Anasayfa / Kariyer ve İş / İş Görüşmesinde Nasıl Giyinilmeli

İş Görüşmesinde Nasıl GiyinilmeliBir iş görüşmesinde sizi yalnızca konuşmanızla değil, nasıl göründüğünüz ve davrandığınız ile de değerlendirecekler.

Bu yüzden kıyafet seçiminizi mümkün olan en iyi ilk izlenimi bırakacak şekilde yapmalısınız. Temel kriteriniz, ölçülülük olmalıdır.

Aşırı makyaj, ölçüsüzce sürülmüş parfüm, çok uzun tırnaklar, fazla canlı renkler, frapan bir elbise, büyük ve özentili küpeler ya da platform topuklu ayakkabılar, işvereninizin ölçüsüz biri olduğunuzu düşünmesine yol açabilir.
Profesyonelliğinizi ve titizliğinizi kıyafetinize yansıtın. Bu yüzden görüşmeye giderken ne giyeceğinizin planını bir gün önceden yapın. Giysinizin temiz, ütülü ve lekesiz, ayakkabılarınızın boyalı olmasına özen gösterin.

Ciddiyetinizi yansıtması açısından tercihinizi koyu renkten yana kullanın. Ancak baştan aşağı siyah bir kıyafet de karamsar görünmenize yol açabilir.

Siyah ya da lacivert, sade bir ceketin içine beyaz ya da krem rengi bir bluzu tercih edebilirsiniz. Yaz da olsa desensiz, ince, ten rengi bir çorap profesyonel görünüşünüzü pekiştirecek. Göze batmayan, hafif bir makyaj yapın.

Tırnaklarınızın manikürlü olmasına dikkat edin, ancak parlak ya da koyu renk oje kullanmayın. Saçlarınız uzunsa sade bir toka ile arkadan toplamalısınız. Sade, ama bakımlı bir görüntü, müstakbel işvereninize iş hayatına hazır olduğunuz izlenimini verecek.

  Sabiha Gökçen Havaalanı İş BaşvurusuYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

2019’da Ücretlere Yapılacak Zam Oranları ve Yeni İK Politikaları

Ekonomik dalgalanmalar kurumsal şirketlerin insan kaynakları politikalarında yeni düzenlemeler yapmasına yol açtı. 2019’da ücretlere yapılacak …

2 Yorumlar

  1. Erkekler için takım elbise, bayanlar için etek şart bence. Dediğiniz gibi fazla abartı makyaj, parfüm de olmamalı.

  2. güzel bilgiler paylaşıyorsun takibimdesin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir