Anasayfa / Emlak Haberleri / İstanbul’un 7 finans bölgesinde yatırım yapabileceğiniz konut ve ofis projeleri

İstanbul’un 7 finans bölgesinde yatırım yapabileceğiniz konut ve ofis projeleriİstanbul’un Avrupa ve Anadolu yakalarında 7 bölge finans merkezi olarak belirlendi: Avrupa’da Kağıthane, Büyükdere-Levent-Maslak, Topkapı-Maltepe-Bayrampaşa ve Yenibosna; Anadolu’da ise Ataşehir, Ümraniye ve Kartal…

konut ve ofis projeleriİSTANBUL’U uluslararası finans merkezi yapmaya yönelik çalışmalar sürüyor. Bu doğrultuda Ataşehir’in yanı sıra 6 bölgeye daha yatırım yapılacak.

“İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Strateji Belgesi” çerçevesinde İstanbul Uluslararası Finans Merkezi (İFM) organizasyon yapısı içerisinde altyapı komitesi oluşturuldu. İstanbul’un fiziksel ve teknolojik altyapısının güçlendirilmesi için yapılması gerekenleri belirleyen komite ve altyapı komisyonları, geçtiğimiz haftalarda hazırladığı raporu bitirdi.

İFM ALTYAPI KOMİTESİ

İFM Altyapı Komitesi’nin başkanlığına İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden Adem Baştürk getirildi. İstanbul Uluslararası Finans Merkezi (İFM) projesi için belirli bir bölgeye odaklanmama kararı alan komite ve çalışma grupları, 7 bölgeyi finans merkezi olarak belirledi. “İstanbul genelinde yapılacak tüm çalışmalar İFM projesini de destekleyecektir” denilen raporda, fi-nansal kuruluşların kümeleneceği ve çalışanlarının ikamet edeceği bölgelerde gerekli ofis ve konut stokunun da oluşturulması gerektiği vurgulanıyor.

5 yıllık ulaştırma mastır planı çerçevesinde İstanbul’un yurtiçi ve yurtdışı bağlantıları etkin ve hızlı bir ulaşıma imkan sağlayacak şekilde yapılandırılacak. Şehir içi ulaşım (hava-deniz-kara-raylı sistem) projeleri tamamlanarak, özellikle havaalanı ile kent merkezleri bağlantıları farklı ulaşım sistemleriyle entegre edilecek.

İFM Altyapı Komitesi, Avrupa Yakası’nda Yenibosna Basın Ekspres Yolu ve Bağcılar’ın (Güneşli) potansiyel finans sektörü alanları olarak ön plana çıktığını belirledi. Anadolu Yakası’nda ise Altunizade, Kozyatağı, Ümraniye, Kavacık ve Kartal’da da finans sektörü yatırımlarının geliştiğini ortaya kondu.

İşte İstanbul’da belirlenen 7 finans bölgesi ve o bölgelerde yatırım yapabileceğiniz konut ve ofis projeleri…

YENİBOSNA

Yenibosna-Basın Ekspres Yolu’nda hala çok sayıda ofis ihtiyacı var. Havalimanı, kongre ve fuar alanları, raylı sistem ve met-robüs bağlantıları sayesinde kolay ulaşım sağlanan bölgede, İstanbul Çevre Düzenlemesi Plaııı’nda da “birinci derece merkez” olarak işaretli. Niteliksiz konut stoku fazla olan bölgede, çok sayıda yeni konut projesi var. İşte bölgede satışı devam eden projelerden bazıları:

Güneşli Park Residence
Babacan Yapı tarafından 4 bin 520 metrekare arazi üzerinde inşa edilen Güneşli Express Residence projesinde 19 katlı tek blokta 158 daire bulunuyor. 32.85 ile 326.81 metrekare arasında stüdyo, 1 + 1,1.5+1, 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri sunulan projede fiyatlar 139 hin ile 658 bin TL arasında değişiyor. Peşinat ödedikten sonra 2 yıl taksitle ev sahibi olabilirsiniz.

İstwest
Fer Yapı’nın Basın Ekspres Yolu üzerinde inşa ettiği İstvvest projesi, 14 adet blokta 40 adet rezidans, 512 adet konut ve 73 adet ticari alandan oluşuyor. 55 ile 133 metrekare arasında 1 + 1, 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri sunulan projede fiyatlar 317 bin ile 943 bin TL arasında değişiyor. Yüzde 10 peşin alım indirimi yapan firma, aylık 0.84 faiz oranıyla 60 ay vade seçeneği sunuyor.

Corridor
Sur Yapı’nın İstanbul Güneşli’de inşa ettiği Corridor projesi, 18 katlı 2 blok ve 6-8 kat arasında değişen 5 bloktan oluşuyor. 505 konut ve cadde mağazası kon-septinde 53 dükkan bulunan projede, 42 ile 337 metrekare arasında stüdyo, 1 + 1, 2+1, 2+1 bahçeli, 3+1, 3+1 bahçeli ve 4+1 daire seçenekleri sunuluyor. Fiyatları 166 bin ile I milyon 188 bin TL arasında değişiyor. Bu fiyatlar üzerinden tanıtıma özel yüzde 10 indirim uygulayan firma, peşin alımlarda yüzde 5 indirim daha yapıyor.

KAĞITHANE

Kağıthane’deki Cendere Yolu son yıllarda en hızlı dönüşüm yaşanan bölgele- g rin başında geliyor. Merkezi iş alanına 3 (MtA) yakın olması bölgeyi ön plana çıkarıyor. Ofis bölgesi olmamasına rağmen bölgede birçok yeni ofis projesi üretiliyor…

Nurol Tower
Nurol GYO’nun Çağlayan’da 30 katlı tek blok halinde inşa ettiği Nurol Tower’da 243 ev (home) ofis bulunuyor. 73 ile 193 metrekare arasında farklı büyüklüklere sahip ev ofislerin metrekare fiyatı 5 bin ile 7 bin 500 dolar arasında değişiyor. Projede, isteyen 1 + 1 daireleri 2+1’e çevirebilecek. 2014 yılında sahiplerine teslim edilecek olan projeden yüzde 25 peşinat ve 120 ay vadeyle ev sahibi olmak mümkün.

Papirüs Plaza
Mesa&Ferko ortaklığının Kağıtha-S. ne’de 19 bin 785 metrekare arazi üzerin-^ de inşa ettiği 13 katlı Papirüs Plaza’da ¡I 158 bağımsız ofis bulunuyor. 159 ile 4 a bin 907 metrekare arasında farklı büyüklüklerde ofis seçenekleri sunulan projede, metrekare fiyatları 3 bin 475 dolardan başlıyor. Ofis teslimleri bu ay içinde yapılacak projede, en küçük ofisin fiyatı KDV hariç 552 bin dolar.

BÜYÜKDERE-LEVENT-MASLAK

İstanbul Menkul Kıymetler Borsa-sı’nın yanı sıra özel bankaların birçoğunun yönetim merkezleri bu bölgede. Merkezi iş alanı (MİA) olarak tanımlanan bu hat İstanbul’un en prestijli bölgelerinden biri. 1.1 milyon metrekare A sınıfı ofis stoku bulunan hatta yeni ve nitelikli ofis ve konut projeleri de üretiliyor. En büyük sorunu trafik sıkışıklığı. İş dünyasının kalbi sayılan bölgeden metro 1 hattının geçmesi ulaşımı bir nebze olsun □ rahatlatıyor…

vadi İstanbul
Artaş Grup, Aydınlı Grup ve Kele-şoğlu İnşaat’ın Ayazağa’daki Vadi İstanbul projesinde teras evler, rezidans-lar, ofisler, alışveriş caddeleri, kafeler, oteller ile alışveriş merkezleri ve eğlence alanları bulunuyor. 424 bin metrekarelik arazi üzerine inşa edilecek projede 3 bin konut, 55 bin metrekarelik alışveriş merkezi, 700 metre uzunluğunda cadde üzerinde yer alan mağazalar, restoranlar, 240 bin metrekare ofis alanı ile 4 ve 5 yıldızlı otellere yer veriliyor. 8 blokta bin 111 konutun yer alacağı ilk etapta 70 ile 305 metrekare arasında 1 + 1’den 5 + 1’e kadar farklı daire seçenekleri sunuluyor. Fiyatları ise 352 bin ile 1 milyon 882 bin TL arasında değişiyor. Yüzde 25 peşinat ödeyip, aylık 0.79 faizle 60 ay ya da 0.82 faizle 120 vadeli kredi kullanarak ev sahibi olmak mümkün.

Maslak 1453
Ağaoğlu’nun Maslak’taki 341 dönüm arazi üzerine inşa ettiği Ağaoğlu Maslak 1453 projesinde 4 bin 800’ü konut olmak üzere 5 bin 300 bağımsız bölüm bulunuyor. 55.14 ile 387.89 metrekare arasında farklı büyüklerde stüdyo, 1+1, 1.5+1, 2+-1, 2.5+1, 3+1, 3.5+1, 4+1 ve 4.5+1 daire seçenekleri sunulan projede fiyatlar 277 bin ile bir milyon 19 bin TL arasında değişiyor. Yüzde 10 peşinat ve yüzde 10’luk iki ara ödemeyle aylık 0.79 faizli 60 ay ya da yüzde 0.82 faizli 120 ay vadeli kredi kullanarak ev sahibi olmak mümkün.

Qent İstinye
Sabancı Holding iştiraki Dilek Gayrimenkul ve TOYABİGG ortak girişiminin lstinye’de 22 daireden oluşan Qent İstinye projesi az katlı üç bloktan oluşuyor. 75 ile 400 metrekare arasında 1 + 1, 2+1. 3+1 ve 4+1 daire seçenekleri sunulan projenin metrekare satış fiyatları 10 bin euro’dan başlıyor. Projenin sosyal donatı alanlarında kapalı ve açık yüzme havuzları, spor merkezi, gym, sauna ve buhar odası bulunuyor.

TOPKAPI-MALTEPE-BAYRAMPAŞA

Merkezi konumu, yeni konut ve AVM yatırımları, ulaşım bağlantıları ve toplu taşıma imkanları bölgeyi ön plana çıkarıyor. İstanbul Çevre Düzen Planı’nda MİA bütünleşme bölgesi olarak planlanıyor. Ofis bölgesi olmayan ve düşük nitelikli konut stoku bulunan bölgede uzun vadede dönüşüm olması kaçınılmaz.
Topkapı-Maltepe-Bayrampaşa hattında oldukça büyük parseller bulunuyor…

Platform Merter
Eroğlu Gayrimenkul’ün 20 bin metrekare arazi üzerinde Platform Rezidans ve Platform Suites olmak üzere 2 kule ile Fashion-park’tan oluşan Platform Merter projesi, moda ve ticareti bir araya getirecek. Avrupa’nın moda ve ticaret temalı merkezi olarak planlanan Fashionpark’ta defile ve sergi alanları, showroom’lar, restoran, kafe ve sosyal alanlar bulunuyor. 1+1’den 5+1 penthouse’lara kadar farklı daire seçenekleri sunulan projede fiyatlar 430 bin ile 1 milyon 200 bin TL arasında değişiyor. Sosyal donatı alanları arasında concierge (konsiyaj) hizmetleri, sauna, yüzme havuzu, spa, Türk hamamı, alışveriş birimleri ve 24 saat güvenlik bulunuyor.

Beyaz Residence
Beyaz İnşaat’ın 10 dönüm arazi üzerine inşa ettiği Beyaz Residence Topkapı 1 projesinde 124 konut bulunuyor. 115 ile 172 metrekare arasında 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleri sunulan projede fiyatlar 460 bin ile 700 bin TL arasında değişiyor. Yüzde 30’unu peşin ödeyip kalan bakiye için banka kredisi kullanarak ev sahibi olmak mümkün. 2 bin 500 metrekarelik peyzaj alanı ve açık-kapalı otopark bulunan projede iki kapalı yüzme havuzu, sauna, fitness salonu, güvenlik, amfi tiyatro gibi sosyal donatı alanlarına yer verilmiş.

  Galataport projesi Galata semtinin yıldızını tekrar parlattı

ATAŞEHİR

Ataşehir, yeni kurulacak finans merkezine en yakın bölge. Ataşehir Finans Merkezi projesine ev sahipliği yapacak bölgede, üst düzey hizmet sektörü ve nitelikli konut alanları oldukça fazla. Kadı-köy-Kartal Metrosu ile bölgeye ulaşım alternatifleri de artmış durumda…

Palladium Tower
Tahincioğlu GayrimenkuPün Ataşe-hir’de inşa etmeye başladığı 43 katlı Palladium Tower projesinde 180 ile bin 350 metrekare arasında farklı büyüklüklere sahip ofis seçenekleri sunuluyor. Tam kat ya da 6 ofise kadar bölünebilen modüler yapıya sahip projede satış fiyatları 890 bin ile 1.5 milyon dolar arasında değişiyor. Toplam 55 bin metrekare kiralanabilir alan bulunan projede, 150 kişi kapasiteli fuaye alanı ve 11 toplantı ve seminer salonu, kafeterya, spor salonu, market, kırtasiye, lostra salonu, kuru temizleme, kuaför ve 170 metre yükseklikte İstanbul Lounge yer alıyor.

Andromeda Plus
Ağaoğlu lnşaat’ın Ataşehir’de inşa ettiği 398 konutluk Andromeda Plus projesinde 77.83 ile 286.46 metrekare arasında 1 + 1, 2+1, 3+1,3+1 dubleks ve 4+1 daire seçenekleri sunuluyor. Fiyatları 568 bin ile 2 milyon 287 bin TL arasında değişiyor. Projeden yüzde 10 peşinatla ev sahibi olmak mümkün. Yüzde 30’luk konut bedeli Haziran 2013’te ödenip, kalan kısım için banka kredisi kullanılabiliyor.

Metropol İstanbul
Varyap-Gap İnşaat Ortak Girişi-mi’nin Doğu Ataşehir’deki 99 dönüm arazi üzerine inşa ettiği Metropol İstanbul, üç yüksek bina, bin 500 bağımsız ünite ve 400 metre uzunluğunda bir çarşıdan oluşuyor. Rezidans, ofis, alışveriş merkezi, eğitim kurumu ve rekreasyon alanlarına yer verilen projede 908 konut, 300 ofis ve 350 mağaza yer alıyor. 48 ile 252 metrekare arasında farklı daire seçenekleri sunulan projede, konutların bulunduğu B blokta fiyatlar 360 bin ile 1 milyon 580 bin TL arasında değişiyor. Ev ofislerin bulunduğu C blokta ise fiyatlar 340 bin ile 1 milyon 400 bin TL arasında. Projeden yüzde 25 peşinat, aylık yüzde 0.79 faizle 60 ay ya da aylık yüzde 0.81 faizle 120 ay vadeyle kredi kullanarak ve sahibi olmak mümkün.

Brandium Ataşehir
Emay İnşaat ve Erko Şirketler Gru-bu’nun 70 bin metrekarelik arazi üzerine inşa ettiği Brandium Ataşehir projesinde 3 blokta bin 150 konut bulunuyor. 1+0, 1+ 1,1.5+1, 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri sunulan projede fiyatlar 263 bin ile 2 milyon 234 bin TL arasında değişiyor. Yüzde 50 peşin ve kalan yüzde 50 bakiyeyi 30 ay sıfır faizle ödemeniz mümkün. Yüzde 75 banka kredisi kullanarak ve yüzde 25 peşinatı da evinizi teslim aldığınızda ödeyebilirsiniz.

ÜMRANİYE

Son 10 yılda önemli bir dönüşüm geçiren Ümraniye’de, katılım bankalarının merkezleri faaliyet gösteriyor. Bölgede 390 bin metrekarelik A sınıfı ofis stoku ve yeni konut projeleri de var. Uygun ofis kiraları, nitelikli konut alanları ve AVM yatırımları bölgenin cazibesini artırıyor. Ümraniye’den geçecek Dudullu-Üsküdar Metro’sunun trafik sıkışıklığına çözüm olması bekleniyor…

Emaar Square
Emaar Properties’in Libadiye’deki 66 dönüm arazi üzerinde inşaatına başladığı rezidans, konut, AVM ve ofis projesinin ismi değiştirildi. Daha önce Boule-vardi İstanbul olarak anılan projenin yeni ismi Emaar Square oldu. Önümüzdeki hafta satışa çıkacak olan projede 35 ile 400 metrekare arasında 1 + 1’den 5+1’e kadar farklı daire seçenekleri var. tçinde otel, konutlar, ofisler, meydanlar, eğlence merkezleri ve hayvanat bahçesi gibi entegre bir yaşam alanı barındıracak olan projenin metrekare fiyatının 3 bin 500 ile 4 bin 500 dolar arasında açıklanması bekleniyor.

Çamlıca Masalı Konakları
Selimoğlu Group’un Üsküdar Küçük-çamlıca’daki 10 bin 600 metrekare arazi üzerine inşa ettiği Çamlıca Masalı Konutları, site konseptinde 11 bağımsız villadan oluşuyor. 800 metrekarelik villaların metrekare fiyatı 6 bin dolardan başlıyor. Her villanın altında dört araçlık otopark yeri bulunuyor.

Akkom Ofis Park
Eroğlu Inşaatin Ümraniye’deki inşa ettiği A sınıfı ofis park projesi Akkom Ofis Park’ın 5 bloğunda 90 bin metrekare kiralanabilir alan bulunuyor. Ofis blokları ve ofis kullanıcıları için profesyonel mülk yönetimi hizmetleri verilmesi planlanıyor. Projenin ilk bloğu genel müdürlük binası olarak Albaraka Türk tarafından satın alındı. 600 ile bin 600 metrekarelik kat alanları bulunan diğer kulelerdeki ofislerin kiralama süreci ise devam ediyor.

KARTAL

İstanbul Çevre Düzeni Planı’nda birinci derece merkez olarak planlanan Kartal, sanayiden hizmet sektörüne ve konut alanlarına büyük bir dönüşüm potansiyeline sahip. Kadıköy-Kartal Merto-su’nun hizmete açılması bölgeye ulaşımı da oldukça rahatlattı. Avrupa’nın en büyük adliye binasının önümüzdeki ay hizmete gireceği bölgede son yıllarda hızla yeni konut ve ofis projeleri de yükselmeye başladı…

Mai Residence
Fer Yapı’nın Kartal’da iki blok halinde inşa ettiği Mai Residence’ın 14 katlı sarı bloğu ev ve ev-ofis, 35 katlı turuncu bloğu ise 1 + 1 dairelerden oluşuyor. 65 ile 273 metrekare arasında 1 + 1, 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri sunulan projede S fiyatlar 236 bin TL’den başlayıp 390 bin TL’ye kadar çıkıyor. Yüzde 10 indirim S’ uygulanan projeden yüzde 1 peşinat ödeyip aylık 0.59 faiz ve 60 ay bin 570 TL taksitle ev sahibi olmak mümkün.

Monumento Kartal
Kuzeyyıldızı Gayrimenkul Geliştirme ve lnşaat’ın Monumento Kartal projesi 42 rezidans, 90 ev ofis ve 4 ticari alandan oluşuyor. 73.16 ile 141.18 metrekare arasında farklı büyüklüklerde rezidans ve home ofis seçenekleri sunulan projede, fiyatlar KDV hariç 306 bin TL’den başlıyor. Kat bahçeleri ve kapalı yüzme havuzu mevcut.

Lapis Han
Gürallar Grubu’nun Kartal metro istasyonu çıkışında inşa ettiği Lapis Han projesinde 57 ile 2 bin metrekare arasında farklı büyüklüklerde 160 ofis seçeneği sunuluyor. 2 bin 500 metrekare ticari alana yer verilen projede, ofislerin metrekare fiyatları 4 bin 200 TL’den başlıyor. Fitness salonu, sauna, squash, kapalı yüzme havuzu, mini golf sahası, kreş ünitesi, etüt ünitesi, lounge, yetişkin oyun alanları ve vitamin bar gibi sosyal donatı alanlarına da yer verilmiş.

DAP Tango Kule
DAP Yapı’nın Kartal’da inşa ettiği Tango Kule’de ağırlıklı olarak 43 ile 79 metrekare arasında stüdyo ve 1+1 daire seçenekleri sunuluyor. istenildiğinde daireler birleştirilerek 2+1, 3+1 ve 4+1’e dö-nüştürülebiliyor. Fiyatlar 186 bin ile 399 bin TL arasında değişiyor.

Kartal Kule
EA lnşaat’ın 5 bin 200 metrekare arazi üzerine inşa ettiği Kartal Kule projesinde 205 ofis bulunuyor. 55 ile 133 metrekare arasında değişen ofislerin fiyatı 330 bin TL’den başlıyor. Yüzde 30 peşinat ödeyip 36 ay vade farkı ödemeden ofis sahibi olmak mümkün. Her katta iki toplantı odası, otopark ve güvenlik sistemleri bulunan projede, ek olarak kartlı geçiş sistemi, parmak izi, retina tarama cihazlarına yer verilmiş.

Ofisim İstanbul
Özkartallar ve Yapı Yatırım’m Kartal’daki ortak projesi Ofisim İstanbul’un üçüncü ve son kulesi de satışa çıktı. Ofisim İstanbul’un üçüncü kulesinde ikisi -§ 180, diğer ikisi 185 metrekare olmak üzere her katta 730 metrekareye ulaşan ofis ğ alanları bulunuyor. Blok satış anlaşması Ü isteyen finans şirketleri, projede satışa ° açık 25 ofis kalmasına neden oldu. Ofislerin metrekare satış fiyatı ise 5 bin 200 TL. Toplantı odalarına da yer verilen son kuleyi blok olarak alacak olan şirket, 200 araçlık özel otopark alanına ve teras katındaki restorana da sahip olacak.

Hukukçular Towers
Kılıçoğlu ve Delta Yapı’nın Kartal’da inşa ettiği Hukukçular Tovversın 18 katlı tek bloğunda 104 ofis ve ev ofis bulu-_ nuyor. 75 ile 290 metrekare arasında t farklı büyüklüklerde l+0evofisşeklin-* de tasarlanan dairelerin kat ve yönlere ç göre metrekare kiralama bedeli 20 do-§ lardan başlıyor.

BÜLENT EKİMCİ / PARA
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Emlakçı karmaşasına teknolojik çözüm

Emlak hizmetleri Türkiye’de standardının artması gereken alanlardan biri. Teknoloji ve online çözümler L bunu hızlandırabilir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir