Anasayfa / Kariyer ve İş / İşyerinde Kalıcı Olmanın Yolları

İşyerinde Kalıcı Olmanın YollarıFirmanıza Tasarruf Yaptırın

İster yazıcı kağıdından tasarruf yapmak olsun, ister tedarik zincirinizi yenilemek gibi büyük bir fikir olsun, yönetime işin özünü anladığınızı göstermenin tam zamanıdır. Harika planınızı uygulamaya geçirmeseler de tasarruf yapma konusunda size güvenecekler ve çabanızı takdir edeceklerdir.

Pozitif Olun

Hiç kimse negatif biriyle birlikte çalışmak istemez. Asla. Ve özellikle bu şartlar altında. Zaten bol miktarda kötü haber duyuyorlar ve açıkçası bundan gerçekten bıktılar.

Öyleyse ekonominin durumundan, yükselen benzin fiyatlarından ya da kayınvalidenizden yakınmak yerine pozitif olana odaklanın. İşle ilgili başarı hikayelerinizi paylaşın. Firmanız hakkında iyimser olun ve firmanızın geleceği üzerinde pozitif etki yaratmak için atabileceğiniz adımlara odaklanın.

Daha Uzun Süre Çalışın

Gece yarısına kadar kalmanız gerektiğini söylemiyorum. Hatta akşam dizilerinizi bile kaçırmanız gerekmez. Söylemek istediğim şu ki, elinizdeki iş bitene kadar iş yerinde kalmaya hazırlıklı olun.
Geçmişte işten saat 5’te, bir şeyi tamamlamadan önce (sabah bitiririm diye düşünüp) çıkmış olabilirsiniz. Şimdi ise o işi bitirmek için fazladan yarım saat ya da bir saati iş yerinde geçirmeniz daha iyi olur.

Ayrıca işe 15 dakika önce gelip kendinizi o gün için hazırlayabilirsiniz. Saat 9’daki toplantı için bilgisayarını açmaya çabalayan o kişi olmayı hiç istemezsiniz.

Lider Olun

Yönetici ünvanına sahip değilsiniz ancak bu, öyleymiş gibi davranamayacağınız anlamına gelmez.

Lider olmak, diğerlerine yardım etmek demektir. Büyük resmi görmek demektir. Muhtemel gelişmeleri dile getirmek, yalnızca kendiniz ve pozisyonunuzu değil, firmanızı ve onun amaçlarını gözetmek demektir.

Firmaların liderlere ihtiyacı vardır. Şu anda, size ihtiyaç duyulmasına ihtiyacınız var. Eğer liderlik niteliklerine sahipseniz, şimdi bunları ortaya çıkarmanın tam zamanıdır.

Dedikodudan Kaçının

Haberler çabuk yayılır. Özellikle de merak uyandırıcı haberler. Eğer siz duyduysanız, mutlaka yöneticiniz de duymuştur. Eğer haberin yayılması sürecinde sizin de payınız varsa, yöneticiniz büyük ihtimalle bundan da haberdar olur.

  Vertigo, iş dünyasının yeni baş belası

Her ne kadar cazip görünse de ofis dedikodusunun sizi de içine çekmesine izin vermeyin. Buna izin verdiğiniz anda bir parçası olur, düşmanlar edinir ve profesyonel olmayan biri haline gelirsiniz. Eğer biri size bir şeyi söylemek için ısrar ederse, bunu başkasına söylemeyin.

Kaynak: On5Yirmi5
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Konferanslara Katılarak Parlak Bir CV Yazmak

Parlak ve ilgi çekici bir CV yazmak. Orijinalinin simülasyonu olan Model Birleşmiş Milletler (MUN) konferansları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir