Anasayfa / Kariyer ve İş / İstanbul Finans Merkezi Projesi 50 Bin Kişiye İstihdam Sağlayacak

İstanbul Finans Merkezi Projesi 50 Bin Kişiye İstihdam Sağlayacak

İstanbul’da yeni istihdam olanağı sağlanıyor. toplamda 50 bin kişilik alım yapılması öngörülüyor. İstanbul Finans Merkezi Projesi 4 buçuk milyar dolara mal olarak 50 bin kişiye iş fırsatı sunacak. İstanbul Finans Merkezi projesi dün tanıtılırken, iş müjdesi de geldi. Merkezin 50 bin kişiye istihdam sağlaması öngörülüyor.İstanbul Finans Merkezi projesi genişliyor.Finans Merkezi’ne ek olarak yapılacak ‘özel proje alanı’ için düğmeye basıldı. İçinde çok sayıda iş merkezi, kongre ve fuar alanının yer alacağı özel proje alanı, Finans Merkezi’nin cazibesini artıracak ve merkez için finansman sağlayacak. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, finans merkezi projesi için Dubai, Uzakdoğu ve ABD’deki örnekleri incelediklerini ifade ederken, “Yeni bir konseptle onlardan çok daha iyi olacağız” dedi. 1.7 milyon metrekare alana inşa edilecek proje kapsamında ilk etapta, 800 bin metrekarelik bölümünün finans merkezi olarak tasarlandığını anlatan Bayraktar, şunları söyledi:

‘İhaleye çıktık’

“Bu alanda yaklaşık 3.5 milyon metrekare inşaat yapılacak. Bunun bugünkü hesaplamalarımıza göre maliyeti 4.5 milyar lira, inşaat süresini 3.5 yıl olarak tasarlıyoruz. İlk etapta bankaların ve orada parseli olan özel kurum ve kuruluşların ve Emlak Konut’un yapacağı alan, bu ifade ettiğimiz 800 bin metrekare alandaki altyapının hafriyatı ve altyapı inşaatları için ihaleye çıktık.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir