Anasayfa / Emlak Haberleri / İstanbul’un Yatırım Yapılacak Yeni Popüler Caddeleri

İstanbul’un Yatırım Yapılacak Yeni Popüler CaddeleriHalkalı’yı Sefaköy’e bağlayan Halkalı Caddesi çehre değiştiriyor. Bölge eski fabrika arsaları sayesinde markalı konut üreticilerinin radarına girdi. Caddenin çevresinde çok sayıda markalı konut projesine start verilmiş durumda…

KÜÇÜKÇEKMECE ilçesine bağlı Sefaköy Mahallesi’ni Halkalı’ya bağlayan “Halkalı Caddesi”, devamındaki Halkalı Meydanı şu sıralar adından sıkça söz ettiren bölgelerin başında geliyor. Halkalı Caddesi hem üzerinde hem de çevresinde yer alan eski fabrika arsaları sayesinde markalı konut üreticilerinin radarına girmiş durumda.

Bölgede en son Saruhan Grubu’na ait 30 dönüm büyüklüğündeki eski Alo-Mintax Fabrikası’nı satın alan Artaş İnşaat, bu arazi üzerinde 600 konuttan oluşan Avrupa Konutları Atakent-4 projesine start verdi. Artaş İnşaat, projenin hemen karşısında, yine Halkalı Caddesi üzerinde yer alan bazı parsellerin sahipleriyle anlaştı. Firmanın Başkanı Süleyman Çe-tinsaya, bölgede birçok başka parsel için görüşmelerin devam ettiğini de belirtiyor. Avrupa Konutları’nm yeni anlaştığı parsellerin üzerinde, “İstanbul’un yeni Bağdat Caddesi” ifadesi dikkat çekiyor. Bu slogan, Avrupa Konutları’nm bölgeye verdiği önemi gösteriyor.

Halkalı Caddesi

ATIL FABRİKA ARAZİLERİ

Halkalı Caddesi üzerinde yer alan ve inşaatçıların dikkatini çeken bazı arsalar şunlar: Borusan Mannes-mann’m (yaklaşık 70 dönüm) fabrikası, Karbosan fabrika arazisi, De-sa Deri arsası (7 dönüm), Özdelen Metal arsası (10 dönüm), açık oto pazarı arsası (yaklaşık 18 dönüm), eski bakanlardan ve Trabzonspor onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’a ait Tek-Art Holding’in arsası (yaklaşık 40 dönüm)… Bölgede, emekli OYAK mensuplarının, yıllar önce kooperatif mantığıyla hayata geçirdiği Oyak 1 ve Oyak 2 siteleri de kısa-orta vadede dönüşüme girecek parseller olarak dikkat çekiyor.

METREKARESİ 4-7 BİN TL

Re/Max Abc Gayrimenkul Danışmanı Ali Öztük, Halkalı Caddesi ve Halkalı Meydanı projelerinde metrekare birim fiyatlarının 4-7 bin TL aralığına, Küçükçekmece sahil bölgesinde konuşulan rakamların ise 10 bin TL’nin üzerine çıktığına işaret ediyor.

Küçükçekmece sahilinde, 2-3 dönümden başlayan parsellerdeki butik kentsel dönüşüm projelerinde de, konutların metrekare birim fiyatlarının 7-8 bin TL seviyelerinde olduğunu vurgulayan Öztürk, “Bölgede birçok eski sahil sitesi ve blok, kentsel dönüşüm görüşmelerine odaklanmış durumda. Hatta sahil bölgesi o kadar cazip ki, firmalar ‘ada bazlı’ projeler geliştirmek üzere görüşmeler yapıyor” şeklinde bilgi veriyor.

METRO İLE DEĞERLENECEK

Halkalı-Atakent kısmında yapımı devam eden metro hattının faaliyete geçmesi ile fiyatlarda ayrıca bir artış yaşanacağı da ifade ediliyor. Halkalı, sadece büyük proje yatırımları için değil ulaşım entegre istasyonu olmasıyla da büyük kamusal yatırımlara olanak sağlayan bir bölge olarak dikkat çekiyor. Marmaray hattının Avrupa yakası inşaatının tamamlanması ile birlikte Halkalı, gerek Yenikapı’dan aktarma yapıp gelen, gerekse Gebze’den gelen hattın son istasyonu olacak. Öte yandan, Halkalı ile üçüncü havalimanı arasında da bir raylı sistem hattı planlanmakta. Bu şekilde Marmaray’dan gelenlerle Ankara’dan gelen hızlı tren yolcuları üçüncü havalimanına ulaşabilecek. Söz konusu hat, Halkalı entegre istasyonunda hem Marmaray hem de Yenikapı-Havalimam-Kirazlı metrosu ile birleşecek.
İstanbul’un yeni prestij caddesi haline gelmeksi beklenen Halkalı Caddesinde hızla yükselmekte olan yeni projelerden bazıları şunlar…

MNG BLUE BOUTIQUE

MNG Holding tarafından Halkalı Caddesi üzerinde geliştirilen proje, 14 bin 300 metrekare arsa üzerinde 266 konut ve altı ticari üniteden oluşuyor. Projede 51 ila 155 metrekare büyüklüğe sahip, 1+0, 1 + 1, 2+1, 3+1 ve 4+l(dubleks) daire seçenekleri yer alıyor. Teslimlerin ve satışların tamamlandığı projede ikinci elde birim metrekare fiyatları 4-5 bin TL aralığında. Projede dairelerin büyük kısmı Küçükçekmece Gölü’nü görüyor.

  Yatırımcıların Yeni Hedefi Okmeydanı

Satış Ofisi Telefonu: 0212 548 48 38
Web Adresi: mngblueboutique.com

AVRUPA KONUTLARI ATAKENT 4

Artaş inşaat tarafından Halkalı Caddesi üzerinde yer alan 23 bin 300 metrekare büyüklüğündeki eski Alo-Mintax deterjan fabrikasının arazisi üzerinde geliştirilen, Avrupa Konutları Atakent 4 projesinin üç etapta yaklaşık 1.500 konuttan meydana gelmesi bekleniyor.

Atakent 4’te 1 + 1’ler 82 ila 92 metrekare, 2+1’ler 131 ila 152 metrekare, 3 + 1’ler 173 ila 199 metrekare, 4+1’ler ise 215 ila 231 metrekare olarak tasarlandı. Projenin ilk etabını oluşturan 441 konut satışa sunuldu. Aralık 2017’de tamamlanması planlanan ilk etaptaki konutların satış fiyatları 452 bin ila 1 milyon 360 bin TL arasında değişiyor.

Satış Ofisi Telefonu: 444 38 25
Web Adresi: avrupakonutlari4.com

MEYDAN HALKALI

Gül İnşaat, Gültaş ve Gülyapı A.Ş. imzası taşıyan Meydan Halkalı projesi 8 bin 800 metrekare arsa üzerinde dört blokta 287 konuttan meydana geliyor. Projedeki iki blok ev ofislere, diğer iki blok ise konutlara ayrıldı. Blokların altındaki iki katlı çarşı bölümünde ise 56 mağaza yer alıyor. 55 ila 141 metrekare büyüklüğe sahip 1 + 1, 2+1 ve 3 + 1 daire seçeneklerinin bulunduğu Meydan Halkalı projesinde ev ofisler 1 + 1 ve 2+1 şeklinde tasarlandı. Aralık 2017’de teslim edilmesi planlanan projedeki dairelerin satış fiyatları 328 bin TL’den başlıyor.

Satış Ofisi Telefonu: 0212 696 04 05-06-07
Web Adresi: meydanhalkali.com

TERRACE SU

İnanlar İnşaat tarafından geliştirilen proje Halkalı Caddesi üzerinde Avrupa Konutları ile MNG Blue Boutique projesi arasında 30 bin metrekare büyüklüğündeki Digiçağ Anten’in eski fabrika arsası üzerinde inşa edilecek. Terrace Su projesi tek blokta 125 konuttan meydana geliyor. Projede 1 +1, 2 +1 ve 3 + 1 şeklinde daire seçenekleri yer alıyor. 2018 yılında tamamlanması planlanan projede fiyatlar henüz belli olmadı.

Satış Ofisi Telefonu: 444 2 002
Web Adresi: tarracesu.com

Cansel Turgut YAZICI / Eva Gayrimenkul Değerleme Genel Muduru
Bölgeye 14 bin yeni konut daha geliyor

Bölgede incelenen projeler genellikle her tur sosyoekonomik gruba hitap ediyor. Bölgede son rezidans tarz, projeler de hız kazandı. Hemen hepsinde sosyal tesis, kapalı otopark gibi imkanlar su”uluY01′: Ayrıca konutların birçoğu beyaz eşyalı anahtar teslim satılmakta. Mevcut projelerin satış fiyatına baktığımızda, 2013 y.lına ait KDV’den anndınlmış ağırlıklı ortalama metrekare satış fiyatları 3.800 TL iken, 2015 yılında metrekare fiyatlar, 4.800 TL civarlarında seyretti. Yani 2013’ten 2015’e baktığımızda bileşik değer artışının yüzde 25 civarında olduğunu söyleyebiliriz. Projelerde fiyatların artışında en önemli faktörün Küçükçekmece Gölü manzarası olduğu anlaşılıyor. Ayrıca projelerin presty ve nitelikleri de onemlı derecede etki ediyor. Bölgede inşa edilmesi planlanan ve dokuz duraktan meydana gelecek olan Halkalı-Kırazlı metrosunda ÇED süreci başladı.

Metro Kirazlı istasyonunda 2013 yılında hizmete alman M3 Kirazlı-Metrokent-Olimpiyat Parkı metro hattı ile Mimar Sinan istasyonunda tasarım aşamasındaki Havalimanı—İkitelli metro hattı ile ve Halkalı istasyonunda düzenleme aşamasındaki Marmaray ile bağlantılı olacak.

Bölgede yaklaşık 12 konut projesindeki toplam 11 bin adet daire yer alıyor. Halkalı bölgesindeki projeler konum itibari ve birim fiyatları göz önünde bulundurulduğunda orta ve orta-üst seviye gelir grubundaki kişiler tarafından tercih ediliyor. Bo gede planlanan yaklaşık 17 adet konut projesinde ise 14 bin konut olduğu tahmin ediliyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Emlakçı karmaşasına teknolojik çözüm

Emlak hizmetleri Türkiye’de standardının artması gereken alanlardan biri. Teknoloji ve online çözümler L bunu hızlandırabilir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir