Haberler

İTÜ Vakfı Burs Kampanyasına Destek Etkinlikleri

Konser:  “Avaze”
Türk Müziği Kadınlar Topluluğu

“Avaze” Türk Müziği Kadınlar Topluluğu, İTÜ Vakfı Burs Kampanyasına destek etkinlikleri çerçevesinde, “Kadınlar Günü Özel” konserinde Türk Müziğinin seçkin eserlerinden oluşan repertuarıyla müzikseverleri selamlıyor.7 Mart  2011 Pazartesi günü gerçekleştirilecek olan konser, İTÜ Vakfı Sosyal ve Kültürel Hizmetler Komitesi  tarafından, Eti Bakır İşletmeleri’nin  sponsor olarak verdiği destekle   düzenleniyor.

İki bölümden oluşan konserde, Türk müziğinin beste ve güftesi ile  kulaklardan silinmeyen 19 eseri “Avaze” Türk Müziği Kadınlar Topluluğu’nun  solistleri ve saz sanatçıları tarafından seslendirilecek.

İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı öğretim üyeleri ve öğrencileri tarafından 2005 yılında kurulan “Avaze” Türk Müziği Kadınlar Topluluğu,   Türk müziğini yaşatmak, en doğru ve estetik icrasını yapmak, geniş halk kitlelerine ulaştırmak, gelecek nesillerde ilgi ve heves uyandırmayı amaçlıyor.  Topluluk, projelerinde popüler bir anlayış ve icradan uzak durarak, sığlığı reddeden, düzgün ve temiz bir icra ile eserlerin özgünlüğünü ön plana çıkaran bir perspektifi esas alıyor.

22 yıldan bu yana düzenlediği sayısız etkinlikten elde ettiği gelirle binlerce İTÜ öğrencisine burs desteği sağlayan Sosyal ve Kültürel Hizmetler Komitesi’nin bu konserden elde edeceği gelir de, aynı amaca yönelik olarak İTÜ Vakfı Burs Fonu’na aktarılacaktır.
7 Mart  2011  Pazartesi günü saat 20.00’de İTÜ Maçka Yerleşkesi Yabancı Diller Yüksek Okulu, Mustafa Kemal Konferans Salonu’nda verilecek “Avaze”  konserinde  birlikte olmak  dileğiyle…

Zeliha Dilek
Komite Başkanı

İletişim: 0212 296 55 11 – 230 73 71Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu