Anasayfa / Emlak Haberleri / İstanbul Zincirlikuyuda Yapılan Rezidans İstanbloom

İstanbul Zincirlikuyuda Yapılan Rezidans İstanbloomİstanbul Zincirlikuyuda Yapılan Rezidans İstanbloom, Yeni konut, ofis ve yaşam merkezi, İstanbloom

Zincirlikuyu’da Esin Yapı tarafından hayata geçirilen ‘İstanbloom’ projesinde 11 farklı tip dairenin kat bahçeleri 20 ile 80 m2 arasında değişiyor. İstanblooom, lüks ofislerinin yanı sıra girişindeki butik çarşısı ve kütüphanesi ile de farklılık yaratıyor. Bünyamin Derman tarafından tasarlanan projenin iç tasarımları da Mahmut Anlar’a ait.

İstanbul’un en işlek bölgesi Zincirlikuyu’da LEED sertifikası kriterlerine uygun olarak inşa edilen Esin Yapı’nın rezidans projesi İstanbloom, kentin tüm dinamizmini hissettiren aynı zamanda da yeşili ile sakinliği ve dinginliği yaşayabileceğiniz bir proje.

İstanbul’un en değerli bölgelerinden Kore Şehitleri Caddesi’nde yeşili ve sessizliği bir arada sunan proje mimarisi ile dikkat çekiyor. Uygun satış koşulları ve çeşitli ödeme seçenekleri ile sunulan İstanbloom, İstanbul’un yeşil binası olarak anılacak. Güçlü bir tasarım ekibine sahip olan proje; mimari ayrıntılar, daire tipleri, doğru kaynak kullanımı, yeşile verilen önem, konfor ve ayrıcalıklı yaşam kriterleri ile donatılmış.

İstanbul’un göbeğinde açan çiçek olarak anılan İstanbloom, 46 katlı yeşil bir gökdelen. 34 konut, 3 penthouse, 3 ofis katı, 2 teknik ve sosyal kat, 4 otopark katı olmak üzere toplam 46 kattan oluşan İstanbloom projesi iç avluları ve kat bahçeleri ile doğadan vazgeçemeyenler için bir alternatif yaratıyor. Projedeki teras büyüklükleri 60m2- 170m2 arasında değişiyor.

LEED Kriterleri’ne Uygun Tasarım
Projenin tasarım aşamasında alınan önlemler, arıtma kriterleri, doğaya uyumlu malzeme kullanımı ve çevreci uygulamaların yanı sıra binadaki tüm ısıtma, klima, soğutma, aydınlatma gibi konularda tasarruflu sistemler seçiliyor. LEED’in bu olmazsa olmaz kriteleri ile projede % 30 su tasarrufu, % 20 enerji tasarrufu, %15 elektrik tasarrufu sağlanıyor.

İstanbloom’da Temel Betonu Tamamlandı, Katlar Dökülüyor
Projenin oturum alanı 7500 metrekare olup, 5 adet bodrum katı bu alan üzerine inşa ediliyor. Bu kütle üzerinde yükselen kulenin kat alanı yaklaşık 900 m2, toplam inşaat alanı ise 77.400 m2.

2011 yılının ilk aylarında kaba inşaatına başlanan İstanbloom projesinde şu günlerde kaba inşaatın %23’ü tamamlandı, önümüzdeki senenin ilk aylarında projenin bitmesi hedefleniyor.

Kaba inşaatın tamamen bitmesi beklenmeden cephe montajına başlanılacağını belirten Proje Müdürü Nusrettin Işık inşaatının tamamen bitirilip teslime hazır hale getirilmesi için hedeflenen tarihin 2013 yılının Nisan ayı olduğunu da belirtti.

 

Istanbloom: İstanbul’un enerjisi yeşlilin dinginliği

Zincirlikuyu’da 14.760m2 arsa üzerinde yükselen yepyeni bir konut, ofis ve yaşam merkezi: Istanbloom

Istanbloom, şehrin en işlek bölgesinde hem kentin tüm enerjisini yansıtan,
hem de kendine has peyzajı ve tasarımı ile sakinliği ve dinginliği müjdeleyen bir proje.

İstanbul panoraması içinde yükselen 34’ü konut, 3’ü penthouse, 3’ü ofis katı, 2 teknik ve sosyal kat, 4 otopark katı olmak üzere, toplam 46 kattan oluşan Istanbloom projesi güvenlikten yeşil alanlara, mini çarşısından, açık havuzuna kadar tüm yaşamsal gereksinimler düşünülerek kurgulandı. Büyükdere Caddesi ve Gayrettepe Metro istasyonu’na 400 mt uzaklıktaki konumu ile benzersiz nitelikler taşıyan Istanbloom, tarzınız ne olursa olsun istanbul’da yepyeni bir yaşam vaat ediyor.
Bir Esin Yapı A.Ş. projesi olan Istanbloom, kurucuları şikret Orman, Metin Esin ve Mehmet Emin Armutçuoğlu’nun Istanbul panoramasına eşlsiz bir siluet armağan etme hayallerinin gerçeğe dönüştüğü bir yapı.
İstanbul kadar katmanlı, onun kadar vazgeçilmez… Istanbloom, saydamlığıyla, hareketli yapısı ile dinamizmi çağrıştıran bir mücevher gibi kent siluetinde ışlıldıyor.

  Varyap Grand Tower'da 349 Bin TL'ye Satılık Daireler

İstanbul kadar katmanlı, İstanbul kadar dinamik, bir o kadar cazibeli, bir o kadar vazgeçilmez… Mimari projesi Bünyamin Derman’a ait olan Istanbloom özgün tasarımı ve hareketli çizgileri ile kentin kalbinden gökyüzüne yükselen eşlsiz bir yapı. 9000 m2 üzerine kurulan, iç içe tasarlanan çişt cidarlı cephesi ile kendi içinde doğal  iklimlendirme sağlayan Istanbloom, iç avluları ve kat bahçeleri ile yeşlili gökyüzüne taşıyor. İstanbul’un tarihsel ve kültürel çeşlitliliğini yansıtan bu özgün siluet İstanbul’un yeni simgesi olacak.

Şehir ortasında Bahçe keyfi

İstanbul’da eşine az rastlanır nitelikte peyzaj tasarımı ile öne çıkan Istanbloom kentin tam ortasında dinamizm kadar doğadan da vazgeçemeyenler için tasarlandı. 5600 m2 yeşlil alanla kuşlatılmış Istanbloom, kendine has peyzaj düzeniyle kentin karmaşasından uzak dingin ve sağlıklı bir çevreye sahip. Koşu ve yürüyüş parkurları, bisiklet yolu, reflekte havuzları, çocuk oyun alanları, kum havuzu, haşta sonu etkinlikleri için düşlünülmüşl mini pazar yeri, bahçe içinde kaşe alanları ile kent ortasında doğanın tadını çıkarabileceğiniz biçimde tasarlandı.

Istanbloom’u çevreleyen yeşil alan içerisinde peyzaj tasarımında kullanılmak üzere en az derecede suya ihtiyaç duyan ıhlamur, erguvan ve gülibrişlim ağaçları tercih edildi.
Çevresel duyarlılıkların hassasiyetle gözetildiği bu görkemli bahçeler yaşamınıza farklı renkler katacak.

Yüksek yüksek bahçelere ev kurduk

Kim demiş yüksek yapılarda açık havanın keyşi çıkmaz diye?
Istanbloom bahçe katlı konut sahiplerine İstanbul’da uçan bahçeler vaat ediyor.
Istanbloom yüksek yapılardan beklenmeyen bir vaadi gerçekleşltiriyor. Kimi katlarda yer alan açık teraslar, geniş ve rahat tasarımlarıyla 4 mevsimin keyşini uzaklara gitmeden evinizden yaşlamanıza olanak sağlıyor. İster konuklarınızı ağırlayın, ister şlezlongunuzda güneşlenin, isterseniz gün batımında İstanbul’un büyülü manzarasını bahçenizden izleyin…

Sonbaharın romantizmi, kışlın yalınlığı, ilkbaharın tazeliği ya da yazın neşlesi… Her kat için tasarlanmış açık veya kapalı yeşlil alan içerisinde konut sahipleri tıpkı bahçeli bir evde yaşlar gibi tüm mevsimlerin keyfini sürebilecek. Üstelik İstanbul manzarası eşlliğinde…

Istanbloom Pasajı: Bir mini çarşı

Eve giderken akşlam yemeği için alışlveriş mi yapacaksınız? Yoksa sofranıza yakışacak çiçekler mi alacaksınız?
Ya da bir kahve içip dostlarla sohbet etmeye ne dersiniz? Istanbloom’a girerken sizi tüm canlılığıyla bir mini mahalle karşlılıyor.
ATM alanı ve kablosuz internet imkânları modern hayatı kolaylaşltırırken; mini marketi, kaşeleri, çiçekçisi, şarküterisi, manavı ile Istanbloom içinde  özlediğiniz mahalle duygusundan uzak kalmayacaksınız.

Sizi düşünmenin binbir yolu

Kışın ortasında yüzmek mi istersiniz?

Yoksa uzaklara gitmeden rahatça spor yapmak mı?
Ya da gün batımında İstanbul’un keyfini sürerken
biraz müzikle rahatlamak mı? Siz ne istediğinize karar verin, gerisini Istanbloom’a bırakın.

Hayatın tadını çıkarmayı hak ediyorsunuz.
Istanbloom içindeki sosyal alanlarda kaliteli bir yaşlamdan bekleyeceğiniz her şeyi sizin için düşündük. Yazın terasta açık yüzme havuzu, içeride kapalı yüzme havuzu, buhar ve masaj odaları, sauna, soyunma odaları ve modern malzemeler ile donatılmış bir spor salonu, bilardo ve masa tenisi imkânı, çocukların eğlenmesi için oyun odası, günün her saatinde keyifli anlar yaşayacağınız müzik ve lounge alanları… Hepsi kendinizi dilediğinizce şımartmanız için tasarlandı. Resepsiyon alanından bina hizmetlerine kadar etkileyici ve işlevsel bir yapıda yaşlamanın binbir avantajı. Eve giderken bir kitap mı seçmek istiyorsunuz? Son dakikada bir parti telaşında mısınız? Yoksa uyandırma servisi mi istersiniz?
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Emlakçı karmaşasına teknolojik çözüm

Emlak hizmetleri Türkiye’de standardının artması gereken alanlardan biri. Teknoloji ve online çözümler L bunu hızlandırabilir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir