Anasayfa / Kariyer ve İş / İş Bulmak İçin İlginç Bir Yöntem

İş Bulmak İçin İlginç Bir Yöntemİş başvurularında yüzlerce kağıt doldurup, sonrasında işe alınmamaktan bıkan 23 yaşındaki Kyle Clarke, hayalindeki işe bu şekilde ulaşamayacağını düşündü.İngiltere’de, Newcastle Üniversitesi’nden mezun olan Kyle, kendisini işverenlere farkettirebilmek için farklı bir taktik kullanması gerektiğine karar verdi.

Kendisi adına employkyle.com (Kyle’ı işe alın) adresinde bir web sitesi hazırlayan Kyle, bu site üzerinden tam 15 farklı iş teklifi aldı ve en sonunda New York’tan gelen dijital pazarlama yöneticiliği görevini kabul etti.Kendimi kalabalıktan sıyıracak bir fikre ihtiyacım olduğunu biliyordum ve bu yüzden kendimi açık artırmaya çıkardım” diyen Kyle, sözlerine şöyle devam etti:
“Dürüsttüm ve ne yönde bir kariyer seçeceğime bir türlü karar veremediğimi de hazırladığım sitede belirttim. Site sayesinde potansiyel işverenlerin dikkatini çekerek, bana en uygun işi bulabileceğimi düşündüm. Ancak son kararı vermek herşeyden daha zordu.”

Kyle’ın CV’si, karakteri ve fikirleriyle ilgili bilgi veren internet sitesini 80 farklı ülkeden 4 binin üzerinde ziyaretçi gezdi.Bağımsız girişimcilerden, çokuluslu şirketlere kadar bir çok işveren Kyle’a iş teklifinde bulunurken, New York’daki işi teklif eden şirketin yöneticisi Nadia Tarazi genç adamın sitesinden çok etkilenerek onu şirketine dahil etmeye karar verdi.Habertürk

  C&A 200 personel almayı planlıyor, C&A iş başvurusuYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

2019’da Ücretlere Yapılacak Zam Oranları ve Yeni İK Politikaları

Ekonomik dalgalanmalar kurumsal şirketlerin insan kaynakları politikalarında yeni düzenlemeler yapmasına yol açtı. 2019’da ücretlere yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir