Anasayfa / Şirket Haberleri / İş jetleriyle hava taksi hizmeti verecek

İş jetleriyle hava taksi hizmeti verecekİşadamı Deniz Ağırbaş, Cessna Mustang tipi dört kişilik iş jetleriyle hava taksi hizmeti verecek.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne önümüzdeki günlerde hava taksi ruhsatı için başvuracak olan Ağırbaş’a ait Ahu Havacılık, izinlerin alınmasından sonra ticari uçuşlara başlamayı hedefliyor. İlk uçağını geçtiğimiz günlerde ABD’de teslim alan Ağırbaş, iki yıl içinde filosunu 3 uçağa çıkartacak.
Ahu Havacılık
Aynı zamanda pilot olan Deniz Ağırbaş, ilk uçağını 1997’de aldı. Cessna 172 tipi tek motorlu, pervaneli uçağıyla uzun yıllar uçan Ağırbaş, “Bundan sonra Ahu Havacılık olarak amacım iş adamlarına kısa mesafeli uçuşlarda jet performansını uygun fiyatlarla sunabilmek. Mustang, genel havacılığın en büyük imalatçısı Cessna’nın yeni geliştirdiği çift motorlu jet uçağı. Kabini dört kişilik. 1-2 saatlik mesafelerde Mustang çok uygun maliyetlere sahip” dedi.

Cessna Mustang uçaklarının Türkiye’deki ilk kullanıcısı Türk Hava Yolları (THY) oldu. Geçen yıl yaz sonunda iki adet Mustang teslim alan THY, bu uçakları uçuş akademisinde pilot adaylarının jet intibak eğitimlerinin yanı sıra yedek parça taşıma amaçlı kullanıyor. Liste satış fiyatı 3.1 milyon dolar olan Mustang, iki pilot ve dört yolcu kapasiteli. Saatte 630 kilometre hıza çıkabiliyor. Menzili 2 bin 130 kilometre. Çift motorlu jet, İstanbul çıkışlı batıda Frankfurt, doğuda ise Tahran’a kadar uçabiliyor.Hürriyet

  Next & NextStar, uydudan sonra ev aletlerine girdiYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir