Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / iPhone ve iPad İçin Flash

iPhone ve iPad İçin FlashAdobe, Apple kabul etsin ya da etmesin, artık Flash içeriklerinin iOS’lu cihazlarda çalışacağını açıkladı.

Apple, Flash konusunda Adobe ile sürekli bir sürtüşme halinde. Kullanıcılar her ne kadar VideoQ gibi uygulamalarla Flash dosyalarını, videolarını farklı şekillerde izleyebilse de, Adobe tarafından iOS’lu cihazlar için Flash desteği verilmesi apayrı bir olay.

Geçtiğimiz Cuma, Amsterdam’daki IBC ticaret fuarında Adobe iPhone, iPad, iPod gibi iOS’lu cihazları kullanan kullanıcılar için iyi haberini verdi. Artık bu cihazlarda Flash sorunsuz çalışacak. Adobe Flash Media Server 4.5 ve Adobe Flash Access 3.0 yazılımlarını tanıtan Adobe, bu yazılımlar sayesinde Apple kullanıcılarının mobil cihazlarında Flash içeriklerine sorunsuz ulaşabileceğinin müjdesini verdi.
Adobe tarafından yapılan resmi açıklamada “Adobe Flash Media Server 4.5 sayesinde müşterilerimiz artık Flash içeriklerini hem Flash destekleyen mobil cihazlarda hem de iPhone, iPad gibi iOS’lu cihazlarda sorunsuz olarak gösterilmesini sağlayabilecek.” dendi.

Adobe Media Server 4.5, Flash içeriklerini kullacınılara veri akışı (streaming) biçiminde sunuyor. Bu yüzden iOS içerisinde Safari ile siteleri görüntülerken, Safari’nin Flash desteği vermesi gerekmiyor. Ayrıca bu sayede Apple’ın Flash’ta en sevmediği özellik olan “performans düşüşü”nün ve fazla batarya kullanımının da önüne geçiyor.

Tabii şimdilik “sana bana” değil, profesyonellere, şirketlere satılıyor, 4500 dolarlık fiyatıyla Adobe Media Server 4.5.

  Binek Otomobil Satışlarında Rekor ve Yeni ModellerYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir