNİZ ? FİRMAMIZA İNTERNET TABANLI CALISACAK CALISMA ARKADASLARI ARIYORUZ .MEMURLAR EV HANIMLARI EMEKLİLER ÖGRETMENLER ÖGRENCİLER İNTERNETİ KULLABİLEN HERKES BİZİMLE CALISABİLİR .ÖNEMLİ NOT İŞİMİZ SATİŞ VE PAZARLAMA DEGİLDİR DETAYLI BİLGİ İCİN TIKLAYINIZ http://onlineisplatformu.com/hazirpara

 20. İnternetten para kazanmanın bir diğer yolu da AFFİLİTE programlardır… bu alanda yeni bir sektör olan alternatif enerji kaynakları üzerine faaliyet yürüten NEPASUN UG firması bu program sayesinde yüksek karlar sağlamaktadır bilgi için

  http://nepasun.com/affiliate/affiliate/affiliate.php?affiliate_pro_tracking_id=14:5:DE

 21. interntetten para kazanmayla ilgili bende bir site açtım satış ortaklıgıyla para kazanmanın dışında bazı özel makaleler yazdım bi gözatabilirsiniz

 22. arkadaşlar facebook veya twitterda sayfa beğenerek(takip ederek) fazla düşük olmayan paralar kazanabilirsiniz. tek yapmanız gereken üye olup beğenmelere başlamak. 15euro olduğunda ödemenizi alabilirsiniz. gayet büyük bir şirket olduğundan bir riski yok ayrıca para harcamadan kazanabilirsiniz. veya facebook sayfanızın üye sayısını çoğaltabilirsin -sayfayı türkçeleştirmek için google çeviri yi kullanın inanın çok kolay sizde kazanın

  birde bu günlerde Türkiyeden bir alışveriş sitesini
  facebook ta beğen anında hesabında 30 TL alışveriş çeki

 23. internetten para kazanmak isteyenler için benimde bir tavsiyem olacak.burda sadece size verilen görevleri her gün 2 saat yapmanız kazanç sağlamanız için yeterli. merak etmeyin burda herkese uygun görev var ve çalışma saatlerinide siz kendiniz seçiyorsunuz.. detaylı bilgi için eğer link silinmeden yayınlanırsa aşağıdaki linki kopyalayarak adres çubuğunuza yapıştırabilir yada benimle iletişime geçebilirsiniz…
  j.mp/proje-detaylari
  gece_89@hotmail.de

 24. hangi link acaba görünmüyor?

 25. Bu iş bana hem moral , hem kendime güven hem de maddi özgürlük kazandırdı!
  Hamile kaldıktan bir süre sonra işimden ayrılmak zorunda kaldım. Şimdi bebeğim 8 aylık ve onu bırakıp tekrar çalışmaya başlayamıyordum. Sonra bir arkadaşımın sayesinde sıradışı bir iş ile tanıştım ! Evimde her gün 2 saat internete bağlanarak önceden belirlenmiş olan görevimi yapıyorum. Bilgisayar kullanabilen herkesin yapabileceği basit işler. Bu sayede hem para kazanıyorum , hem de kendimi daha verimli hissediyorum. Üstelik bebeğimden ayrılmak zorunda kalmadan ! Bu iş ile herkesin tanışmasını isterim.
  Bu işin diğerlerinden farkları şöyle :
  •İnsanları ikna etmek zorunda kalmadan
  •Satış yapmak zorunda olmadan
  •Pazarlamacı gözü ile bakılmadan
  •Toplantılara misafir getirmeye çalışmak gibi olumsuzlukların olmadığı bu işte evinizden günde 1-2 saat ayırarak performansınıza bağlı olarak ayda 300 – 1500 tl civarında gelir elde edebilirsiniz.
  Aşağıdaki linke tıklayın ve detayların anlatıldığı online bilgilendirme toplantılarına katılın. BENCE ÇAĞIMIZIN İŞSİZLİK SORUNUNA ÇÖZÜM OLACAK ÇOK CAZİP BİR FIRSAT :

  İnceleyin ve kararı kendiniz verin , belki benim gibi birkaç kişiyi daha gün ışığına kavuşturabilirim 🙂

 26. dilek çakılkaya

  evde iş yaparak para kazanmak istiyorum

 27. Geçiminize destek için ek gelir

  Hepimiz biliyoruz ki ülkemizde ister kamu da olsun, ister özel sekterde olsun tüm ücretli çalışanların
  geçinebilmeleri ve faturalarını ödeyebilmeleri için ek bir gelire ihtiyaçları vardır. Firmamızın internet tabanlı
  çalışma platformunda çalışmak üzere sadece internet kullanıcısı düzeyinde bilgiye sahip çalışma
  arkadaşlarına ihtiyacımız vardır. Ev hanımları, öğrenciler, memurlar, hemşireler, asgari ücretliler serbest
  zamanlı ancak disiplinli bir çalışma ile platformumuzda rahatlıkla çalışabilir ve ciddi bir kazanca
  ulaşabilirler. İşimizle ilgilenen arkadaşlarımızın mail adreslerini bildirmeleri halinde işimizin detayları mail
  adreslerine gönderilecektir

 28. Merhaba

  Bilgisayar başında anket doldurarak gelir elde etmek isteyen arkadaşlar için http://www.anketrehberim.com sitesini tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir