Anasayfa / Kültür Sanat / İş Sanat, yeni sezona hazır

İş Sanat, yeni sezona hazırİŞ Sanat bu yıl da sezonu, artık geleneksel hale gelen Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BIFO) konseri ile açıyor. İngiliz Barok topluluğu Red Priest ile Joshua Bell yönetimindeki Academy of St. Martin in the Fields, 2 Ka-sım’da başlayacak sezonun öne çıkan konserleri arasında yer alacak. Liszt yorumlarındaki tekniği ile dikkat çeken ve klasik müziğin ilk “YouTube starı” olarak adlandırılan UkraynalI piyanist Valentina Lisitsa, Viyana Oda Orkestrası eşliğinde Türkiye’de ilk kez konser verecek ve gelenekselleşen Yılbaşı Konseri bu sezon da Vienna Clas-sical Players ile gerçekleşecek.

is sanat

Bu sezon da İş Sanat’ta caz ve dünya müziği severleri mutlu edecek bir program var. Müzikteki ustalığı kadar yenilikçi çalışmaları ile adından sıkça söz ettiren John McLaughlin ve uluslararası bir fenomen olan tabla sanatçısı Zakir Hussain, hem arkadaşlıklarının hem de müzikal işbirliklerinin 40’ıncı yılını “Remember Shakti” projesiyle kutluyor. Time Dergisi’nin “Yılın en heyecan verici vokali” olarak nitelendirdiği caz vokalisti Madeleine Peyroux The Blue Room isimli son albümünün en beğenilen parçalarını seslendirecek. Dünya müziği serisinin bu seneki ilk konuğu flamenko ve elektronik müziği en iyi harmanlayan grup olarak gösterilen Chambao. Meksika asıllı sanatçı Lila Downs ve Pedro Almadovar filmlerinin Flamenko sesi olarak da hafızalardan silinmeyen Estrella Morente’nin bulunduğu isimler dünya müziği serisindeki bazı konuklar olacak. Ayrıca Amerika’nın köklü dans topluluğu Limon Dance Company iki muhteşem gösteriyle İş Sanat’ta olacak.
NAZIM, UYAR VE ALİ AYNI SAHNEDE

limon danceYerli isimler de İş Sanat’ın programında unutulmamış. Emre Aydm, Şevval Sam, Funda Arar konserlerinin yanı sıra Volkan Konak ve Sunay Akm bir Karadeniz projesinde bir araya geliyor. Geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz Neşet Ertaş ise özel bir geceyle anılacak. Şiir Dinletilerinde ise bu sezon Nazım Hikmet ve Turgut Uyar’m şiirleri ile Sabahattin Ali’nin hikâyeleri yer alacak. Genç yaşlarına rağmen birçok başarılı konsere imza atmış birbirinden yetenekli dört yıldız adayı ilk resitallerini İş Sanat’ta gerçekleştirecek.

  Malatya'da Aslantepe Açık Hava Müzesi törenle açıldı

Geçtiğimiz yıl erken yaşta yitirdiğimiz İş Sanat’m Sanat Yönetmeni Meriç Soylu’nun adını yaşatmak ve genç yetenekleri sanat hayatındaki ilk adımlarında teşvik etmek amacıyla Soylu yıl itibari ile “Parlayan

Yıldızlar” serisinde sezonun en parlak yıldızına “Meriç Soylu Ödülü” verecek. Kasım ayı etkinlikleri ve “Klasik. Caz. Dans” broşüründe yer alan toplam 22 etkinliğin biletleri 1 Ekim’de satısa çıkıyor. İş Sanat, bu geçtiğimiz yıl olduğu gibi sezonun tüm klasik müzik, caz konserleri ve dans gösterilerini indirimli olarak satışa sunuyor, ayrıca izleyicilerin paketlerini kendilerinin oluşturmalarına imkân sağlıyor…
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Sattım!.. Aldım!.. Müzayede Evlerini Sizler İçin Araştırdık

Müzayededen eser alıp satmak artık çok daha kolay. Online müzayedecilik sayesinde bu alana yönelik ilgi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir