Anasayfa / Başarılı Girişimcilik Fikirleri / Işıkkent Eğitim Kampüsü Genç Girişimcileri

Işıkkent Eğitim Kampüsü Genç GirişimcileriIşıkkent Eğitim Kampusü Genç Başarı Kulübü öğrencileri Özyeğin Üniversitesi’nin düzenlediği “Asansör Konuşması Yarışması”nda İzmir’i temsil etti.

Özyeğin Üniversitesi ve 4 liseden toplam 33 öğrenci arasından, liseler arası birinciliği Işıkkent Eğitim Kampüsü öğrencileri Ezgi Nur Uzal ve Cansu Ziyrek birlikte paylaştı.

Fikirler yarıştı
Özyeğin Üniversitesi’nin ilk kez geçen yıl Global Girişimcilik Haftası kapsamında düzenlediği Asansör Konuşması Yarışması, bu yıl da yine aynı etkinlik çerçevesinde gerçekleşti. Lise öğrencileri ile Özyeğin Üniversitesi öğrencilerinin birlikte mücadele ettiği yarışmada öğrenciler iş fikirlerini Rektör Erhan Erkut, Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti ve FİBA Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin ve Ajans Başkanı Alemşah Öztürk’ten oluşan “Sanal Yatırımcılara” 60 saniye gibi kısa bir süre içinde anlatmaya çalıştılar. Öğrencilerin performansını değerlendiren jüride ise Yemeksepeti’nin kurucusu Nevzat Aydın, Business Networking Akademi kurucusu Ertuğrul Belen, Özyeğin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Reha Civanlar, JCI İstanbul Başkan Yardımcısı Ali Rıza Durmuş, Mutfak Sanatları Akademisi Kurucusu Mehmet K. Aksel ve Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Merkezi Yöneticisi Özden Anık yer aldı. Lise öğrencileri arasında İzmir Işıkkent Eğitim Kampusü öğrencileri Ezgi Nur Uzal ve Cansu Ziyrek birinciliği paylaşırken yarışmanın genelinde Özyeğin Üniversitesi öğrencisi Barış Mehmet Raday “Motor Taksi” adlı projesiyle birincilik kazandı.

Genç başarı

Işıkkent Eğitim Kampüsü genç girişimcilik çalışmalarını yürüten danışman öğretmen Mehtap Kempton, “Işıkkent Eğitim Kampusü olarak lise öğrencilerimizin bu başarısından dolayı gurur duyuyoruz. Okulumuzda genç girişimciler olarak dört senedir yürüttüğümüz genç başarı kulübü çalışmalarının geri dönüşünü görmekten dolayı sevinçliyiz” dedi.

  Kredi Kartına İtina ile Mezar Kazılır (Akıllı Girişimci)Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Girişimcilik Yaşı Düşüyor Başarılı Genç Girişimciler

Son yıllarda girişimciliğe adım atanların sayısı artarken “girişimcilik” yaşı da düşüyor. 28 yaşına gelmeden iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir