Anasayfa / Haberler / İstanbul Köprülerinden Geçiş Ücretsiz Olacak

İstanbul Köprülerinden Geçiş Ücretsiz Olacak

Köprülerden Geçiş Ücretsiz Oluyor, Fatih Sultan Mehmet Köprüsünden Geçiş Ücretsiz, Boğaziçi Köprüsünden Geçiş Ücretsiz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, önümüzdeki salı gününden itibaren Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinden geçişin ücretsiz olacağını açıkladı.

Erdoğan, İsmet Paşa Stadyumu’nda düzenlenen AK Parti Kocaeli 4. Olağan İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, İstanbul’un yaşadığı trafik sorununa değindi.Birilerinin bundan rahatsız olduğunu, sıkıntı yaşandığının doğru olduğunu ifade eden Erdoğan, ama dünyanın her yerinde buna benzer şeyler olduğunun bilinmesini isteyerek, meşakkatin insan için olduğunu vurguladı.

Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu:

”Taktik hatalar da olabilir. İnşallah 3 ay buna katlanacağız, 3 ay sonra huzura. Ama 2 yıl sonra 3. Köprü’yü bitireceğiz. Bir taraftan önümüzdeki yıl Marmaray, 29 Ekim’de açılıyor. 2014 yılında inşallah tüp geçiti açıyoruz. Bütün bunları bu iktidar yapıyor. Ama ne yaygaradır, ne yaygara… Şimdi buradan İstanbul’a buradan bir haber, müjde vereyim. O da şu; Salı günü itibariyle köprülerden geçişi ücretsiz yapıyoruz. İnşallah ‘En azından ücret ödemede vesaire bekleme olmasın’ dedik ve ücretsiz yapmaya karar verdik. Bu çalışmalar bitene kadar ücretsiz olarak köprüler çalışacak. Bunu da bir yöntem olarak, oturduk bakanımla konuştuk ve adımı attık, hayırlı olsun.”
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir