Anasayfa / Şirket Haberleri / İş Ortağım Buluşmaları’nın beşincisi İzmir’de gerçekleşti

İş Ortağım Buluşmaları’nın beşincisi İzmir’de gerçekleştiİZMİR’E YATIRIM SÖZÜ
Capital ve Ekonomist dergileri öncülüğünde, Vodafone Türkiye ana sponsorluğunda düzenlenen İş Ortağım Buluşmalarımın 5’incisi İzmir’de gerçekleştirildi. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, İzmir’i stratejik olarak önceliklendirdiklerinin altını çizerken, “Son 2 yılda İzmir’e 96 milyon TL’ye yakın bir yatırım gerçekleştirdik. Ulusal data merkezimizi de burada bulundurmanın gururunu yaşıyoruz” dedi. Toplantının ana konuşmacılarından Doğuş Grubu CEO’su Hüsnü Akhan ise İzmir’e yatırım müjdesi verdi.

İş Ortağım Buluşmaları’nın beşincisi, Capital ve Ekonomist dergileri öncülüğünde, Vodafone Türkiye ana sponsorluğunda İzmir’de gerçekleşti. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray ile Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş’in ev sahipliğindeki toplantıya Doğuş Gnıbu CEO’su Hüsnü Akhan ana konuşmacı olarak katıldı. Toplantıda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ege Genç İşadamları Demeği (EGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Temel Ayçan Şen, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Ender Yorgancılar’ın yanı sıra İzmir iş dünyasının önde gelen isimleri de yer aldı.
“İZMİR STRATEJİK ÖNCELİĞİMİZ”

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, İş Ortağım Buluşmalan’nın amacının, iş dünyasının inovasyonla birlikte rekabetçi bir yapıya kavuşmasını sağlamak ve Türkiye’deki iş dünyasını global rekabete hazırlamak olduğunu söyledi.

Vodafone olarak İzmir’i stratejik olarak önceliklendirdiklerinin altını çizen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, “Son iki yılda İzmir’e 96 milyon TL’ye yakın yatırım yaptık. Ulusal data merkezimizi burada bulundurmanın gururunu yaşıyoruz. Bayilerimizle birlikte toplam 476 kişilik bir istihdamımız bulunuyor. Mağaza sayımız ise 57. Ayrıca, Türkiye Vodafone Vakfı’nın Milli Eğitim Bakanlığı ve AÇEV ile birlikte sürdürdüğü İlk Adım Projesi kapsamında İzmir’de 10 adet ilk adım sınıfı açtık” diye konuştu.

  Geleceğin Elektrikli Otomobil Konsepti: Smart Forvision

DOĞUŞ’TAN YATIRIM MÜJDESİ

Vodafone İş Ortağım Buluşmalarının ana konuşmacısı Doğuş Grubu CEO’su Hüsnü Akhan ise İzmir’e bir yatırım müjdeleri olduğunu, projenin 1-2 ay içinde netleşerek kamuoyuna duyunılacağını açıkladı.

Dünyadaki finansal gerginliğin 2012’de de devam edeceğini öngördüklerini belirten Akhan, “Finansal gerginlik devam edecek olsa bile ekonominin 2008’de olduğu gibi bir dip yapacağını düşünmüyoruz. Türkiye krizden en az etkilenen ülke olmuştu. Bugün ise Türkiye’nin büyümeyi yavaşlatma politikasını doğru buluyoruz. Türkiye’deki kur artışını ise Avrupa ülkelerinin Yunanistan’daki sorunu çözme yolunda ayak diremesine ve bunun da Türkiye’deki mali piyasalara olumsuz etki yapmasına bağlayabiliriz” diye devam etti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise son dönemde İzmir’e yapılan yatırımların kenti cazip bir yatırım merkezi haline getirdiğini söyledi ve “İzmir’in sıçrama yapacağı yer hizmet ve turizm sektörü. Bugün İzmir’de 10 bin dönümlük bir alan hizmet ve turizm sektörünün yatırım yapacağı bir kara parçası olarak yatırıma açılacak” dedi.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir