Anasayfa / İlan, Tanıtım, Ticaret, İş Birliği / İstinye’deki Akdeniz Big Plate

İstinye’deki Akdeniz Big Plateİstinye’deki Akdeniz Big Plate

istinye Park’ta hizmet veren Big Plate, Akdeniz mutfağı ağırlıklı menüsü ve zeytin ağaçları arasındaki sakin Ortamiyla dikkat Çekiyor.

ALIŞVERİŞ YAPTINIZ, YORULDUNUZ ya da İstinye civarında farklı bir restoran arıyorsunuz. Istinye Park Alışveriş Merkezi’ndeki Big Plate, isteklerinizi karşılayacak bir mekan. Alışveriş merkezi içinde olmasına rağmen yarattığı ortamla oldukça rahatlık veren bir restoran.

Kasım 2009’da kurulan ve İstinye Park Hillside City Club’ın girişinde bulunan restoran ana salon, büyük teras ve iki alışveriş merkezinin içine bakan balkondan oluşuyor. Mekandaki zeytin ağaçları ve yerlerde gezinen serçeler doğal bir ortamdaymış hissi veriyor ki Big Plate Pazarlama Müdürü Burcu Sayar Meriç, bu doğal ortamın müşterilerinin tercihinde önemli bir unsur olduğunu söylüyor. Hillside’ın yanında olması ve alışveriş merkezinin çok da göze batan bir yerinde olmamasının bir diğer iyi nokta olduğuna dikkat çeken Meriç, insanların artık kalabalık yerlerden kaçtıklarını, Big Plate’i de ikinci evleri olarak gördüklerini dile getiriyor.
Mekan Akdeniz mutfağı ağırlıklı menüsüyle de oldukça dikkat çekici. Geniş kahvaltı seçeneği, pizza, risotto çeşitleri, makarna ve salatalardan oluşan zengin menüdeki tatlılar da yemekler kadar ilgi çekiyor. Cafe de Paris bonfileleri oldukça popüler. Şef Nazmi Demirbaş’ın ellerinden çıkan menü, mevsimin en taze sebze ve meyvelerini kullanmak için senede iki defa yenileniyor. Ayrıca öğle saatlerinde gelen müşterilerin talebi üzerine oluşturulmuş günün yemekleri de mevcut. Bu yemeklerin fiyatları 20-28 lira arasında değişiyor. Meriç, mekanın salatalarının ünlü olduğunu söylüyor. Spor merkezinin yanında oldukları için gelen müşterilerin en çok salataları tükettiğini belirtiyor. Meriç, menüde en çok satan ve hiç değişmeyen ürünün piliç şnitzel olduğunu sözlerine ekliyor. Tatlılar arasında milfoy üzerinde vanil-yalı puding sos ve çilek tanelerinin olduğu “Çilekli Mille-Feuille”, ana yemekler kadar çok satan bir tatlı, hatta bu kadar satmasına Meriç bile şaşırıyor.

  Uydu kapasitesi dolunca Yunanistan uydusu kiralandı

Big Plate, günde ortalama 450 -500 kişi ağırlıyor. Sürekli müşteriler arasında yer alan Istinye Park Zara Mağaza Müdürü İrem Aygün, mekanın rahatlığı dışında personelin tavırlarından çok memnun olduğunu söylüyor. Aygün un “sıcak ortam, kaliteli hizmet, harika yemekler” nedeniyle beğendiğini söylediği Big Plate’teki favori tatlısı ise beze üzerinde vanilyalı puding, çikolata sos ve berry tanelerinin bulunduğu Meringue Trifle. Çağla Ishak ise, sürekli müşteri olmamasına rağmen gittiğinde mekanı çok sıcak, rahatlatıcı bulanlardan. Menüden tahıllı salata ve limonlu sorbe’nin tadına bakan Ishak, Big Plate’in favori restoranları arasına girdiğini de ekliyor.

Geniş bir alana sahip olduğu için çeşitli programlara ev sahipliği de yapan Big Plate’in en favori etkinliği ise Latin geceleri. Meriç, mekanın Latin ruhu ile çok özdeşleştiğini düşünüyor. 2011 yılını yüzde 25 büyüme ile kapatacaklarını öngören Meriç, 2012 yılında da yine yüzde 25 büyüme hedefliyor.

Ayşe Gülsün Özatalay
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir