Anasayfa / Şirket Haberleri / İş ve Hayat Dengesinin Kurulması

İş ve Hayat Dengesinin Kurulması



İş ve Hayat Dengesinin Kurulması

Yaklaşık 1 yıldır hizmet veren İŞ’te HAYAT, iş ve hayat dengesinin kurulmasına yönelik paket bir program sunuyor. Pakette yaşam koçluğu, beslenme danışmanlığı ve zihinsel & fiziksel performans koçluğu hizmetleri sunuluyor. Reklamcılık sektöründe uzun yıllar çalışmış olan üç arkadaşın kurduğu İŞ’te HAYAT bugüne kadar 160 kişiye hizmet vermiş.

İŞ’te HAYAT, temelinde koçluk ve danışmanlık olan bir hizmet paketi. Amacı; iş ile hayat dengesini kurarak kişinin tam potansiyelini gerçekleştirmesini desteklemek. Böylece hem iş hem özel yaşamda daha mutlu olunmasını sağlamak. Bu paketle kişinin temel yaşam alanlarındaki (kariyer, ilişki, aile&arkadaşlar, sosyal yaşam, sağlık&kişisel bakım, kişisel&ruhsal gelişim, fiziksel ortam, finans) isteklerine, hedeflerine ulaşmasına odaklanılıyor. Üç arkadaş bir araya gelip İŞ’te HAYAT’ı kurmuşlar.

Hande Akın, Pınar Aksoy ve Nuri İkikardeş’in ortak noktaları üçünün de yıllarca reklam sektöründe çalışmış olmaları. Şu an hepsinin de farklı uzmanlık alanları var. Yaşam koçu, iletişim uzmanı olan Hande Akın Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo-Tv-Sinema Bölümü mezunu. 15 yıl reklam sektöründe çalışmış. Bunun dışında televizyon için de işler yapmış. Şu an beslenme danışmanı olan Pınar Aksoy, reklamcılıktan sonra çeşitli hastane ve diyabet merkezlerinde hastalarla çalışmış. Reklamcılık tarafında da reklamveren tarafında da görev almış olan Nuri İkikardeş 1995 yılında hobi olarak başladığı sporu işi yapmaya karar vermiş. Şimdi başta tenis olmak üzere spor odaklı, zihinsel & fiziksel performans koçluğu yapıyor.




Hande Akın, tanışma hikayelerini şöyle anlatıyor: “2000 yılında reklam ajanslarında çalışmaya karar verdiğimde; bir gazete ilanıyla iş başvurusu yapmıştım. Görüştüğüm kişi o zaman çalıştığım ajansın patronu Nuri İkikardeş’ti. Dostluğumuz zaman içinde usta çırak ilişkisinden çıkıp birbirini geliştiren ağabey kardeş ilişkisine dönüştü. Ve bizi bugün aynı iş ortaklığında birleştirdi. 2002 yılının sonunda ise gene bir gazete ilanına yaptığım iş başvurusu üzerine; o zamanki müşteri direktörüm Pınar Aksoy’la tanıştım. New York’ta birlikte aynı evi paylaştık. İkimiz de hayallerimizin peşinden koştuğumuz için aynı çatı altında; Nişantaşı’ndaki ofisimizde bir araya geldik.“

Her biri kendi uzmanlıkları ile bireyin yaşam alanındaki hedefine ulaşmak üzere çalışıyor. Sağlık ve sağlıklı beslenme söz konusu olduğunda Beslenme Danışmanı Pınar Aksoy eğitim veriyor. Kişinin fiziksel ve zihinsel performansını geliştirmek için Nuri İkikardeş; kişinin sevdiği bir sporla koçluk yapıyor. Kurum içinde spor grupları oluşturuluyor. Yaşam koçu ve iletişim uzmanı olarak Hande Akın da kişinin iletişim, ilişki, kariyer, finans, sosyal yaşam hedefleri için koçluk yapıyor. Ayrıca; paketin içinde seminerler ve workshoplar da var.

  Çift Geyik Karaca Türk Cumhuriyetlerinde Mağaza Açacak

Böyle bir paket hazırlama fikri de işle hayat dengesinin kurulamayışından yola çıkarak hayata geçmiş. Kariyerde yıllarca aynı pozisyonda kalmak, sevilmeyen işleri yapmak, dengesiz, sağlıksız beslenmek, yapılması gerekenleri ertelemek, ilişkilerin yolunda olmaması… Bütün bunlar İŞ’te HAYAT’ı hazırlamak için bahane olmuş.

Üç ay sürüyor

Daha çok çalışan sadakati sağlamak isteyen kurumların, üst düzey yöneticiler İşte HAYAT’ı aldığını belirten Akın, kurumun vizyonu doğrultusunda; iş hedeflerine ekibiyle birlikte ulaşmak isteyen, takım ruhuna önem veren yöneticilerin de bu hizmeti talep ettiğini söylüyor. Ayrıca; bireysel olarak da her meslek grubundan, her yaştan beslenme danışmanlığı ve koçluk hizmeti alan danışanlar mevcut.
İŞ’te HAYAT’ın faydasının başta mutlu olmaya araç olduğunu belirten Akın, bunun yanı sıra paketin;
• İş hayatında ve özel hayatta; daha verimli ve motive olmak
• İş hedeflerine daha kısa sürelerde ve büyük bir sinerji ile ulaşmak
• Kurum içi iletişimin daha sağlıklı ve güçlü olması
• Sağlıklı ve dengeli beslenme bilincinin oluşturulmasıyla; olası hastalıkların önlenmesi
• Fiziksel kondisyonun artması ile daha enerjik bir yaşam
• Sağlıklı ve keyifli ilişkiler
• Odaklanmak, konsantrasyon
• Bakış açılarını zenginleştirerek, farkındalığın gelişmesi gibi faydaları olduğunu söylüyor

Paket, 3 aylık çalışma dönemleri ile başlıyor. Ayrıca; bu 3 ayın içinde eğitimler de organize ediliyor. Hizmet paketinin verimliliğini ölçtükten sonra süreci devam ettirmek isteyenler olduğunu belirten Akın, paketin bireysel ve kurumsal maliyetlerinin farklı olduğunu söylüyor. Paketin içeriğinde yer alan üç uzmanlık alanı da alınabilir. Bir ya da ikisi de tercih edilebilir. İhtiyaç ve taleplere göre değerlendirip bir maliyet oluşturuluyor.




Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir