Emlak Haberleri

İş Fikirlerinin Yatırımcı ve Girişimcilerle Buluşacağı Startosphere Projesi

İş Fikirlerinin Yatırımcı ve Girişimcilerle Buluşacağı Startosphere Projesi

Türkiye yeni nesil bir İnternet projesiyle tanışıyor. İnternet tabanlı iş fikirlerinin yatırımcı ve girişimcilerle buluşacağı STARTOSPHERE projesinin lansmanı, Bahçeşehir Üniversitesi’nde yapılacak organizasyonla gerçekleşecek.

Türkiye’nin en detaylı İnternet Sektör Analizi Raporu’nun da sunulacağı lansmanda comScore’un Avrupa Başkan Yardımcısı Mike Read konuk olacak.

Bahçeşehir Üniversitesi ve Lidya Ventures, Türkiye’de yaratılacak “.com” iş fikirlerini, girişimci ya da fikir sahiplerini yatırımcı ve sektör profesyonelleriyle bir araya getirecek yeni bir projeye imza atıyor. Kendi şirketini kurmak isteyen ancak desteğe ve danışmanlığa ihtiyaç duyan fikir sahibi girişimciler bundan böyle Startosphere bünyesinde bir araya gelecek ve fikirlerini yatırım için hazır hale getirecek. Girişimcilere ise desteği konunun Türkiye’deki en uzman isimleri verecek.

Startosphere, 19 Ekim 2011 akşamı saat 19:00’da düzenlenecek bir etkinlikle hazırladığı “Türkiye’de İnternet Sektör Analiz Raporu” lansmanını yapıyor olacak. Bahçeşehir Üniversitesi’nde düzenlenecek etkinlikte, İnternet kullanıcı eğilimlerinin ölçümünde en güvenilir kurumlar arasında yer alan comScore’un Avrupa Başkan Yardımcısı Mike Read ve Türkiye’nin önde gelen İnternet projelerinin girişimcileri yer alacak.
Bahçeşehir Üniversitesi ile Lidya Ventures işbirliğinde kurulan “.com start up” inkübasyon merkezi olan Startopshere’de fikir sahibi İnternet girişimcilerine aralarında Enver Yücel ve Turgut Gürsoy’un da bulunduğu Türkiye’nin en önemli yatırımcı ve işadamları liderlik edecek. Sina Afra, Nevzat Aydın, Ersan Özer,Çağlar Erol, Burak Büyükdemir, Arda Kutsal, Tümay Asena, Sidar Şahin, Tufan Sevinçel gibi sektörün önde gelen İnternet girişimlerinin kurucuları, Startosphere “advisory board” ekosistemi içerisinde yer alacak ve girişimcilerine danışmanlık desteği verecek.

Startosphere nasıl işleyecek?

Türkiye’de bilişim sektörünün öncü isimlerinin ve lider yatırımcılarının bir araya gelerek kurduğu, Lidya Ventures ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirilen Startosphere, her yıl iki kez açılacak olan başvuru süreciyle başlayacak. Başvuru yapan İnternet odaklı iş fikirleri arasından seçilecek 20 projeye, Startosphere yönetim ve danışmanlık ekibinde yer alan Türkiye’nin bilişim alanında en deneyimli isimleri koçluk ve yönlendirme desteği verecek. İnternet odaklı iş fikirlerini yatırımcılar için uygun hale getirmek ve şirketleşmek isteyen girişimcilere danışmanlık hizmetinin yanı sıra yazılım, İnternet erişimi, ofis gibi destekler de sağlanacak. “Be.com Visible” mottosuyla hazırladıkları iş planlarını bireysel ya da kurumsal yatırımcı ve şirketlere sunacak olan Startosphere girişimcileri böylece fikir aşamasından şirketleşmeye kadar her alanda Türkiye’nin en iyi isimleri ile çalışma imkanı bulacak.

Startosphere’e kimler başvurabilir?

İnternet girişimleri ile konusunda yeni iş fikri olan ancak henüz şirketini kurmamış, iş fikrini gerçekleştirmek için şirketini kurmak üzere olan ya da İnternet odaklı şirket kuran ancak sermaye, yönetim, pazarlama ve diğer alanlarda desteğe ihtiyacı olan herkes başvuru yapabilir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu