Anasayfa / Başarılı Girişimcilik Fikirleri / İş planı yarışmasında otizm projesi birinci oldu

İş planı yarışmasında otizm projesi birinci olduİş planı yarışması

MIT Girişimcilik Forumu (MIT EF Turkey) dahilinde gerçekleştirilen ‘İş Planı Yarışması’, bu yıl ilk kez Türkiye’de Toyota Pazarlama (ALJ Group) işbirliği ile hayata geçirildi.

Yarışmanın sonuçlarının paylaşıldığı toplantıda konuşan Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt, yarışma ile dünya devi firmalar arasına girebilecek Türk şirketlerinin tohumlarının atılmasının hedeflendiğini söyledi.
İş planı yarışmasına 3 bin 202 proje ile rekor başvuru gerçekleşti. Başvuruların detayları hakkında bilgi veren Bozkurt, “En fazla başvuru yüzde 24 ile yüksek teknoloji alanından gelirken girişimcilerin yüzde 15’i tarım, yüzde 12’si ise sağlık alanındaki projeleriyle yarışmaya katıldı.” dedi.

Yarışmada birinciliği, otizmli insanların istihdama katılımları ve yazılım şirketlerinin bu kişilerden yararlanmalarını amaçlayan proje kazanarak 50 bin dolarlık ödülün de sahibi oldu. İkincilik ve 15 bin dolar ‘kişiye özel tatil önerileri’ sunmayı hedefleyen projeye verilirken, yarışmanın üçüncülüğünü ‘Mobile 360’ projesi kazandı. Yarı finalist olan 31 ekip arasından 10 finalist ekibin şirket kuruluş masrafları MIT EF Turkey tarafından sağlandı. 340 bin liralık iş planı yarışmasının tamamını Toyota Türkiye finanse etti.

  İş Dünyasına 30 Yeni Kadın Patron GeliyorYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Girişimcilik Yaşı Düşüyor Başarılı Genç Girişimciler

Son yıllarda girişimciliğe adım atanların sayısı artarken “girişimcilik” yaşı da düşüyor. 28 yaşına gelmeden iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir