Anasayfa / Haberler / İstanbul Üniversitesi Çocuk Üniversitesi İkinci Mezunlarını Verdi

İstanbul Üniversitesi Çocuk Üniversitesi İkinci Mezunlarını VerdiGeleceğin bilim insanlarını yetiştirme ve çocuklara bu yolda yeni kapılar açma amacıyla İstanbul Üniversitesi ve Doğa Koleji işbirliği ile kurulan İ.Ü Çocuk Üniversitesi ikinci mezunlarını verdi.

İlköğrenim 4. sınıf ilen lise son sınıfa kadarki yaş grubundan çocukların katılabildiği İ.Ü Çocuk Üniversitesi, Yüksek Öğrenim Kurumu ve İstanbul Üniversitesi Senatosu onayı ile 2010 yılının Şubat ayında kuruldu.
Bu yıl 15 Temmuz Cuma günü ikinci mezunlarını veren İ.Ü Çocuk Üniversitesi Müdürü Doç. Dr. Gökhan Karabulut törende yaptığı konuşmada: “Üniversitemizde gençler ve çocukların bir araya geleceği yepyeni bir birim açıldı; kapı açıldı. Burada hayatı değişen çocuklar var. Başta rektörümüz Prof. Dr. Yunus Söylet olmak üzere diğer öğretim üyelerimiz de çok mutlu olduk” diyerek, bu eğitimin yüz yıllarca sürebilecek bir eğitim olduğunu dile getirdi.

Törene katılan İ.Ü Çocuk Üniversitesi Avcılar Kampus Sorumlusu Önder Kart da yaptığı konuşmada, hedeflerinin kendini bile adayacak ve gelecekte Nobel Ödülü olacak öğrencileri keşfetmek ve yetiştirmek olduğunu dile getirirken, verilen eğitimin çocuklara uygun bir dille, normal eğitimden fazla bir değişiklik yapılmadan işlendiğini belirtti.

İ.Ü Çocuk Üniversitesi öğrencileri bilim dünyasına attıkları bu önemli adımla mezun olmanın mutluluğunu yaşadılar.

  “Suyu İten” Sertex Zen Nano KumaşYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir