Anasayfa / Haberler / İstanbul’un Fethi’ne Özel Üretilen 60 Bin TL Değerinde Dolmakalem

İstanbul’un Fethi’ne Özel Üretilen 60 Bin TL Değerinde Dolmakalem1453 İstanbul’un Fethi temalı üç farklı koleksiyonda üretilen ve satışa sunulduğu gün 20 adet ayırtılan dolmakalemlerin en ucuzu 2 bin 700, en pahalısı 26 bin Euro. En üst modelde sadece 5 adet üretim yapıldı 26 bin Euro

Dünyaca ünlü lüks saat ve kalem markalarını müşterileri ile buluşturan Art Gioia ile ünlü İtalyan kalem üreticisi OMAS, “1453, İstanbul’un Fethi” adını verdiği kalem serisinde üç farklı kategoride kalem üretti. Geleneksel el işçiliğiyle modern teknolojiyi birleştiren kalem serisinde İstanbul’un fethinde önemli rolü olan Osmanlı topundan esinlenildi. 1453 temasıyla oluşturulan üç koleksiyonun ilkinde fetih yılına ithafen 1453 adet üretim yapıldı.
Toplam 1000 tane üretilen pistonlu dolmakalemler 2 bin 700 Euro, roller ball olarak tasarlanan 453 adeti ise 2 bin 500 Euro olarak fiyatlandırıldı. İkinci koleksiyon İstanbul’un fethedildiği güne ithafen 29 adet, pembe altından ve gövdeleri siyah mineyle bezenerek üretildi. 20 pistonlu dolmakalem 19 bin Euro, 9 roller ball ise 18 bin Euro olarak fiyatlandırıldı. Üçüncü ve en üst model ise fetih ayına ithafen sadece 5 adet üretildi. Gövdesi kızıl mineli olan ve sadece pistonlu dolmakalem olarak üretilen serideki bu modelin fiyatı ise 26 bin Euro. Bu kalemler Türkiye’de sadece Arte Gioia’nın Akmerkez ve İstinye Park butiklerinde satışa sunuldu. Kalemler satışa sunulduğu ilk günde 20 kişi tarafından sipariş edildi.

DOKÜMAN TOPLADIM
İtalya’nın Bolonya şehrinde 85 yıldır kalem üretimi yapan OMAS’ın tasarımcısı Flaminia Angelone, İstanbul’un Fethi’ni yansıtabilmek için çok sayıda tarihi belge, görüntü ve röprodüksiyonu inceledi. En çok Osmanlı topundan etkilendi.

  Konteyner Limanı Asyaport 2013 Yılında BitiyorYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir