Anasayfa / Şirket Haberleri / İskur Tekstil compact iplik yatırımı için düğmeye bastı

İskur Tekstil compact iplik yatırımı için düğmeye bastıBarışa 100 milyon TL’lik yatırım

Babasının 60’lı yıllarda çeltik ektiği topraklara, şimdi Iskur Grup olarak sanayinin tohumunu ekiyor…

iskur tekstilKAHRAMANMARAŞ’TA kurulu İskur Tekstil Enerji A.Ş. Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’ne 100 milyon TL’lik compact iplik yatırımı için düğmeye bastı. İskur Yönetim Kurulu Başkanı A. Kadir Kurtul, “Bu bölgeye yapmak istediğimiz yatırımların sadece başlangıcı. Eğer süreç beklendiği gibi başarıya ulaşırsa yatırımlarımız entegrasyonu tamamlayacak şekilde devam edecek” dedi. 30 bin metrekaresi kapalı toplam 60 bin metrekare alanda üretim yapacak olan firma, yıllık 10 bin 500 ton compact iplik üretim kapasitesine sahip olacak ve yaklaşık 300 kişiye istihdam sağlayacak.

“SANAYİ TOHUMU EKİYORUZ”
A. Kadir Kurtul, “Başbakanımızın çağrısına kulak verdik, tskur Grup olarak bu yatırım kararı almamızda Barış Süreci’yle birlikte yatırım ortamının iyileşmesi etkili oldu. Yapacağımız yatırımın yöre insanına iş, bölge kalkınmasına da katkı sağlamış olacağız. 60’lı yıllarda Diyarbakır, Karacadağ’da çeltik ekerdik. Bu dönemde oluşan dostlukları, bugünlere kadar getirdik. Deyim yerindeyse dostluklar babadan oğula geçti. Babamın dostlarının oğulları bugün bizim dostlarımız oldular. Bu dostlar sayesinde bölgeyi tanıyoruz. Babamın bir zamanlar tohum ektiği topraklara, biz sanayinin tohumunu ekmeye gidiyoruz. Yatırım için doğru karar verdiğimize inanıyoruz” dedi.

DÜNYANIN EN KALİTELİ PAMUĞU

Kurtul, “Barış Sürcci’yle birlikte çıkarılan, bölgeye sağlanmış yeni teşvikleri bir fırsat olarak gördük. Diyarbakır’a yapacağımız yatırımla Kahramanmaraş’taki mevcut üretimimizin maliyetlerini düşürmeyi hedefliyoruz. Sektörümüz açısından bölgenin diğer bir avantajı ise, tekstilin hammaddesi olan kaliteli pamuğun bu bölgede üretiliyor olmasıdır. Dünyanın en kaliteli pamuklarının üretildiği bir yerde, en kaliteli, en iyi hammaddeyi seçerek daha yüksek kalitedeki bir mamulü daha ucuz bir maliyetle elde etme fırsatını yakalamış olacağız. Bu yatırım bölgeye yapmak istediğimiz yatırımların sadece bir başlangıcı.

Eğer süreç beklendiği gibi başarıya ulaşırsa yatırımlarımız entegrasyonu tamamlayacak şekilde devam edecek” dedi.
Bu Konularda İlginizi Çekebilir

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir